luka1990

mengele mamut

Polecane posty

luka1990    0

Witam chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o sieczkarniach Mengele mammut, jej wady zalety, spalanie, jak jest z wydajnością w porównaniu z Claas jaguar serii 800.Chodzi mi głównie o modele 7300/7800.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam mengele mammut 6800 z kemperem 4500 champion spalanie przyzwoite bo wychodzi gdzies 35-40 l/ha przy tegiej kukurydzy takiej powyzej 3m .spalanie zalezy jeszcze od odboru ksztltu pola i innych wielu czynnikow wiec ciezko wszystko wypisac.ja swoim mamutem 2,5ha/godzine w jednym kawalku i przy ciaglym odbiorze kukurydza ok 3m rozstaw 75cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Witam

Potrzebuję informacji odności Mengele Mammut,

Kupiłem mammut 7800

Jak wszystko uruchomić, jak włączyć ostrzenie, jak zcisnąć walce???

Oraz jaki kemper najlepszy ru450 czy orginalny kemper?

Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

Nie no włączył ją chodziło wszystko nic nie stukało, więc kupiłen nieznam się na sieczkarniach, do tej pory obsługiwałem kombajn, pytanie moje takie ze niebawem do mnie przyjeżdza i dobrze było by zjechać nią z lawety:) Ona ma przystawke 6cio rzędową dziobową, własnie chciał bym do niej do kupic kemper ale są drogie ru są tńsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Trochę możesz wdepnąć kupując sieczkarnie w ślepo . A jaki stan noży, gniotownika, stalnicy?

W tym roku odbierałem kukurydze od 3 sieczkarni każda z inna przystawka.

I najlepiej wypadł Champion 345, później Champion 4500 i na końcu Ru (strasznie się zapycha ziele w niej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek550    1

noże ok gniotowniki chyba tez wyglądają na niezłe, ogólnie gładka, mam pytanie jak się gasi siczkarnie ? nie mogłem jej zgasic wiec musiałem cięgło od pompy rozłączyć, aha czyli Ru nie nadaje się na ziele, muszę pomyslec nad kemperem, ma moze ktoś polską instrukcji do mammuta?

 

Posty połączone

 

 

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:09

Posiada ktoś instrukcję do mammuta??

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

witam kupiłem sieczkarnie mengele mammut 6800 i nie wiem jak naostrzyć kosy proszę o pomoc

 

Posty połączone

 

 

Napisany 17 wrzesień 2013 - 14:44

witam jak ostrzyć kosy w sieczkarni mengele mammut proszę o pomoc

 

 

Posty połączone

 

Napisany 18 wrzesień 2013 - 08:42

czy posiada ktoś sieczkarnie mengele mammut 6300 proszęo pomoc

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Ja mam Mammuta 6300. Czego nie wiesz?

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Ogólnie w mammutach są dwa rodzaje ostrzenia automatyczne i półautomatyczne.

Na początek odpalasz silnik.

Główny napęd {1} wyłączony.

Wyłączasz całą hydraulikę przyciskiem {3}

 

Ostrzenie półautomatyczne:

Włączasz ostrzenie {4} powinna zapalić się kontrolka {2}

maszerujesz na dół do prawego centrum dowodzenia

oba przyciski stop (prawy{14} i lewy) mają być wciśnięte tak samo jak do normalnej pracy.

wciskasz {8} bęben nożowy powinien wystartować w lewo. W tym samym czasie ostrzałka takrze powinna zacząć się kręcić oraz rozpocznie się przysuwanie ostrałki do noży za pomocą silnika elektrycznego. Teoretycznie zbliżanie ostrzałki powinno zatrzymać się samo po osiągnięciu 100atmosfer ciśnienia na bębnie, ale jeśli dawno albo nigdy nie ostrzyłeś czekanie na tą chwilę nie jest dobrym pomysłem gdyż noże prawdopodobnie są nierówno zużyte i coś (kamienie ostrzące) się rozlecą od uderzeń i drgań. W takiej sytuacji należy natrzymać zbliżanie ostrzałki (wcisnąć i trzymać {11}) gdy zacznie ostrzyć i powoli stopniowo zbliżać ją coraz bardziej aż do całkowitego naostrzenia.

Po skończeniu ostrzenia wyciskasz {8} otrzałka odsuwa się od noży, gdy wieko nad bębnem zamknie się całkowicie noże i ostrzałka przestaną się obracać.

Teraz trzeba dostawić stalnicę do noży gdy noże jeszcze się kręcą w lewo wciskasz {12} wyłączony {8} i {13} przesuwa się stalnicę.

po skończeniu wyłanczasz {8} i {4} włączasz {3} i jedziesz kosić.

 

Ostrzenie automatyczne:

 

Główny napęd {1} wyłączony.

Wyłączasz całą hydraulikę przyciskiem {3}

 

Włączasz ostrzenie {4} powinna zapalić się kontrolka {2}

Włączasz {5} zapala się {6} oraz rozpoczyna się zbliżanie ostrzałki które trwa do momentu gdy ciśnienie nie osiągnie 100atm wtedy gaśnie {6}

zapala się {7} Ostrzenie trwa do momentu wyłączenia {5} wtedy wszystko się zamyka i kończy się proces ostrzenia.

Włączasz całą hydraulikę przyciskiem {3}

 

Prawdopodobnie ostrzenie powinno odbywać się na pełnym gazie

Wyciśnięcie któregokolwiek przycisku STOP powoduje natychmiastowe zakończenie.

 

Wciśnięcie przycisku {9} powoduje że tylko sama ostrzałka się obraca.

 

 

Jak rozumiem sieczkarnia niedawno kupiona?

Nie chcę być złym prorokiem ale może być troche problem z ostrzeniem jeśli poprzedni właściciel zaniedbał to.

W razie czego służę pomocą.

post-73820-0-09547900-1379964601_thumb.jpg

post-73820-0-13536400-1379964632_thumb.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Narazie chodzi bezawaryjnie, oby jak najdłużej.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

próbowałem ostrzałkę ale nie działa nie wiesz jaka może być przyczyna

Edytowano przez KRISTOFORn
Ort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Trudno powiedzieć tak na odległość, co jest przyczyną niesprawności.Ostrzałka jest dość rozbudowana połączenie mechaniki, elektryki i hydrauliki.

Nie jestem duchem świętym, musisz powiedzieć coś więcej co się dzieje gdy włączasz, kręci się ostrzałka albo noże, może zbliża się ostrzałka do noży, zapala się jakaś kontrolka? kiedy? Detektor metalu działa? STOPy na błotnikach działają? Stalnica działa? Co sprawdzałeś?

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

nic się nie załącza nie zapala się żadna kontrolka na błotniku działają tylko te pszyciski 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Sprawdź bezpieczniki, przekaźniki wymień spalone żaróweczki w kontrolkach, zobacz czy nie zardzały elementy ruchome ostrzałki i lewego napędu bębna. Odpowiedz na pytania z poprzedniego postu. Jak włączasz główny napęd i napęd hedera? Które przyciski i jak.

 

Normalnie działają przyciski 15 a nieaktywna jest reszta. Aby ich aktywować należy postępować dokładnie jak podałem wcześniej, za to gdy aktywne jest ostrzenie NIE działają 15 jak i cała hydraulika sieczkarni obrót rury, klapka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

jak wcisne 9 lub 11 to ostrzałka się kręci a gdy wciskam 8 nic się nie dzieje a skąd jest napęd dotych lewych obrotów bębna czy mogł byś nagrać film jak towszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Z braku czasu film musi poczekać.

Przyciski STOP, 8,9,12 działają na takiej zasadzie, że po wciśnięciu pozostają wciśnięte, natomiast pozostałe powracają natychmiast po zwolnieniu. Jeśli u ciebie jest inaczej to ktoś zamienił je miejscami. Zrób zdjęcie błotnika z przyciskami zobaczę czy są jak należy.

Gdy wciśniesz 9 ostrzałka kręci się wyrażnie szybciej niż gdy włączysz ten 11?

Napęd bębna w lewo realizuje silnik hydrauliczny, który jest na wentylatorze wyrzutowym sieczki z prawej strony sieczkarni.

Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

tak właśnie myślałem ze napęd pochodzi z wentylatora tylko ze ja chyba nie mam tego silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbeli    0

Pewnie można kupić. Do mengele nowego może być ciężko ale do Case mammut 6900 jak najbardziej, musisz sptyać jakiegoś dilera case. Tylko nie przestrasz się ceny może być pięcio cyfrowa, w końcu trochę elementów tam jest: silnik, siłownik, czujnik, sprzęgło kłowe obudowa-mocowanie. Dorobić da się jeśli czujesz się na siłach. Najlepsze i najtańsze rozwiązanie to kupić brakujące podzespoły używane. Czasem pojawiają się sieczkarnie na części.

Jakbyś potrzebował numery katalgowe mogę pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj