tombien

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

Polecane posty

center    11

Siema mam takie pytanie jakie gwinty są w złączach hydrauliki zewnętrznej w zetorze 7211? Bo muszę powymieniać a nie wiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Witam. Mam mały problem z podnośnikiem w zetorze 7211, a mianowicie nisko podnosi przy pługu 3 skibowym ostatnia skiba prawie dotyka ziemi, a co dopiero przy pługu obrotowym lub 4 skibowym, jak temu zaradzić dodam że próbowałem skręcić wieszaki ale lewy ani drgnie


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a masz siłownik pomocniczy sprawdź na pusto (czy do końca podnosi), podnieś belki do samej góry a potem ręcznie podnieś wyżej jak się da to źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Mam taki problem, że na zimnym oleju Zetor 5211 jeszcze jako tako podnosi, ale jak już trochę popracuje to trzeba mu dawać gaz w podłogę aby zechciał podnosić. Ostatnio pobronowałem ciężkimi bronami kawałek pola zaledwie 30 arów i po skończonej pracy musiałem dać mu pół godziny odpoczynku, bo inaczej musiałbym ciągnąć brony po asfalcie :D

 

Znajomy podpowiedział, że to może być wina zasyfionego filtra magnetycznego, ale szczerze mówiąc nie mam pojęcia gdzie on jest i jak on wygląda, może ktoś coś podpowiedzieć i zapodać jakąś fotę bo w google grafika to nic konkretnego znaleźć nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

filtr magnetyczny nie ma u Ciebie nic do rzeczy! Albo masz już duże nieszczelności na siłowniku wewnętrznym ( po podniesieniu ramiona powinny opadać samoczynnie ) albo raczej pompa lata świetności ma za sobą i po rozgrzaniu oleju nie ma siły przepchnąć go do siłownika .

Ja bym zaczął od pompy!


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Chciałem zacząć od najprostszych i najtańszych rozwiązań, czyli od tego filtru. Znajomy mówił, że miał te samy objawy co ja teraz i pomogło mu porządne przeczyszczenie filtra. A jeśli w moim przypadku ten ruch nie pomoże, to będę działał dalej aż się z tym problemem nie uporam.

 

A więc gdzie jest ten filtr i jak wygląda? ;) Ile śrub trzeba poodkręcać aby go wyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Filtr jest pod tylnym mostem po prawej stronie, aluminiowa, okrągła pokrywa na klucz 24 - wyczyścić możesz ale raczej nie pomoże, przynajmniej u mnie nie pomogło. Mój podnosi lepiej niż Twój więc na razie nic nie robię ale też bym zaczął od pompy bo ma już ćwierć wieku. Filtr jak wykręcisz wyleci trochę oleju - ze skrzyni nie trzeba spuszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam 2 problemy z zetorem podczas orki  w pozycji dociazania podnosnoik nie daje rady podnosic pluga ze ten chowa sie po sama rame , zeby go podniesc do gory trzeba stanac ciut cofnac i wtedy podnosi i do tego jeszcze jest jakis problem z wajcha od zalanczania walka i pompy zdarza sie ze podnosnik nie podnosi i w tedy trzeba sie pobawic wajcha a najlepiej zgasic ciagnik i ponownie zapalic i znowu wszystko chodzi albo tez zdarza sie ze podczas pracy wom sam sie wylancza koledzy prosze o sugestje i podpowiedzi co sie moze dziac zgory dziekoje a tak apropo chodzi o zetora 7211

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

chyba nie podnosi jak masz małą dźwignię tą przy siedzeniu do samego przodu na siłowej czyli jak pług się zamocno zagłębi lub spotka kamień to się będzie sam podnosić ;) ale czemu ty masz odwrotnie,bo to przez cięgło działa jak dociska czyli siła idzie do przodu to uruchamia podnoszenie

 

Co do wyłaczania WOM i pompy to razem może masz coś nie tak z dźwigienką ma luz ja to mam obie zaspawane (od terenowych-szosowych  też) bo się gibały ;)  z pompą to nie było problemów ale WOM jak za słabo nastawię to wyskoczy , nie wiem co ty tam masz narobione bo pompa to na sam przód albo z WOM to na 2 położeniu to zawsze będzie miała napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie mam Zetora 7211, kupiłem opryskiwacz pilmet lux 615 xl, opryskiwacz wyposażony jest w hydraulicznie otwieraną belkę, poziomowanie belki i podnoszenie góra-dół belki, opryskiwacz wyposażony jest w w 4 węże hydrauliczne. Zetorek wyjść ma 3 i pytanie, jest jakaś możliwość by to działało, jest szansa zrobić na jednym z gniazd jakąś redukcje aby podpiąć 4 węże??? Opryskiwacz wyposażony jest w panel sterujący ma dwa przełączniki jeden od zamykania belki drugi od poziomowania, który podpina się do akumlatora ciągnika.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

zetor 7211 ma wyjść 2,  3 to "0" czyli wolny spływ

 

możesz kupić zawór trójdrożny i przełączać na wężu ale to za bardzo nie wyda przy składaniu belki albo domontować drugi rozdzielacz

 

a akumulatora hydr zetor nie posiada (to raczej zachodnie i to mniejszość) ale taki możesz sobie dokupić (nie ma go w opryskiwaczu)

 

http://www.youtube.com/watch?v=72FEA7qHE9k

 

tu masz dobrze zrobione podłączenie rozdzielacza dodatkowego w 8,30 min . ten przewód bez sprężyny to zasilanie z pompy a powrót możesz dać zamiast na dole (ten ze sprężyną) na górę gdzie masz "0" (wolny powrót)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Panowie mam Zetora 7211, kupiłem opryskiwacz pilmet lux 615 xl, opryskiwacz wyposażony jest w hydraulicznie otwieraną belkę, poziomowanie belki i podnoszenie góra-dół belki, opryskiwacz wyposażony jest w w 4 węże hydrauliczne. Zetorek wyjść ma 3 i pytanie, jest jakaś możliwość by to działało, jest szansa zrobić na jednym z gniazd jakąś redukcje aby podpiąć 4 węże??? Opryskiwacz wyposażony jest w panel sterujący ma dwa przełączniki jeden od zamykania belki drugi od poziomowania, który podpina się do akumlatora ciągnika.

Zetor  ma rozdzielacz  1  sekcyjny  czyli  2  wyjścia  ciśnieniowe ,  3  to wolny spływ   jak  pisał  przedmówca .

Najprostszym rozwiązaniem  będzie  kupić  coś  takiego http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-joystick-tur-i4695814993.html

zasilanie  tego podłączasz pod  jedno  z gniazd  ciśnieniowych , blokujesz dzwignię sterującą , powrót  podłączasz pod wolny spływ , i masz 4  wyjścia 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzięki Panowie za odpowiedź. Tylko mariuszd93 powiedz mi czy taki rozdzielacz hydrauliczny będzie mi potrzebny gdy w zestawie mam coś takiego https://www.google.pl/search?q=panel+steruj%C4%85cy+opryskiwacza+pilmet+lux&biw=1024&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=B2NLVKqnJcfkarSWgaAB&ved=0CAYQ_AUoAQ#facrc=_&imgdii=_&imgrc=DPCDJ1wxEorAbM%253A%3BUxoJKtOgyk1C3M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.uniagroup.com%252Fug%252Fvfs%252Fochrona%252Fmaszyny%252Fszczegoly%252Fster%252520091.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.apgrojec.com.pl%252Findex.php%252Fopryskiwacze%252Fpilmet%252Frex-2000-2500-3000%3B1024%3B683

Czy wtedy do 2 gniazd jedno sekcyjnych w zetorze nie wystarczy podłączyć rozdzielacza po 2 wejścia na jedno gniazdo i wtedy mam 4 wejścia a tym urządzeniem włączać jedną czynność jednocześnie blokując drugą.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Masz 4 przewody  hydrauliczne z opryskiwacza jak  pisałeś  ?  więc  gdzie  je  chcesz  podłączyć? 

  to z  foto , to   jest  elektroniczny sterownik, pewnie  steruje  elektrozaworami,  ale przy  tych  danych  nie  potrafię odpowiedziec co  on potrafi

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Przewody są 4 od opryskiwacza, w zetorze są jak wspomniałeś 3 gniazda 2 ciśnieniowe i 0 przepływowe i jakby do jednego z dwóch gniazd ciśnieniowych założyć tzw. ,,złodziejkę" na dwa wyjścia to wtedy będzie 4 wejścia, tak to rozumiem. Chyba, że zetor ma rozdzielacz jedno sekcyjny i będzie przeszkadzało??


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jaki by to nie był ciągnik to jak z jednego gniazda zrobi się dwa wyjścia to i tak nic to nie da. Olej będzie szedł tam gdzie ma lżej i nie ma takiej możliwości aby sterować tym siłownikiem którym potrzebuje. Zetor ma 1 parę gniazd, kolega potrzebuje 2 par. 3 gniazdo tu się nie liczy bo w nie ma żadnego ciśnienia. Jest to tylko powrót oleju.

Tak myślę że dało by się to zrobić w pewien sposób tylko trzeba by rozgałęzić oba gniazda i dać na 2 parę zawór aby zamykać. Trochę może być uciążliwe i nie wiem czy się sprawdzi bo nie wiem do czego dokładniej potrzebne jest sterowanie w tym opryskiwaczu.

jednak moim zdaniem najlepszy był by dodatkowy rozdzielacz. Może się na przyszłość przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

dzięki za odp. tylko gdzie ten rozdzielacz dwu sekcyjny podpiąć bezpośrednio do jednego z gniazd ciśnieniowych 1 lub2 i żeby podpiąć 4 węże to muszę kupić rozdzielacz trójdzielny? to wtedy rozdzielacz podpinam przykładowo do gniazda 1 i mam wtedy od niego 3 wyjścia a do 2 gniazda podpinam 4 wąż. Wejście 0 wolny spływ pozostawiam nie ruszone tak ma to wyglądać? Jak coś to mnie poprawcie.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Zetor  ma rozdzielacz  1  sekcyjny  czyli  2  wyjścia  ciśnieniowe ,  3  to wolny spływ   jak  pisał  przedmówca .

Najprostszym rozwiązaniem  będzie  kupić  coś  takiego http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-joystick-tur-i4695814993.html

zasilanie  tego podłączasz pod  jedno  z gniazd  ciśnieniowych , blokujesz dzwignię sterującą , powrót  podłączasz pod wolny spływ , i masz 4  wyjścia 

 

Zrób tak jak masz tu napisane. Ten rozdzielacz w linku ma już 4 wyjścia. Masz mu dostarczyć zasilanie czyli może być z wyjścia hydraulicznego ciągnika lub bezpośrednio z pompy (z tyłu pod mostem) tak jak tu:

http://obrazki.elektroda.pl/7130224100_1373548213.jpg

Musiał byś dorobić odpowiedni przewód hydrauliczny. Powrót możesz dać na gniazdo 0. Dla lepszego zobrazowania zerknij na ten schemat rozdzielacza. Ogólnie to będzie to samo co z linka jeśli chodzi o wyjścia:

http://img31.otofotki.pl/obrazki/oq379_DSC01453-%28640x478%29.jpg

Ewentualnie taki rozdzielacz:

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-dwusekcyjny-2-40l-i4711054985.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

oki dzięki tak zrobię,  teraz już za późno na przeróbki więc opryskam masseyem ten ma rozdzielacz trzy sekcyjny więc nie będzie problemu a przez zimę zetorka przystosuję do takiego rozwiązania by pilmet z nim współpracował. Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam

Czy ktoś z szanownych użytkowników Zetorów miał problem tego typu że układ hydrauliczny nie daje ciśnienia na wyjścia?

Pompa nie wydaje dźwięku podawania oleju przy ruszaniu dźwignią ani silnik nie spada z obrotów.

Jedno co jest wiadome to to że pompa działa ponieważ bez problemu podnosi rozsiewacz zasypany 500kg nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

może masz rozpiętą dźwignię sterującą rozdzielaczem ?  Jak chodzi z oporem czy zupełnie swobodnie ?

 
 
 

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Kaczka na palecie. Nie widze tu nic co wskazywaloby na uszkodzenie zewnetrzne. Wodzik rozdzielacza poruszany wajchą normalnie wchodzi na wszystkie pozycje. Rozdzielacz padł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89
Napisano (edytowany)

trochę w temacie a trochę nie.

wczesną wiosną robiłem podnośnik w 7211 w pułtusku http://www.rolczar.com.pl/index.html 

podnośnik wymontowałem, zawiozłem na godz 7 rano, na 13 był gotowy.

regeneracja rozdzielacza + nowy tłok + uszczelnienie + sprawdzenie na stanowisku - ok 1300 brutto. gwarancja 12mies.

po tym jak ręką odjął wszystkie bolączki.

polecam.

 

 

Edytowano przez pawelec

SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj