tombien

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prezes11    0

rozdzielacz byl regenerowany przez mechanika czy w zakladzie ?  chyba ze to 'renomowany" mechanik i zle pierscieni zalozyl albo rurek nie dokrecil. trzeba go poprosic zeby przyjechal i pokazac w pracy co sie dzieje.

Rozdzielacz gdzieś wysyłał. No nic, będę musiał liczyć na jego dobroduszność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

moze na kolanach go popros :rolleyes: ,jak spieprzyl robote lub firma to niech naprawia, na poczatek grzecznie ale stanowczo, potem to zobaczysz jak sie zachowa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Będzie tak;

- Ja tylko go wysłałem wiec muszę skasować za wyjęcie włożenie i wysyłkę no bo przecież to nie moja wina (jeśli to rozdzielacz a jeśli nawet nie to i tak zwali na rozdzielacz przecież nie będę siedział nad nim w warsztacie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ma m zamiar wyczyść filtr podnośnika(ten pod spodem) i czy jak go wykręcę to olej nie wyleci bo podobni jakiś zawór się zamyka podczas wykręcania,i na jaki klucz jest ten filtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie wyleci, co najwyżej może trochę skapywać więc coś warto podstawić. Jaki klucz szedł nie pamiętam ale spokojnie poznasz gdzie to jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyleci Ci jakieś 30 ml. oleju . Jaki klucz nie pamiętam , ale coś ok 30 . Nie przejmuj się tym że sporo opiłków na magnesie filtra . Wyczyść , załóż z powrotem i śmigaj dalej B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu, w moim zetorze 7211 rozdzielacz od podnoszenia ramion działa w ten sposób że ciągnąć dźwignię od przodu do tyłu do połowy jest zero reakcji, dopiero potem i co za tym idzie sterowanie nim jest mało precyzyjne, jest możliwość jakoś to wyregulowac? Nowy strasznie drogi, a słyszałem że regeneracja to porażka a nic innego jak czeski tam nie wkładać. Jak to regulować? Na dzwigniach zero luzow, ciągnik od nowości u mnie ale on zawsze tak chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

U mnie też od niepamiętnych czasów podnośnik w 7211 bardzo nieprecyzyjnie podnosi o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

w moim zetorze 5011(wiem ze nie ten model co z temacie) tydzień temu wymieniałem uszczelniacze na tłoku bo słabo podnosił, został wyczyszczony filtr i rozdzielacz, podnosi teraz ładnie ale problem falowania podnośnika jednak nie znikł. Dzień po remoncie podczepiłem pług o wadze ok 350kg i nie falował, a dziś podczepilem kosiarkę i od razu po podniesieniu zaczął opadać i podnosić. Co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Źle założony gumowy pierścień na tłoku np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewien jesteś , że nie przyciął się żaden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

A może masz tą dźwignię od regulacji siłowej i pozycyjnej ustawiona na dociazanie i dlatego tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Nie powinien bo jak zakładałem to patrzyłem żeby było dobrze tylko mocnego oporu nie stawiało żebym musiał siła wciskać tłok w cylinder. uszczelniacze 70x80x5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to inna przyczyna , nie pomogę . Pytaj Seweryna , ewentualnie Jacus-ia . Może być coś z rozdzielaczem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nieszczelność na drodze rozdzielacz- cylinder bądź też mocno porysowany cylinder - olej z cylindra gdzieś ucieka i zostaje dopompowywany i stąd te falowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

czyli musze znowu rozbierać i sprawdzać. co do nieszczelności to nie powinno być bo podkładki nowe dawane i dobrze dokręcone, chyba że rozdzielacz może przepuszcza? ale jak go można sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

To rzeczywiście kawał drogi. Poszukaj w necie to może coś znajdziesz. A jak zgasisz ciągnik z podniesiona maszyną to trzyma podnośnik czy opada? Bo jesli rozdzielacz okazał by się wadliwy to nie kombinuj i kup nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu001    1

Skoro wymieniales cylinder i uszczelniacze i jest tak się dzieje to winą jest rozdzielacz. Miałem w swoim to samo. Pierścienie były trochę przytarte i lekko porysowany cylinder więc wymieniłem te części. Niewiele to pomogło bo podnośnik podrywa tylko że z mniejszą częstotliwością. Winą był rozdzielacz. Kupiłem założyłem nowy i problem się skonczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj