Skocz do zawartości
TomMak

Siewniki HASSIA - co wiecie na ich temat? jak się sprawują?

Polecane posty

michalik    12

Mam siewnik Hassia Dk 300 super siewnik, duza szkrzynia, ładnie sieje, a co do ustawienia zrobiłem próbe kreconą siewnik godny polecenia

Wiadomość z agroFakt.pl

black08    3

hassie du 300 mozna porównać co najwyzej do d7 ale i tak dobry wybór amazone lepszejsze troche :rolleyes:

LIO2000    0

Poszukuję informacji na temat siewnika Hassia DL 205 2,5 szer jak się sprawuje, tabele wysiewy itp.

pen444    0

musisz kręcić 91 obrotów korby i pomnożyć wagę nasion przez 40 i masz wysiew na ha. Siałem tym siewnikiem ok. 6 lat, i zrobiłem ok.2500 ha polecam.

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

tom31    11

polecam jak najbardziej hassie bardzo dobre siewniki jestem uzytkownikiem od 3 lat i jestem bardzo zadowolony!!!!!!!

duru90    0

Witam

Chcialem sie zapytac czy ktos z was uzytkuje siewnik hassia dk 300?(posiada komputer) I jak wypada w porownaniu do amazone d8.

Pozdro

duru90    0

czy ktos z was wie gdzie mozna znalesc czesci do siewnika hassia dk 300? najlepiej w okolocach starego woj. pilskiego

pozdro

MDSikor    6

Cęści do siewników Hassia można dostać w Kongskilde, wystarczy zadzwonić i pogadać z przedstawicielem na temat części.

ja mam jakiś starszy model hassia 2,5m od 4lat i bardzo dobrze mi sie sprawuje, bezawaryjny, myślalem nad wymianą na większe amazone ale narazie sie powstrzymam. polecam hassia

duru90    0

mam pytanie rozebralem skrzynie bezstopniawa w mojej hassi i tam sa takie dwa kolka takie jajowate jakby i jedno mi spadlo i nieiwem jak zalozyc one maja byc ze tak powiem na przeciw siebie czy jak?prosze o pomoc

fendt930    1

Ja mam siewnik Hassia Dk 300 z 1999 r super siewnik, duza szkrzynia, ładnie sieje niezamnienił bym na żadnego innego tylko że ścieżki ma mechaniczne

duru90    0

ja tez mam dk 300 a mozes mi pomoc z moim problmmem ze skrzynia? aaa i co macie w tych skrzyniach tzn jaki olej lejecie ja kupilem moj siewnik i rozebralem skrzynie i w srodku byl smar nieiwem czemu niemiec tak zrobil hehe

Dawid777    0

Z którego roku może byc Hassia DKL 250? Czy może gdzieś jest wybity rocznik?

Darpol    16

Rok jest kodowany w nr maszyny ustalenie go z wydaniem dokumentu kosztuje 150eur w serwisie w belgii więc raczej się nie opłaca mam tam kolegę, ale on też woła 50 i daje tylko karteczkę.Tak po chłopsku to możesz odczytać prawdopodobny rok na oponach, czasem na felgach, lub na plastikach.

murtek    122

Ja mam siewnik Hassia DK 300 i powiem że jest to super siewnik. Mam w nim znaczniki i ścieżki automatyczne i początkowo trudno było mi się przyzwyczaić. Mam jeszcze poznaniaka lecz Hassia jest wg mnie dużo lepsza, m.in: dużo większa skrzynia nasienna, większy rozstaw redlic co powoduje że się nie zapychają, skrzynia bezstopniowa oraz kółka wysiewające dzielone (przestawiam z rzepaku na pszenicę i odwrotnie w 5 min). W tym roku zastąpi ich nowy Polonez (zobaczymy co on pokaże) :blink:

ja tez mam dk 300 a mozes mi pomoc z moim problmmem ze skrzynia? aaa i co macie w tych skrzyniach tzn jaki olej lejecie ja kupilem moj siewnik i rozebralem skrzynie i w srodku byl smar nieiwem czemu niemiec tak zrobil hehe

Cwany niemiec nawalił smaru po pewnie skrzynia jest nieszczelna i wypierdzielał olej

Tolek    0

Panowie potrzebuję tabelę wysiewów do siewnika Hassia DU 200 dwumetrowy, lub też jak zrobić próbę kręconą??

spi32    0

Poszukuje tabeli wysiewu do siewnik hassia du250 pilnie E-mail dominik2312@vp.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html
    • Przez messi123
      Witam, jestem posiadaczem kombajnu do ziemniaków firmy Hassia. Poszukuję pewnej części (szczebelków) oraz jak ona się profesjonalnie nazywa. Część zaznaczona na zdjęciu. Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez darekmaster90
      Potrzebuję tabelę wysiewu siewnika tak jak w temacie
    • Przez marianekkk
      Witam Mam prośbę, jeżeli ktoś posiada siewkę Amazone ZAU 1001 i tabelę wysiewu do niej, prosiłbym o jakieś zdjęcia
      Z gry dziękuję!
    • Przez smokus1234
      Witam.

Planuje na przyszły rok zrobić kontroler siewnika punktowego gaspardo 520 spring 6 rzędów, ma on odczytywać przez czujniki indukcyjne lub kontraktony magnetyczne prace na każdej sekcji i wyświetlać przez lampki led w kabinie prace.

I tu mam pytanie czy ktoś robił coś podobnego i jak to zrobił. Problem tkwi w tym że chciałbym aby diody świeciły a nie mrugały podczas pracy, a po zatrzymaniu siewnika gasły.