prometeusz

sortowniki do ziemniaków

Polecane posty

tobago    348

Różnica w długości dość spora bo 70cm (130 i 200cm). Czasami trzeba zwiększyć obsadę przy sortowniku więc wydawało mi się że przy krótszym stole jest mniej komfortowo dla 2 osób z jednej strony. Na dobrą sprawę gdy przed oczami przelatują ziemniaki jedna osoba i tak w polu widzenia ma ok. 50-60cm taśmy. Wiadomo że nie jest w stanie skupić sie na dłuższym jej odcinku. Chyba że jak mówi przemol, na taśmie obłamywać sie mają kiełki wtedy nawet poza naszym wzrokiem spełnia ona jakąś rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

macie rację co do kiełków, wtedy jest lepiej jak jest dłuższy. Obecnie przy sortowaniu jest u nas jedna osoba przy stole.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Dzięki panowie za porady, zacząłem zastanawiać się nad krótką wersją ale ostatecznie wybrałem długą. W większości i tak będę sortował poza przechowalnią. Pyrki będą w skrzyniach więc łatwo będę widłakiem mógł je wywozić poza przechowalnie. A może i wewnątrz się zmieści.

Ostateczna cena to 13 400 już z dowozem. Nie jest żle mi się wydaje kiedy kupując prosto od producenta trzeba zapłacić 13 038 ale odbiór we własnym zakresie.

Teraz tylko liczyć na górkę ziemniaczaną aby w miarę szybko zwróciła sie inwestycja ;)

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

będzie pan zadowolony :D :D


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

wiec jaki kupiles?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jakie są wady sortowników bębnowych? wytargałem takiego od znajomego ze złomu i muszę przyznać, że jestem tym leciwym wynalazkiem bardzo mile zaskoczony ma stosunkowo dużą wydajność (3-4t ze spokojem), pracuje bardzo cicho i bez wibracji, nie zapychają się sita i ma kompaktową budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

dobre i wydajne ale pyry obijają. Ja miałem na takim wężyki gumowe na siatce pozakładane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie też zauważyłem obijanie, ale tylko w początkowej fazie pracy wszystkie ziemniaki były prawie oskrobane, później ziemniaki szły już blisko maksymalnej wydajności i nic nie uszkadzało, ale wężyki na prętach + gumowane sita wydają się dobrym rozwiązaniem, mam jedną przechowalnie, gdzie zasadniczo nie zmieści mi się żaden sortownik poza małym puckiem, który przy 2t/h już nie daje rady i masakrycznie przypychają się sita, co uniemożliwia pracę, a ten bębnowy przełknie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Mam taki wynalazek nieco zmodyfikowany ale praktycznie go nie używam pierwszy minus że trzeba wysoko wory targać (ja sobie ułatwiłem w ten sposób że kładłem wózkiem palete z pyrkami na przyczepie i z przyczepy sypałem) nie ma za bardzo jak przejrzeć tych przesortowanych pyrek bo leci wszystko prosto do skrzynek i i tak trzeba je wysypywać na arfe i przeglądać. Za dokładnie nie sortuje chyba że będziesz baardzo powoli wysypywał ale znowu długo trwa. Reasumując szału ni ma ale jak się nie ma co się lubi...itd. Teraz sortuje jakimś poniemieckim wynalazkiem z podajnikiem i stołem, dzień do nocy ale i tak idealnie nie jest....jednak maszyna to maszyna.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Mam zamiar zrobić stół przebierczy do ziemniaków z rolek metalowych , zastanawiam się czy jest jakaś różnica w pracy między rolkami metalowymi a plastikowymi ?,wszędzie widzę że zastosowanie mają rolki z plastiku ,może to jest podyktowane tym ,iż plastik nie łapie tak brudu jak metal , co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

rolki metalowe są mniej elastyczne czyli powodują więcej uszkodzeń do tego stół będzie ciężki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@kissmy.. nie wydaje mi sie, mam w swoim pucku kilka aluminiowych i nie zauwazam roznicy ale na pewno metalowe beda ciezsze

 

plastikowe pewnie są tansze


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

metalowe nie są aż tak ciężkie i raczej tańsze. Szukałem swego czasu plastikowych i nie dość ze ciężko znaleźć to cena wyższa od metalowych. Tyle że ja szukałem całych zabudowanych co mogą w wodzie pracować. Ale ogólnie były droższe od metalowych

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

Możecie dać namiary gdzie można je kupić? plastikowe lub metalowe byle cena była dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jaki masz sortownik? jesli pucka to kupujesz zwykłą rure sanitarna fi 40 lub 50mm


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@saszeta rozbudowujesz linię obierającą?

 

właśnie to chyba jest największa przewaga plastikowych stołów - dostępność tanich rur, stół selekcyjny można wyrzeźbić samodzielnie, jeśli zdobędzie się te wkładki łączące rury z łańcuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to ile obecnie przerzucasz obieranego

 

@przemol87 to może znajdziesz dla mnie jeszcze wałki do sortownika KSP-15B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

chodzi ci pewnie o to:

 

nr katalogowy: KC3.0014. Mam tylko namiary na firme wykonujacą nowe sortowniki

post-31674-0-48161800-1356084136_thumb.jpg

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
    • Przez MlodyRolnikWLKP
      Witam!!!
      Interesuje mnie czy są jeszcze produkowane gdzieś nowe Kombajny buraczane (tak jak kiedyś NEPTUN czy POSEJDON)
      Może wiecie coś na ten temat bo ja nic nie mogę znaleść. Pozdrowienia
    • Przez mateo2662
      witam, zakupiłem niedawno sortownik ziemniakow puck i mam takie pytanie czy ktoś zakładł do niego falownik żeby trochę zmniejszyć obroty silnika, bo trochę za szybko to chodzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj