Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
radekziomal12

Wyciąg typu "TANDEM"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Za rok zamierzany zmodernizować oborę, powymieniać stanowiska, przedłużyć legowiska i założyć wyciąg. Zastanawiamy się nad wyciągiem typu "tandem", ponieważ usuwał by obornik z obu stron na raz. Jakie są wasze opinie na temat tego wyciągu, jeżeli możecie to pomóżcie.

danielhaker    803

Wg. mnie lepiej zrobić 2 pojedyncze bo zimą gdy kanał zamarznie to będzie miał ciężko na dwóch kanałach.

Wiadomość z agroFakt.pl

slaw17    22

Wg. mnie lepiej zrobić 2 pojedyncze bo zimą gdy kanał zamarznie to będzie miał ciężko na dwóch kanałach.

Zimą nie musi przecież wyciągać obornika z całej długości obory. Może z połowy a dopiero resztę. Tandem raczej wyjdzie taniej niż 2 pojedyńcze.

r2d2    3

a nie lepiej ci kupić jakąś mini ładowarkę? pewnie koszt podobny co te wyciągi a maszyna uniwersalna w gospodarstwie.

slaw17    22

Mini ładowarka też jest dobrym o ile będzie używana jeszcze do innych prac. Wyciąg ma tą zaletę że jest nowy i można odliczyć 25% jego wartości w ramach ulgi inwestycyjnej.

r2d2    3

to ile taki wyciąg może kosztować? ja jednak wolał bym dołożyć i mieć ładowarkę którą można robić wiele rzeczy. Możesz nią przywieść bele do obory kukurydzę ładować obornik na rozrzutnik itp.

slaw17    22

http://allegro.pl/zg...1992880902.html 550zł/metr

Tak tylko że odpowiednio trzeba przeprojektować ganki gnojowe a w starym budownictwie różnie to bywa. Poza tym zobacz na 1. zdjęcie z linku. Do ładowarki by musiał zlikwidować korytarz a przez to obsługując krowy chodzić po gnoju.

Edytowano przez slaw17

janczar810    245

wszysto zalezy z jakim budynkiem mamy do czynienia:

-nowy/stary

-wymiary szer/dł/wysokosc

-ilosc stanowisk

Ale ogolnie jak dlamnie naprawde wyglada to solidnie bo co tam ma sie zepsuc?

-linka badz łancuch pęknie

danielhaker    803

Zimą nie musi przecież wyciągać obornika z całej długości obory. Może z połowy a dopiero resztę.

To ile ta obora ma metrów długości że wszystko miałby zabrać na jeden raz? :blink: :blink:

Zakładając że lina nie miałaby poślizgu to jaki tam sinik musiałby być? 17kV? :blink:

Pawel20    49

Do tego typu wyciągu krowy musza stać do siebie zadami? Jak tak to bardzo nieudanie. U nas po jednej stronie z 24 stanowisk wyciągamy obornik na 3/4 (jak wysokie mrozy to i na 6) razy dwa razy dziennie, jakoś nie mam chęci paplać się w smarze i gnoju zmieniając linę, dlatego taka zabawa.

danielhaker    803

posty #5 i #6. Dla mnie to zabrzmiało jakbyście myśleli że wyciągiem wszystko na raz się zgarnia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować