tombien

Zetor 5211 - 7211 [podnośnik]

Polecane posty

adamgaleon    7

Ten przy zbiorniku widziałem i nie będzie większego problemu aby odkręcić i sprawdzić ale ten drugi będzie ciężko bo u mnie pod spodem mam cały korpus do ładowacza jak odkręcę tę pokrywę to będę miał filter na wierzchu czy muszę spuszczać cały olej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Problemu nie będziesz miał bo z tę pokrywą wychodzi magnez i ten filterek jak dobrze kojarzę. Oleju spuszczać nie trzeba ale może powoli wyciekać więc coś podstaw sobie jak będziesz wykręcał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

tylko sie nie zdziw jesli odkrecisz filt a tu pusto i caly olej wyleje sie -i tak pewnie do wymiany, angielskie mialy pompy z przodu pod chlodnica-popatrz czy jest dodatkowy filter i gruby waz olejowy z prawej strony , a wtedy pompa do wymiany-oryginalna ponad 2 tys a bulgarski zamiennik ok 500 zl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

w zetorku zacząłem od filtrów wymieniony ten przy zbiorniku paliwa ten przy pompie wymyty i wada nie ustąpiła, więc wymieniłem uszczelnienie w siłowniku pomocniczym i wczoraj rozebrałem tył ciągnika i wyciągnąłem tłok podnośnika a tam nie ma uszczelnienia od starości się rozsypało, jutro zakładam nowy pierścień oraz nowe uszczelnienia i składam sprzęt mam nadzieję że to to i że podnośnik będzie już działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Witam mam to samo w swoim 6245 słabo podnosi strasznie a jak sie juz rozgrzeje olej to masakra juz mi ciapke lepiej podnosi> wymienilem pompe ale nie nastapiła zadna poprawa teraz chce wymienic uszczelniacze na tłoku i tu moje pytanie jak sie do niego dostac? Trzeba podnosic kabine czy jak? Bo pewnie sie zdejmuje gorna obudowe podobnie jak w c-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam , a ja z takim zapytaniem .Jak skasować luz na ramionach podnośnika tzn.luzy są na frezach ramion i na frezach wału.Zetor 5211.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Raczej nic z tym nie zrobisz, te luzy są tam od nowości, przynajmniej u mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Myślałem że luzów być nie powinno (u znajomego nie ma ) .Denerwuje to przy podnoszeniu rozłożonej rotacyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Czytałem posty odnośnie hydrauliki ale nie znalazłem nic na temat hydrauliki zewnętrznej. Problem jest z zetorem 7245 (kolega niedawno kupił) TUZ podnosi dobrze, ale jeśli chodzi o kiprowanie przyczepy to pustą daje radę natomiast pełną już nie... I moje pytanko, czy obwody hydrauliki wewnętrznej i zewnętrznej działają na tym samym zaworze bezpieczeństwa? Czy da się jakoś podnieść ciśnienia tylko na wyjścia zewnętrzne? Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?

Ma ktoś może schemat hydrauliki do tego zetorka 7245?

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

schemat prawie identyczny jak w 360 (w koncu jeden przodek 4011)

 

więc tak jeden zawór jest przy pompie odrazu od dołu pompa , a drugi przy cylindrze podnośnika

najprędzej pompa wysiadła a sprawdzał dobrze podnośnik przy 7211 przód ledwo styka ziemi (taki ma mocny udźwig więc zwykły pług do testu nie starczy)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Mówił, że niby pełny siewnik podniósł, a to już trochę waży więc dziwna sprawa...Czyli bez zdjęcia plecaka się raczej nie obejdzie.. Dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam taki problem z podnośnikiem w moim zetorku a mianowicie trzeba czekać ok 10 sekund po przesunieciu wajchy aby zaczą podnosić , gdy nie ma nic na TUZie to podnosi bardzo powoli jednak wystarczy że stane na ramionach od podnosnika to odrazu podnosi normalnie. Co może być przyczyną takiego zachowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekLOP    1
Napisano (edytowany)

Witam

Panowie mam pytanie trochę z innej beczki, może ktoś wie lub ma do sprzedania Zetora 7245 najlepiej z okolic woj. Lubelskiego. Interesuje mnie jakaś w miarę spawna, wyglądająca maszyna może być z turem.

Edytowano przez TomekLOP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

sprawdź filtr magnetyczny przy pompie można go odkręcić bez spuszczania oleju ze skrzyni wyczyść go jak jest zabrudzony zakręć i powinno być dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotez1127    0

witam

napisze w tym temacie bo szukam w interneci kilka dni i nic nieznalazlem

a mianowicie mam zetora 7211 1987 r od 18 lat jest u mnie w gospodarstwie i mam problem z podnosnikiem poniewaz po zalozeniu nowej pompy hydraulicznej (polski zamiennik) jakies 3 lata temu , wajcha od podnosnika zaczelasie dziwnie zachowywac mianowicie jak chce podniesc to wajcha zrobi pstryk i niepodnosi, trzeba wajche cofnac na dol i znow do gory i podnosi, przez 3 lata tak robilismy i juz przyzwyczailem sie do takiej pracy podnosnika, lecz jesienia to juz nerwowo niemoglem wytrzymac na zimnym oleju podnosil ok lecz gdy oralem to po pol godziny przestal clkowicie podnosic i zadne wajchowanie niepomoglo. zapytalem sie znajomego ktory ma troche pojecia i on mi powiedzial zebym wyciagnal caly podnosnik i dal do regeneracji. lecz kosztuje ok 1000 zl. i chodzi mi o to czy to bedzie to czy cos innego bo wywale 1000 zl i dalej mi niebedzie podnosil (kazdy wie ze na polskiej wsi jest ciezko i kazdy pieniadz sie liczy) takze moze kto mia tez taki problem lub wie co to moze byc lub wskazal jakis zaklad ktory zajmuje sie naprawa podnosnikow( ja mieszkam w poludniowej wielkopolsce )


Zetor Team !!!
Zetor is power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam

 

Z opisu wynika ,że sterowanie rozdzielacza wewnątrz zawodzi.

Musisz zdjąć tą górną część podnośnika (plecak) i zobaczyć co tam się dzieje z tymi dźwigienkami sterującymi. Zwróć uwagę czy wszystkie sworznie i dźwigienki są na swoich miejscach i czy rolki chodzą po półksiężycach poprawnie.

  • Like 1

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotez1127    0

a dam rade to samemu ściągnąć czy lepiej dac do mechanika ( kiedyś ściągałem podnośnik od c 330 ) a od zetora mam obawy że może coś mi niewyjść


Zetor Team !!!
Zetor is power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zdejmiesz sam,jeśli dysponujesz odpowiednią siłą, gożej z montarzem.Najlepiej we dwie lub trzy osoby.Mi syn pomagał na turze przedłużonum odpowiednim drągiem.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm może źle zaznaczyłem na rysunku chodzi mi o suwak obwodu wenętrznego znaczy podnośnika czy posiada on spręzynę którą wypycha ten suwak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jack7    0

Witam - Jacek ( podobny wątek ).

Posiadam Zetorka 7711, który przestał podnosić ( awaria powstała po manewrach podnoszenia na belce kiosku - szarpanie, duży ciężar ). Nastąpiło to nagle ( wcale nie podniesie ) - nie wiem czy to pompa ( słychać jakieś tarcie ), czy rozdzielacz, czy może tłok, a może coś innego. Nie wiem czy rozbierać tył. Podpowiedzcie jak to sprawdzić - czy rozbierać tylny dekiel podnośnika i dopiero wszystko będzie widać. Prześlijcie jakieś katalogi, jak to wygląda, co do rozbiórki to czytałem poprzednie wypowiedzi - coś tam mi świta.Jeżeli to rozbiorę to jak sprawdzić pompę, rozdzielacz czy siłownik, gdzie jest zawór przelewowy, o którym ktoś wcześniej pisał, że się zacina.

Z góry dziękuje - Jacek ( lub na e-mail: yack77@tlen.pl ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj