halun20

zetor 5211 przedni napęd

Polecane posty

halun20    2

Poszukuję przedni napęd do zetora.Może wiecie gdzie mogę go dostać i może orientujecie się ile może kosztować??

Jeszcze jedno pytanie, czy istnieje możliwość założenia przedniego napędu od innych modeli zetora np.6245,7245....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

hehe, na www.rolnicze.pl był, ale cena masakra;] nie opyla się, sprzedaj tego, kup dobrego 5245, do tego trzeba wyjście ze skrzyni chyba a więc skrzynie robić.. bez 'sęsu' ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31

od zetora 6245 to by sie nadała ale to musi być tzw os lekka. bo 6245 miały stosowane dwa typy osi lekką i ciężką. a zetory 7245 i 7745 tylko osie ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

a możesz mi wytłumaczyć w czym to przeszkadza??jeszcze jest problem wału przedniego napędu od 6245 będzie chyba za krótki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

nie jestem pewien ale chyba tak jak u mnie jest to jest to razcej most przedni cięzki a do 5245 to raczej jest on lekki znając zycie to pewnie tylko gabarytami się rózni i niektórymi częsciami. no jesli ten zetor jest naprawde tego wart to mozęsz tak zrobić ale jeśli masz coś wnim grubszego do roboty to ja bym chyba wymienił na drugi ciągnik....a pytanie duża jest róznica w cenie pomiedzy 5211 a 5245 ???bo sie nie orientuje.a czemu chcesz założyć do niego przedni napęd??


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

ja miałem ten sam problem chciałem założyć napęd do Zetora 3320 dzwoniłem do Kalisza to jest kupe roboty z założeniem :) i kasa :) masakra 15 tysięcy do tego trzeba kupić felgi opony i założenie wiec sie nie opłaca moze znajdziesz

używany napęd


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

Chcę używany napęd. Chcę założyć do niego napęd ponieważ mam zamiar przełożyć do niego tura z Deutza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cradle    31
a możesz mi wytłumaczyć w czym to przeszkadza??jeszcze jest problem wału przedniego napędu od 6245 będzie chyba za krótki.

co do wału od 6245 ty chyba bedzie za długi przeciesz ten model jest dłuższy-4cylindry od 5211. Czytałem tak kiedys w przepisach obsługi do zetora ze 5211 mogą miec tylko lekkie osie napędowe.Różnica jest w tym tylko taka , że te lekkie osie sa owiele delikatniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Mi jednak zdaje ze będzie lepiej i taniej kupić zetora z napędem a może nawet z turem... niz zakładać chociażby uzywany napęd dużo roboty z tym.... a jak znalazł bys dobrego zetora to nie łatwiej byłoby zmienić poprostu ciągnik???


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

mój zetorek już swoje przeżył i jestem do niego przywiązany. to jest sprawdzony ciągnik a nie wiadomo co mógłbym kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
mój zetorek już swoje przeżył i jestem do niego przywiązany. to jest sprawdzony ciągnik a nie wiadomo co mógłbym kupić.

Na emoto jest ogłoszenie z września, ale stary rocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Na allegro widziałem za 13tys :P Lepiej sprzedaj tego zetorka i kup jakiegoś 5245 na pewno cię o wiele taniej wyjdzie i nie będziesz miał stracha czy ci strzeli skrzynia czy nie


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nestor2010    0

Proszę o pomoc.

Od niedawna mam zetora 5211.

Jaka jest bezpieczna temperatura pracy silnika w tym zetorze?Czy wskazówka może znajdowac się stale na zielonym polu?

Podczas pracy ciągnika zauważyłem ,że wskazówka bardzo szybko wchodzi na zielone pole i utrzymuje się na nim.

Edytowano przez nestor2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nestor2010    0

Zielone to dobrze :rolleyes: I w czym tu jest problem ?

 

W tym że na filmach zetory mają wskazówkę nawet przed zielonym polem. :D W związku z tym martwię się, że wskaźnik pokazuje 100 stopni i czy to nie za dużo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A tam w filmach, jak jest na zielonym to dobrze, jak wejdzie na czerwone to dopiero powinieneś się martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ten zetor 3 cyl to miał przedni naped ale na kołach 20' cali i dość wąskich to czy to się przyda pod tura nie wiem, a nie lepiej zastosować takie koła jak ma @Jaro tzn 400/60/15,5 do tego jakieś porządne nowe opony na tył i obciążniki czy jakaś fajna przeciwwaga na mój gust to się lepiej sprawdzi, bo te mosty lekkie w zetorach to naprawde delikatniutkie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli wskazówka jest przed zielonym polem, to silnik jest niedogrzany. Powinno być na zielonym, czerwone w zegarach i kontrolkach zawsze oznacza "ALARM".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Moim zdaniem nie opłaca sie zakłądać przodka tak jak ci inni radzili to kupić ten sam tylko orginał czyli 5245 jest on droższy ale wyjdzie na to samo jak zakłądać cały przedni napęd. :) A co do tem. to dobrze jak ci szybko wchodzi na zielone bo masz termostat i on działa na tej samej zasadzie jak w samochodach jak jest zimny silnik to blokuje dopływ świeżego powietrza aż temperatura będzie optymalna bo jak jest silnik zimny to niezdrowo dla niego. Możesz co jakiś czas kontrolować płyn chłodniczy i aby wskazówka nie wchodziła na czerwone pole. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

ten zetor 3 cyl to miał przedni naped ale na kołach 20' cali i dość wąskich to czy to się przyda pod tura nie wiem, a nie lepiej zastosować takie koła jak ma @Jaro tzn 400/60/15,5 do tego jakieś porządne nowe opony na tył i obciążniki czy jakaś fajna przeciwwaga na mój gust to się lepiej sprawdzi, bo te mosty lekkie w zetorach to naprawde delikatniutkie są

Zetor 5245 miał przednie koła o wymiarach 9,5/9-24 :) Poza tym po czym wnioskujesz że mosty lekkie są słabe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ;D wiem ze to może banalne ale jeśli wskazówka zbyt szybko wzrasta (ta od temp.) to radził bym żeby przedmuchac chłodnice sprężarką tylko mocną ;) ja tak miałem ze troszke porobiłem i juz czerwone wkoncu przedmuchałem chłodnice i jak sie zagrzeje to na zielonym dopiero jak da mu sie w d*p**o to raczej rzadko wejdzie na czerwone ;D pozdro :PB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Tak w temacie do zetora 5211 4x4 to mój wujek założył sobie przedni naped z robura taki jak do 360 4x4 i popyla na tym juz chyba 4 rok.


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Łukasz_K
      Witam,
      montował ktoś tura Wol-Met 4.1 do 5340 w plastikowej masce?
      Miałbym kilka pytań.
    • Przez Myszek
      Witam serdecznie !
      Jestem tu nowy tak że nie krzyczcie jak coś źle napiszę.
       
      Sprawa ma się tak:
      Posiadam zetora 3011 w którym bardzo mocno wyje tylny most,co na dłuższą metę jest męczące.Powiedzcie mi proszę,czy do zetora 3011 da się założyć atak z kołem talerzowym o skośnych zębach?np.taki co zakładają do C360? .
      Pytałem się o to kilku różnych fachowców i zdania są mocno podzielone-jedni twierdzą że pasuje a inni że nie. .Jest tu ktoś,lub polecacie kogoś z okolic rybnika/wodzisławia/jastrzębia zdroju co by umiał to wymienić? .Wolał bym to dać komuś kumatemu co wie co robi.
       
       
    • Przez Marcin7745T
      cześć wszystkim na jesień planuje wymiane opon tylnych w zetorze teraz są 16.9r34 a mysle czy założyć 480/70r34 pytanie czy zwiekszy to obciążenie silnika ? nie mam podmokłych terenów nie zapada sie ale jestem z okolic Zakopanego więc górki są a na jesień czy wiosne niekiedy są problemy z jazdą po polu głównie po łąkach wiadomo mokro i ślisko z przodu mam 2 letnie 12.4-24 ale po zużyciu pójdą radialne i tak samo myślę o 360/70r24 dodam że ciągnik z turem i zdarzają sie wypady do lasu, przy szerszych trzeba zmieniać oryginalne felgi na szersze czy zostają i w ogóle dać szersze opony czy wstawić blokadę przedniego napędu no spin ?
    • Przez Mgorcz
      Witam, planuje założyć ładowacz czołowy do zetor 7340 turbo. Jaka firma będzie najlepsza spośród  WOLMET / METAL-TECHNIK / INTER-TECH / METAL FACH?  - Dlaczego akurat ta firma, jakie ma zalety i jakie są wady pozostałych? Moje gospodarstwo należy do średnio-małych więc nie będzie miał dużo roboty, tylko te podstawowe jak przywożenie kukurydzy, wywalanie obornika i wożenie bel na żniwa. Dziękuje z góry za odpowiedź,
      Pozdrawiam
    • Przez MIKOLAJ276
      Witam wszystkich.
      Postanowiłem założyć taki temat, gdyż każdy z nas ma pewne pomysły by ulepszyć nasze zetorki i poprawić komfort pracy
      Sam mam kilka pomysłów ale niewiem czy są one wykonalne, a jak sa wykonalne to jak je wykonać
      Myślał ktoś z was by zrobić dźwignię od zmiany biegów po prawej stronie ?? ktoś już miał taki pomysł ale niewiem czy to mu sie udało.
      Lub podnośnik by działał na potencjometr ?
      Mam nadzieje że mnie nie skrytykujecie za ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj