Krzynio257

Najlepsza rasa świń na maciory

Polecane posty

zamawiałem z AGRO-SOKOŁÓW PIECKI , przyjechał jakiś koleś od nich wytłumaczyłwszystko powiedział co trzeba kilka godzin zajeła nam rozmowa , te 1260 to cena netto, ale to wszystko zależy ilu tygodniową loszke chce sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a jestes w tym programie sokolowa bo ja w ubieglym roku chcialem od nich ale nie dostalem bo braklo towaru bo pierwszenstwo mieli z programu moze teraz maja nad to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie w żaden program nie wchodziliśmy, tak po prostu remontujemy stado podstawowe i chcieliśmy dobry towar, po za tym kilka osób nam polecało agro sokołów więc tak jakoś wyszło, jeśli pierwsze loszki oproszą nam się w miarę dobrze weźmiemy około 20 sztuk jeszcze.kończe szkołe teraz w kwietniu i chce zwiększyć stado podstawowe do 150 loch ale to już wiąże sie z budową chlewni.

 

a co do tego czy mają nad to, to powiem ci ze od zamówienia do dostawy to jest jakieś 6-7 miesięcy więc sam możesz sobie odpowiedziec na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema wszystkim. wczoraj dostarczono mi danbredki; )z firmy agro sokołów piecki ;p muszę powiedzieć ze ładniejszej świnki nie widziałem.; )mają 18 tyg;p waga około 84 kg. panowie którzy przywieźli owe loszki jak najbardziej zadbali o rozładunek wszystko ok, zero jakiego kolwiek stresu czy czegoś na podobe.100 % polecam tą firme!! prawdopodobnie przejde w 100 % na tą rase.;p

 

 

przy okazji chciałbym dodac jedną małą uwage a mianowicie pytanie dotyczące rasy PBZxWBP pokolenie F1 jak sie nie myle loszki powinny być bielutkie jak świerzy śnieg,? czy to prawda? bo zauwazyłem ze młode loszki PBZxWBP nabierają brązowe kolory.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

rozumiem ze wzieles je na kwarantanne jesli nie to po ok3 tyg ustal to z twoim wetem jakis lek np amoksy by podczyscic i nie dopuscic do rozwoju jakiejs choroby

jaka cene dales? i jaka min ilosc trzeba zamowic ?

a co do bialosci loszek to na moje nie ma jakiegos wiekszego znaczenia oczywiscie jak sa na bank zdrowe !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jak sie kiedyś pytałem to 10 sztuk było minimum teraz nie wiem czy coś sie nie zmieniło.

@ janekbender6930P Kupowałeś wolne od myko czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maxiben@ za 10 sztuk dałem prawie 12 tyś. nie sa na kwarantannie gdyż nie ma gdzie; / po 3 tyg bedą szczepione gdyż przedstawiciel u którego zamawiałem loszki doradził co i jak z nimi postępować. a co do ilości nie wiem tylko wiadome jest mi to ze w tym samym dniu kolesiowi przywozili 6 sztuk.

lukaczmarek@ tak wolne od myko. co do tych loszek to powiem ci tyle ze wszyscy są zadowoleni sokołów sprzedaje naprawde solidny towar a jeśli coś nie tak z loszka wymienia ją na nową, twierdzi o tym fakt ze kolega mój kupuje 150 sztuk dunek z sokołowa ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ja mam bezposrednio z danii juz pol roku z 30 4 wypadly jedna brak sutkow reszta brak plodnosci a ich plennosc to od 2 do 20 ale ogolnie powyzej 10 srednio odsadzam i mysle wlasnie nad zainseminowaniem najlepszych loch nasieniem knura wbp albo x 12z JSR i wyhodowaniem wlasnej loszki badz large white troche moze straca ale sprobuje bo inni juz tak zrobili i specjalnie nie narzekaja wkoncu to biale swwinie mateczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co gadam z tatą, to u nas nie bedziemy kombinowac nad produkcją własnych loszek.bedą młode kupowane i to na 99 % z sokołowa, teraz czekam na jakieś wieści z funduszy UE i chce stawiać chlewnie w cyklu zamkniętym, a loszki to najprawdopodobniej bedą danbredy tzn"danhybryd LY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach tuczników nie wiem czy jest sens na siłę pchać się w rasy zachodnie i linie hybrydowe. Mamy przeciez dwie bardzo dobre rasy mateczne (wbp i pbz). Osobiście obydwie użytkuję, na ruszt lepsze wydają się wbp. Przy dobrej organizacji rozrodu wcale nie będą gorsze, a może i nawet lepsze od zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

roznice sa moze nie kolosalne bo kiedys mialem nasze rasy krajowe choc tylko z nazwy zostaly polskie bo wszystkie maja juz domieszki z zachodu i skandynawi a i wschodu tez tak wiec chodzi teraz o to aby genetyka swini dala duzy wyrownany miot a tucznik jak najwiekszy przyrost chudego miesa przy jak najnizszym zuzyciu paszy bo innej drogi nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakupiliśmy 30 loch pbz x wbp, z czego 6 juz wypadło a nawet sie nie oprosiły, u nas w polsce nasze ojcowskie rasy mają sorki za wyrażenie spiepszoną genetyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a ty myslisz ze danbred czy pic i inne nie wypadna ja rok tem kupilem z duze pieniadze razem 90 szt i juz 17 nie ma one potrzebuja wszystkiego naj i tez sie wykruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację maxiben, 10 - 20% zawsze wypadnie przed lub po pierwszym porodzie, niestety takie są uroki chowu świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

a w bydle mlecznym jeszcze wiekszy remont stada do 3-4 laktacji i na utylizacje chyba ze jeszcze takimi padaczkami beda handlowac a za loche choc 800 zl sie odzyska tyko strata paszy i miejsca na jalowe maciory i statystyke psuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baziula    6

Polska biała zwisłoucha. Duża, szeroka niewysoka. Trzeba tylko uważać by paść odpowiedznio i nie przetłuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ile masz loch w jakiej wadze odsadzasz te 12,7 prosiaka to super wynik na podstawie jakiej dokumentacji podajesz ilosc odsadzonych prosiat? a zywo urodzone skutecznosc krycia ? jak z przyrostami i zuzyciem paszy bo ponoc troszke wolniej rosna niz pic czy dlatego wlasnie kryjesz je pic

a moze faktycznie jestes jak w niku "czarodziejem"!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

Nie będę zakładał nowego tematu,więc napisze tu. Czy spodkaliście się z takim przypadkiem ze maciora (3 raz teraz bedzie miec) dostała mleko po 3 miesiącach? Nie wiem za bardzo co jej jest grane,bo wczoraj nic jej nie było a dzisiaj maciora nie je i ma mleko od rana a sie nie prosi przynajmniej do tej pory. może miał ktoś podobny przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

nie szczepiłem. jak sie moze prosic 21dni przed terminem? a do tego od 14 godzin ma mleko i ani jednego prosiaka , nie je ale wode pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurniczek    214

Na 100 %poroni bo wszystko sie zgadza na poronienie tzn. nie je,jest po trzech miesiącach.daj jej anty ale myśle że nic nie pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj