Kent

Cennik John Deere

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hubertuss    4653

U nich zawsze jest z tego roku. Ojciec był u dealera df a pytał o agrofarma 4 stycznia to też już był z 2012 roku. Chodziło oczywiscie o ewentualnuy rabat za ciągnik z zeszłego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gajor@ wez na Polski to przetłumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

czy w JD jest promocja na nowe ciagniki?? podobno była ze 70gr euro mniej jak euro jest po 4,4 to licza 3.70zł

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pojedź do dealera, z tym który będzie ci ciągnik sprzedawał konkretnie się dogadasz co jak i za ile. Nie zamęczaj nas już tymi pytaniami bo my tego nie sprzedajemy i od nas ceny ani rabaty nie zależą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

oki oki ale po to jest forum by sie czegos dowiedzieć. a ci co kupili nowego jelonka badz byli u dilera to wiedza co i jak to nie moga sie podzielić z ta wiedza.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Kpisz waść czy o drogę pytasz ?-jakbyś czytał moje posty to zrozumiałbyś że jestem przeciwnikiem dofinansowania nie z powodu nieuzyskania w/w (maszyn ci u mnie dostatek i kupuję "za swoje") tylko z tego powodu iż po pierwsze nie uznaję jałmużny :D a po drugie przez te PROW-y i co tam jeszcze ceny maszyn wzrosły do niebotycznych poziomów.

Wiem o co Ci chodzi ale niestety trzeba się dostosowć do otoczenia a nie odwrotnie. Dzięki prow jest też dostępnych sporo maszyn używanych, które przeżyją niejedne nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Kolego @jaro gdyby 100% funduszy UE na rolnictwo szło na dopłaty bezpośrednie to wychodziło by około 320 euro/ha... Dla rolników byłaby to idealna sytuacja ładne pieniądze co roku i na tym koniec bo nawozów byś nie kupił raczej za 3-4tys tona czy ŚOR za kilka razy więcej niż obecnie, kolejny wzrost cen ziemi a dodatkowo poszerzające się grono pesudorolników... Maszyny byłby tańsze a co inne droższe więc co to za różnica, chyba ze chcesz dostawać kasę za nic to wtedy lepiej... Osobiście jestem przede wszystkim za II filarem bo stamtąd trafia kasa tylko dla rolników a nie jak z dopłat tam kto ma ziemię... Zresztą pieniądze UE mają rozwijać a nie mają być pomocą społeczną... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja również jestem za drugim filarem, pieniadze dostają te gospodarstwa które chca sie rozwijać a z pieniedzmi za bezposrednie ida na różne cele i nawet byłbym skłonny by cała suma szła na drugi filar, może ziemia byłby realna do zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"Osobiście jestem przede wszystkim za II filarem bo stamtąd trafia kasa tylko dla rolników a nie jak z dopłat tam kto ma ziemię"- i wszystko byłoby cacy gdyby tak te pieniądze były dla wszystkich chcących się rozwijać a nie dla najbogatszych,najcwańszych i...najbardziej zdesperowanych :D (chyba że nie pamiętasz kolejek przed ARiMR).Coś nie chce mi się wierzyć że na Zachodzie wygląda to tak samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

@jaro przy SPO złożyłem wniosk 600coś numer, rozpatrzyli , kupiłem, wniosek o płatnośc, zwrócili kasę to ja dawaj drugi wniosek i numer 1234 w tym samym naborze.Takie były kolejki , że za rok 600 wniosków województwo złożyło. Było dostępne składanie wniosków ponad rok czasu.

Kto był cwany i zdesperowany to skorzystał. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
i wszystko byłoby cacy gdyby tak te pieniądze były dla wszystkich chcących się rozwijać a nie dla najbogatszych,najcwańszych i...najbardziej zdesperowanych (chyba że nie pamiętasz kolejek przed ARiMR).Coś nie chce mi się wierzyć że na Zachodzie wygląda to tak samo...

 

Zgadzam się w 100% i ciężko jest coś tu proponować bo każdy może stać się pokrzywdzony, bo mam świnie a nie krowy bo nie miałem GVA a ktoś miał, abo mam mało ha, itd. itp... Zawsze może być zmieniony tryb na przyszłe MGR jak będzie i a nóż będzie preferowana grupa, która jeszcze nie dostała MGR chciałbym aby pierwszy MGR był przed wszystkim dla tych osób... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie, przeczytajcie tytuł tematu a potem jeszcze raz swoje wypowiedzi ;)

 

Daniel-w rzeczywistości ten temat nazywał się "Cennik JD 2012 a chybione działania pomocowe UE :) " no a potem nazwę skrócono :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

minister juz powiedział że chorym pomysłem byłoby ograniczać tych co już sie rozwineli dzieki MGR i teraz ich jakoś blokować, łatwiej mają mieć Ci którzy otrzymali MR i nie mieli okazji skorzystać z MGR

 

a swoją drogą pamietam gdy rodzice składali wnioski na SAPARD i jakoś wtedy kolejek nie było a w ARiMR wyczekiwano na rolników, z SPO też nie pamietam by stali w jakiś kolejkach na MGR było losowanie dopiero na MR pojechałem w niedziele (nabór we wtorek) a tam juz był komitet kolejkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

proponuje by jakiś mod z racji że jest dużo rozsądnych postów nie koniecznie blisko tematu przeniósł je do innego tematu gdzie można będzie dalek prowadzić dyskusję.

Sam bym to zrobił, ale nie mam czerwonego napisu pod avatarem,. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

"a swoją drogą pamietam gdy rodzice składali wnioski na SAPARD i jakoś wtedy kolejek nie było a w ARiMR wyczekiwano na rolników, z SPO też nie pamietam by stali w jakiś kolejkach na MGR było losowanie dopiero na MR pojechałem w niedziele (nabór we wtorek) a tam juz był komitet kolejkowy "-no to wyobraź sobie co byłoby teraz gdyby taki nabór ogłoszono-scenki z "Bitwy pod Grunwaldem" to byłby mały pikuś w porównaniu z tym co by się działo pod Agencją :D .Co do SAPARDU i SPO masz rację-tyle że chyba pamiętasz też że kolejek nie było z racji wymogów które musiał spełniać beneficjent-dotyczyło to szczególnie hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

z PROW na działanie MGR było losowanie i też bez problemów, ostatnio był nabór na różnicowanie, została złożonych ok 12tys wniosków i wystarczyły pkt aby kolejek nie było. Nie wiem jak wyobrażasz sobie te kolejki ale przypuszczam że nigdy nie miałeś z nimi do czynienia...w wlkp zebrał sie jakis tam komitet kolejkowy i wpisywali osoby do zeszytu co 2-3 dni trzeba było przyjechać odhaczyć sie w zeszycie a na dzień naboru została wynajęta ochrona i kolejno wpuszczała do ARiMR...moim zdaniem to nie było takie złe bynajmniej Ci co faktycznie chcieli dostać to dostali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

"a swoją drogą pamietam gdy rodzice składali wnioski na SAPARD i jakoś wtedy kolejek nie było a w ARiMR wyczekiwano na rolników, z SPO też nie pamietam by stali w jakiś kolejkach na MGR było losowanie dopiero na MR pojechałem w niedziele (nabór we wtorek) a tam juz był komitet kolejkowy "-no to wyobraź sobie co byłoby teraz gdyby taki nabór ogłoszono-scenki z "Bitwy pod Grunwaldem" to byłby mały pikuś w porównaniu z tym co by się działo pod Agencją :D .Co do SAPARDU i SPO masz rację-tyle że chyba pamiętasz też że kolejek nie było z racji wymogów które musiał spełniać beneficjent-dotyczyło to szczególnie hodowców.

Co to za problem, obora 17cm za wąska była to ogłoszenie i za tydzień 0 DJP i juz spełniłem wymogi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem jak dla was ale dla mnie to jak śledzę tematy i posty o dofinansowaniu to ciągle widzę tą niepewność,lęki jakieś -dadzą nie dadzą ?-każdemu dadzą ?:D,zielona lista ,biała lista -lubicie dopraszać się o coś tam (przy okazji wystawiając się na celownik dla całej reszty kraju-"no bo panie rolnicy to od tej unii dostają..." czy wolelibyście mieć np. dopłaty zrównane (od samego początku !) z tymi ze "starej UE" i spokojnie powoli "za swoje" modernizować swój park maszynowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

u mnie zapewne za same bezpośrednie gospodarstwo nie zostałoby tak zmodernizowane jak to sie stało dzieki takim dopłatą jak MGR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj