tombien

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

Polecane posty

jacus    3046

chyba szkoda zachodu z regeneracja- u mnie po wymianie a tez sam podnosi bez obciazenia, gdy stane na nim to przestaje. jesli gdzies w srodku dzwigienki sterujace nie hacza albo sie polksiezyce nie pogiely to rozdzielacz do wymiany


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, jacus napisał:

chyba szkoda zachodu z regeneracja-

szkoda... strasznie drogie nowe. już na ten sezon dam spokój, ale na przyszły regeneruję. wszystko już wymienione, a ten dalej dyga. rozdzielacz tylko został nieruszany. cholery mozna dostać z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Koszt nowego mnie przeraża mam numer telefonu do sklepu który bierze na wymianę rozdzielacz stary na regenerowany,ponoć daję gwarancję na niego zobaczymy co mi powie na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
12 godzin temu, pafnucy napisał:

szkoda... strasznie drogie nowe. już na ten sezon dam spokój, ale na przyszły regeneruję. wszystko już wymienione, a ten dalej dyga. rozdzielacz tylko został nieruszany. cholery mozna dostać z tym

Mam to samo i dylemat czy nowy (drogi) czy regenerowany (tańszy) 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi szkoda kasy na nowy. jakoś takie aż za drogie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Ja od kilku lat mam wymieniony rozdzielacz po regeneracji z Tucholi, i jak do tej pory wszystko jest ok. Szkoda przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

ja niestety doswiadczenia mam zle- nawet sam bylem w firmie ktora to robi a i tak kiepsko to wyszlo-sam podnosi bez obciazenia.  drugi wcale nie dzialal dopoki nie rozebralem zaworu rozdzielajacego i go nie zlozylem z powrotem to wystarczylo.

jeden robiony w wadowicach drugi gdzies w tucholi czy okolicach, 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
2 godziny temu, jacus napisał:

ja niestety doswiadczenia mam zle- nawet sam bylem w firmie ktora to robi a i tak kiepsko to wyszlo-sam podnosi bez obciazenia.  drugi wcale nie dzialal dopoki nie rozebralem zaworu rozdzielajacego i go nie zlozylem z powrotem to wystarczylo.

jeden robiony w wadowicach drugi gdzies w tucholi czy okolicach, 

Kolego w Wadowice gdzie dokładnie robiłeś??

Edytowano przez Davidmix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

w hydexie, bylem tez w choczni w brydexie-ale tam gosc ktory na tym podobno sie znal-jeden jedyny- byl na urlopie, wymiane  na ten z tucholi robilem u szczura


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2
10 godzin temu, jacus napisał:

w hydexie, bylem tez w choczni w brydexie-ale tam gosc ktory na tym podobno sie znal-jeden jedyny- byl na urlopie, wymiane  na ten z tucholi robilem u szczura

Jaki kolego koszt Ci wyszedł??Jak z terminem realizacji??

Podobno ma w Wadowice w Agro tech regenerowany do zetor daje chyba roczną gwarancję,nie ma problemu z zwrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

dobrych pare lat temu- bylo 700 zl,  ten byl zapasowy i lezal sobie w garazu a gdy okazal sie potrzebny to nie zadzialal, niestety gwarancje mial pol roku, gdy znowu okaze sie potrzebny to go przejze, widac ze byl robiony ale cos zle zlozyli .

agro-tech -[wlascicel nazywa sie szczur] maja regenerowane chyba 600 dalem -ten od razu nie dzialal, ale sam go naprawilem , zawor roznicowy sie zacial ,wystarczylo rozebrac wyczyscic, potem pare razy srubokretem poruszac i dziala do dzisiaj ,za to sam podnosi-co przeszkadza w zapinaniu i odpinaniu maszyn trzeba pompe odlaczac.

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam 

czy w Zetorach jest tzw: dociskać ??? Bo próbuje jak c360 dać wajchę na Max do przodu ale ona ani drgnie, tzn opada ale tylko siłą grawitacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

nie ma


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Jest w starszej serii 5011-7011, ale to taki docisk że unosi maszynę i poprzez jej masę (np pługa) dociska tylną oś ciągnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grnowaczyk    2

Witam. Pacjent 7245. Montował ktoś plecak podnośnika na sam klej(silikon) typu renzisol lub podobne bez uszczelki papierowej?. Mam taki problem w swoim Zetorze że podnośnik mniej więcej po roku użytkowania od czasu wymiany uszczelki zaczyna się pocić. Ciągnik pracuje pod dużym obciążeniem. Po ostatnim gleboszowaniu usczelka prawie się wycisła spod pokrywy Słyszałem od jednej osoby że miała podobny problem i zamontowała plecak bez uszczelki na wyżej wymieniony klej. Tyle że to w c360 i pięć lat tak jeździ i podnośnik suchy. Co wy o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

dokręcić podnośnik


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grnowaczyk    2
20 godzin temu, bartek1992 napisał:

dokręcić podnośnik

Dokręcony. Przed wczoraj jak go ściągałem to musiałem założyć przedłużenie na klucz. Nawet założone są inne śruby. Wzmacnianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2020 o 21:55, Setik napisał:

Witam. Posiadam parę problemów z hydrauliką, może ktoś miał podobne przypadki i podzieliłby się wiedzą na ten temat.

Głównym problemem jest sterowanie podnośnikiem. Podczas podnoszenia dźwignia reaguje dopiero poza połową zakresu, dodatkowo nie mogę podnośnika regulować żeby przesunąć kilka centymetrów wajchę i ramiona unoszą się dajmy na to o 10cm tylko przesunę wajchę i podnośnik dźwiga o tyle ile mu pasuje.

Drugi problem mam z opadającym podnośnikiem podczas jazdy, najgorzej jest z jazdą po polnych drogach. Wtedy to rękę muszę trzymać na tej wajsze cały czas bo chwila nieuwagi i ryję pługiem czy bronami po drodze. Bardzo dziwi mnie to że im lżejsza maszyna tym szybciej opada. Kiedyś przed wymianą pompy w podnośniku pompa podczas jazdy co jakiś czas dawała ciśnienie i maszyna sama się unosiła.

Nie mam raczej problemów z wyjściami hydraulicznymi, przyczepę mogę wykiprować, nie mam innych maszyn aby przeprowadzić jakieś testy. Regulacja siłowa/pozycyjna/mieszana chyba nie działa. Co ustawię w pozycję mieszaną to za chwilę przeskoczy na pozycyjną. Szykować kasę na rozdzielacz czy jakoś da się temu zaradzić?

Mam ten sam problem, czy udało Ci się ten problem naprawić ??? 

Edytowano przez Rafal_Zgierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównie ten: 

Głównym problemem jest sterowanie podnośnikiem. Podczas podnoszenia dźwignia reaguje dopiero poza połową zakresu, dodatkowo nie mogę podnośnika regulować żeby przesunąć kilka centymetrów wajchę i ramiona unoszą się dajmy na to o 10cm tylko przesunę wajchę i podnośnik dźwiga o tyle ile mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Usterka jest dosyć prosta ale wymaga rozebrania podnośnika w drobny mak. Stanowi ją przesunięty półksieżyc ramion. Przy montażu podnośnika nie wolno zawieszać go za ramiona. Dodatkowo powiedz czy usterka występuje na wszystkich trzech położeniach dźwigni regulacji podnośnika czyli: Pozycyjnej Mieszanej i Siłowej. Jest to dźwignia o oznaczeniu: PMD -> Posinione, Mix, Draft. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj