prometeusz

sortowniki do ziemniaków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam1235    0

a co myślicie o sortowniku z firmy remprodex powiem ze właśnie zastanawiam sie nad remprodexem a krukowiakiem i nie wiem który wybrać?

 

Mati171892ile masz ziemniaków :?

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102030    0

Witam. Mam zamiar zrobić sortownik rolkowy. Czytałem wcześniejsze posty, jednak nie dowiedziałem się czy te rolki mogą być plastikowe bądź metalowe oraz czy muszą być wyzłobione jak w rosyjskim. Też zastanawiałem się nad tarczami rolkowymi od ANNY.  Pomożecie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

znajomy zrobił taki sam jak od anny na 9 rolek i jest z niego zadowolony :) ja też się przymierzałem do takiego ale jeszcze nic z tego nie wyszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie co lepiej kupić puck czy amazone bk3? Sortownik nie będzie dużo używany, 2 razy w tygodniu po 300-350 worków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

prawie 10t tygodniowo to nie jest tez tak znnowu mało.

patrz pod kątem pomieszczenia gdzie bedzie stał. pucki są długie, rempro krótsze. amazone nie wiem.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

jak myślicie lepiej kupić nowy sortownik z koźmina czy Jabelmana z niemiec?? bo w slomnikach za 3500 gość ma uzywke z stołem do przebierania.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalik10    0

Własnie mam wybrać sortownik do ziemniaków w ramach projektu ,,Młodego Rolnika'' i nie wiem na jaki sie zdecydować.. Mam dwa typy - http://olx.pl/oferta/sortownik-do-ziemniakow-m616-remprodex-czluchow-CID757-IDbWRGb.html#2551e30c7e  

 

http://olx.pl/oferta/sortownik-rolmet-m614-2-do-ziemniakow-rolki-oswietlenie-CID757-IDbVxur.html#2551e30c7e

  . Posiada może ktoś któryś z tych? Jak tak to proszę o opinię . 

Edytowano przez Michalik10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

rolmet... hmmm... to jest chyba z plasteliny zrobione, przed robotą koniecznie zaopatrzyć się w zapasowe łożyska, ściągacze... no ale robotę robi, i sprawniej jak ręcznie i bębnowym...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad512    0

Posiadam sortownik Rolmet od dwóch sezonów. Rocznie przerzucam ok 300t ziemniaka i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do łożysk to musze się niestety zgodzić z poprzednikiem, w pierwszym tygodniu użytkowania wymieniłem 4, ale od tamtej pory spokuj. Mam krótszą wersję i taką polecam (dopłata 1500pln za lampe i 70cm dłuższy stół to przesada) lampe dorobiłem we własnym zakresie, u mnie przez cały czas jedna osoba przebiera przy stole i spokojnie nadąża. Wiekszy problem jest przy workach, robiąc w 15 jednocześnie ważąc i układając na paletach potrzebne jest 3 osoby aby szło płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam nowego sortownika ze stołem przebierczym. Najlepszy byłby z Remprodexu, ale patrząc na cene wolałbym coś tańszego. Znalazłem jeszcze z firmy Krukowiak i najtańszy z Rolmetu o którym było pisane kilka postów wyżej. Sortownik będzie sortować rocznie około 200 ton. Czekam na opinie użytkowników tychże sortowników. A może znacie jeszcze jakieś inne firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

rolmet sobie odpuść jeśli czytałeś opinie. 

krukowiaka ma @przemol, podpytaj, z tego co wiem jest zadowolony.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to kup używanego remprodexa a odpuść sobie rolmety, krukowiaki itp. Sortownik naprawdę dobry, duży wybór sit, solidna konstrukcja i budowa( licencja samro). Miałem rolmeta ,po sezonie sprzedałem, krukowiaka miałem 5 lat ale go przekląłem i też sprzedałem- nie wspominam o Amazone bk3 który jest niezły ale problem z sitami i wydajnością. W koncu na szybkiego kupiłem  używanego remprodexa i jestem wreszcie zadowolony. Mój jest z 2010r. kupiony rok temu na sezon i już przerobił z 500ton  ziemniaka i cebuli u mnie i jedynie co to oleju dolewam do zbiorniczka- części możesz przez internet zamówić. Naprawdę polecam. Zresztą jedź na byle jaki skład maszyn i porównaj to odrazu się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te starsze M616 widzę, że bardzo chodliwe, a to znaczy, że maszyna dobra.
Ja mam właśnie amazone bk3, ale wydajność mnie nie zadowala i potrzebuje lepszej konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko kupić używanego Remprodexa -czasami na olx zerknę to ostatnio był  ładny i zaraz po wystawieniu został sprzedany-dosłownie parę godzin. Ja swojego od znajomego kupiłem ale wywaliłem 15tys i to bez faktury ale nie żałuje bo jak nowy i z sąsiedniej wsi a nie gdzieś np.z pomorza. Jak szukałem przeglądalem też niemieckie strony i bywają te sortowniki ale jako Jabelmann Eurosorter V2.


Sorry jabelmann eurosorter V1. Swoją drogą wymyślił niemiec nazwę V1 albo V2 :-)

Edytowano przez DziadZdziadaPradziada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1125

W Pucku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

Gdzie mozna kupić sita do Pucka??

tak jak pisze @mikad, dostaniesz je w firmie Pomech ale tanio nie bedzie,

możesz jeszcze kupić  tutaj http://www.remprodex.com.pl/sklep/?czesci-do-m616,21,4 ale wówczas  czeka ciebie mała przeróbka sortownika(ja tak zrobiłem)

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Właściwie to dopiero szukam sortownika ale tak na wszelki wypadek zbieram informacje. Przydałoby się coś krótszego niż Puck. A sit nie idzie dorobić? na Olx koleś sprzedaje kratki z drutu karbowanego o dowolnych wymiarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Ja do swojego duzego pucka robilem sam sita, 4 rozmiary, siatka karbowana nie jest dobra bedzie mocno kaleczyc ziemniaki, tez o niej myslalem ale znajomy wybil mi to z głowy bo sam zrobil dwa i je przeklina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

Witam, jestem przed wyborem nowego sortownika (prow). Pojawia się pytanie jaki wybrać? będzie przerzucał ok 80t ziemniaka ok 60-80t cebuli i może kilkadziesiąt ton buraczków czerwonych. Czy przy zasadzie działania sit krukowiaka i rolmetu nie zawieszają się ziemniaki w szczególności kiedy są lekko podłużne? W remprodexie sita działają trochę inaczej i ten sortownik do mnie pod tym względem bardziej przemawia, ale odstrasza cena. Na taki tonaż jaki byście wybrali? Proszę o opinie użytkowników szczególnie pod względem "zawieszania" się ziemniaków na sitach. Remprodex ok 22netto, rolmet (stół rolkowy mały) 13.5 netto. Ceny jeszcze do zabicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    169

Panowie, proszę o poradę. Potrzebuję sortownik na na 70-80 ton rocznie, czyli nie za dużo. Czy amazone BK3 będzie tu dobrym wyborem ? Ktoś wcześniej pisał o jakichś problemach z sitami ? można wiedzieć o co chodzi ? gdzieś tam wyczytałem o jakimś zapychaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj