Polecane posty

borsuk1891    0

Witam od niedawna stałem się nowym właścicielem MF-a 699 z roku '86 . Chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy na temat poprawnej obsługi ciągnika.

1.Ciągnik posiada skrzynie biegów którą obsługuje się 3 drążkami, wszystko ok tylko o co chodzi ze środkową dźwignią, bo przesuwając ja do przodu

czy do tylu nie zauważyłem żadnej różnicy .

2.Skomplikowana obsługa podnośnika, dwie dźwignie, prosiłbym o proste wytłumaczenie sterowania lub jakiś schemat .

3.Jaka moc ? Ja wyczytałem ze ma 95 KM, sprzedawca mówił ze ma 100 KM, a w dowodzie rejestracyjnym napisane 66 kW (90 KM) . O co chodzi?

4.Słabo pali, a dokładniej to trzeba kręcić rozrusznikiem ok 4-5 sekund przy temperaturze 2 st C ,używając świecy płomieniowej.

5.Poprzedni właściciel lał 1 litr mixol-u na 100 litrów ON, mówił ze przedłuża żywotność pompy wtryskowej. Co o tym sadzicie?

6.Przymierzam się do kupna agregatu (kultywator + podwójny wal strunowy), możne być rozkładany, tylko jaka szerokość byłaby odpowiednia do 699?

 

Jestem nowy na Agrofoto i przepraszam że od razu walę z pytaniami.

Za odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję. :)

 

 

Do moderatora:

Sorry ale ten temat powinien znajdować się właśnie tu, w tym dziale z działu z kombajnami usunąłem. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scisly97    0

A więc:

1-Środkowa dźwignia od biegów to żółw (w str kierownicy), luz na środku, i zając (w str siedzenia). U mnie w 698 jest różnica, bo obroty te same na żółwiu i zającu, a prędkość wolniejsza na żółwiu. Niektórzy piszą, że na żółwiu można jeździć przez chwilę, ale nie słuchaj ich. Ja często na tym jeżdżę, lub uprawiam pole i wszystko jest dobrze, a zrobiłem już 3000 mtg.

 

2- Ta dźwignia od str błotnika, to włączanie i wyłączanie pompy, jednocześnie regulacja wysokości podnoszenia. U mnie jest ona cały czas w pozycji włączonej (czyli na maxa do tyłu ciągnika). Ta dźwignia od str siedzenia, to podnoszenie i opuszczanie podnośnika.

 

3- Ten ciągnika ma około 95km (mój 698 ma 88km)

 

4- A ile czasu podgrzewasz świecę żarową? Ja podgrzewam około 12 sekund, wtedy kręci około 3 s i odpala. Dla jasność: jeśli kluczyk weźmiesz na zapłon, to świeca w tedy nie grzeje. Kluczyk musisz przekręcić tak jak miałbyś odpalać, lecz do momentu, żeby jeszcze nie kręcił rozrusznik (czuć ten moment jak już grzeje, bo stacyjka zaczyna ciężej iść jak ma już kręcić)

 

5- Beż potrzeby jest lanie takiego czegoś. Mój u mnie chodzi bez tego płynu, i pompa chodzi nadal bez zarzutu.

 

6-nie więcej niż 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam kolego scisly97 w mf 698,699 nie ma czegos takiego włączanie i wyłącznie pompy.Pompa hydrauliczna, a właściwie dwie pompy, pracują w tych ciągnikach bez przerwy,jedyne co można zrobić to połączyć wydatek obu pomp(jesli ciągnik posiada taką funkcję).Pierwsza dźwignia od błotnika służy do podnoszenia i opuszczania maszyn zaczepionych na TUZ, ta druga zaś służy do ustawienia pozycyjnego, czyli ustawiasz żądaną wysokość maszyny np. rozsiewacz, opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borsuk1891    0

Myślę ze agregat do 3 m będzie trochę za wąski, ja uważam ze 3,6 m byłby bardziej odpowiedni, a ciągnik i jego moc byłyby bardziej wykorzystane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacentylog    0

Jak myślicie: Ten ciągnik podoła przyczepie samozbierającej Krone 5000 z 32 nożami?? Mam na myśli także wjeżdżanie na pryzmę. MF ma o prawie 30 koni więcej, ale jest lżejszy i krótszy niż Ursus C385, który jest dodatkowo z turem. MF 699 sprawia wrażenie małego ciągnika i dlatego mam wątpliwości. A może po prostu by mieć pewność należy kupić Ursusa 1224. Cena podobna, tańsze części, ale te bydle więcej pali:/ Dopiero zamierzam kupić i chcę podjąć mądrą decyzję. Ciągnik do samozbierającej, ubijania kiszonek (1224) a w razie MF (oszczędniejszy i zwinniejszy) jeszcze do agregatu uprawowego, orki (overum 4 skibowy) wycinaka i transportu (trochę) Co sądzicie??


Porządek musi być!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj