Krzynio257

Najlepsza rasa świń na maciory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lebek5    56

teraz byłem u nie to spi jak zabita (nie zdechła) jak by miała poronic to by dostała mleko? u mnie w domu jeszcze sie z tatkims czyms nie spodkali, ale żadnych drgawek nie ma, chyba goraczki tez nie, moze rożyca? ale to by miałą goraczke i juz powinny sie placki wywalac no nie wiem. moze jutro wezwe weterynarza ale znajac go to nabije zastrzyków wezmie ze stówe i powie ze jak przezyje to bedzie a jak nie to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Tak bedzie miała mleko i będzie wyglądało to na różyce ale to wirus ją zaatakował.Jutro będzie zdrowa po poronieniu i za kilka dni będzie miała ruje.

 

A i do takiej błahej sprawy nie wzywaj lekarza to przechodzi bez żadnej pomocy a za tą 100 co by lekarz wziął zaszczep ery parvo 15 następnych i nie będziesz miał tak przykrych widoków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

znawca sie odezwal na odleglosc nie widzac pacjenta wariantow jest duzo tym bardziej za malo dokladnych danych

wracajac do tematu porownuje dokladnie wyniki ras PIC i danbred ale po pierwiastkach wyniki sa malo odzwierciedlajace ich potencjal i wyniki sa narazie porownywalne wieksza wiedza o moim stadzie jest kwestia czasu az prosic sie beda 2 -3 raz i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Właśnie nic się nie stało, na drugi dzień wieczorem zaczeła jeść i zachowuje sie juz normalnie nic jej nie jest prosiąt nie wyrzuciła wiec może ich nie straci. Nie mam pojecia co to było może jej sie terminy popiepszyły myślała że to już czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Mam problem z maciorą która się oprosiła. Problem dotyczy prosiaków których jest 17 natomiast maciora ma 15 dydów. Czy macie jakiś sposób na wychowanie tych dwóch słabszych które zostaną odsuniete?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Druga locha dopiero za 7 dni ma termin. Jakie mleko dać, idzie cos w proszku kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dlatego wazne jest zeby mniec grupe w jednym czasie do proszenia wtedy mozna meblowac i przesadzac miedzy miotami teraz jedynie powinnienes dokarmiac ja dokarmiam holenderskim rescumilk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtym    0

ja robię prosiaka na danbredzie, ale knur z pic 426. lochy jako matki są genialne ale faktycznie bardzo wymagające pod względem paszy i warunków. a codo knura to odkąd wprowadziłem 426(rok temu) mięsność wyrównała się i ustabilizowała na poziomie 58-59% i co ważnenawet przy wadze uboju powyżej 130kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

skad masz lochy z dani czy piecek? a nasienie pewnie ze skotnik ja na danbreda tez klade pic ale 410 sprawdza sie to znakomicie i miesnosc w granicach 60 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CALUMET    2

witam

mam małe pytanko czy macie lub wiecie kto ma maciorki na sprzedaż . jestem z pomorskiego objezdziłem już pare gospodarstw i kupiłem tylko 2 maciorki prośne a potrzebuje jeszcze 6 szt jak by co to proszę o kontakt 502134626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

zadnej dobrej loszki o dobrej genetyce nie kupisz pokrytej a co dopiero prosnej bo musialbys zaplacic min 1500 zl i znalesc tkiego gospodarza co chcialby taka sztuke sprezdac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Witaj maxiben. A jak Twoje PICe i Danbredy? Do mnie za 2 lub 3tygodnie nareszcie też dotrą pierwsze loszki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Witaj maxiben. A jak Twoje PICe i Danbredy? Do mnie za 2 lub 3tygodnie nareszcie też dotrą pierwsze loszki. Pozdrawiam

hej po jak dlugim czasie jestes na swinskich tematach

u mnie ogolnie dobrze lub bardzo dobrze patrzac na wyniki 26,7 odsadzonego prosiaka od statystycznej lochy wyliczone z komputerowego programu agrosof ti zawsze moze byc lepiej tym bardziej ze moje stado jest dosc mlode dopiero co prosza sie trzeci raz a co do ras to po analizie szczegolowej danbred lepiej wypada i tak bardzo nie zapasa sie bo zywie ad libitum lepiej karmi i chudnie troche na porodowce bo lochy pic wychodza z porodowki w wadze nawet 250 kg

skad dostaniesz loszki i jaka rasa oczywiscie o cenie nie wspomne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260

......26,7 odsadzonego prosiaka od statystycznej lochy wyliczone z komputerowego programu agrosof ti zawsze moze byc lepiej tym

przy jakim okresie międzymiotu?

jaki % skuteczności krycia?

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Trochę czasu minęło, to prawda, ale cieszę się że w końcu coś będzie się działo. Przyjadą loszki PBZ ze SHiUZ OT Bielsk Podlaski. Mają bardzo dobry materiał. Ceną pochwalę się jak już będę je miał. A co do Twoich to całkiem nieźle , ale będzie lepiej, grunt to do przodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a no wyniki poprawic zawsze mozna ale i pogorszyc jeszcze szybciej

@ bezbarwny plennosc to jest wynik koncowy na ktory sklada sie kilka czynnikow wspomiane przez ciebie okres miedzymiotu na ktory sklada sie % skutecznosci krycia u mnie 86% i % wyproszen u mnie 98% oraz liczba odsadzonych prosiat ponad 11szt liczba dni laktacji u mnie wynosi niecale 28 dni i wychodzi plennosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj