bizonbs

Czy z tego mogę zrobić łuparkę?

Polecane posty

bizonbs    4

http://allegro.pl/silownik-hydrauliczny-dwustronny-70-35-500-300-i2001506617.html

 

http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-tur-cyklop-i1979330448.html

Czy ten rodzielacz obsłuży siłownik dwustronny?

 

http://allegro.pl/promocja-pompa-hydrauliczna-c-330-ursus-i1945226204.html mam pompę od c 330.

 

http://allegro.pl/silnik-elektryczny-3kw-1440obr-energo-oszczedny-i1952812584.html , który napędzałby pompę

 

No i oczywiście węże, potrzebne końcówki i zbiornik na olej.

 

Piłą tnę klocki na około 25cm żeby mi do pieca pasowały. A drewnem palę dużo, więc łuparka to dobra inwestycja.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co do Siłownika tak ponieważ jest dwustronnego działania i ma skok 30cm czyli dla ciebie wystarczający.

Rozdzielacz tak ale w sumie wystarczył by jednosekcyny bo w końcu używałbyś tylko jednego siłownika.

Pompa tak ma dobry sposób mocowania i jej wydajność jak i "siła" wystarczy

Silnik wydaje mi się za mały może go za bardzo dusić przy dociskaniu, nawet zatrzymać co spowoduje że pompa nie osiągnie ciśnienia i nie przetnie klocka.

W sumie dużo zależy od tego jakie maksymalne ciśnienie trzeba będzie osiągnąć i w tedy ustawić zawór przeciążeniowy w rozdzielaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wydaje mi się że będzie to lepsze rozwiązanie.

Dużo zależy jakie ciśnienie potrzeba do rozłupania sękatego kawałka bo zapewne takie się trafią.

Jeśli będzie trzeba uzyskać ciśnienie 160atm (maksymalne dla pompy) to raczej silnik 5.5KW.

Ale jeśli maksymalne zapotrzebowanie na ciśnienie to powiedzmy 120atm to wydaje mi się że 4KW wystarczą

Jak pewnie zauważyłeś ten silnik ma dwa razy większa prędkość niestety ciut za dużą jak dla pompy. Ale prędkość obrotowa będzie wpływać na wydajność pompy czyli szybkość działania okładu.

Trzeba tu myśleć o układzie który będzie dość mocno obciążany i długo pracował, co przy małym silniku spowoduje jego nadmierne nagrzewanie, Jeśli nie doprowadzi to do jego spalenia to co najwyżej będzie wyłączać termik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Ja na twoim miejscu wziął bym ten większy silnik


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nacisk teoretyczny na łupany kanek (bez uwzględnienia strat) wynosi ok 6,5 t przy ciśnieniu 170 bar, ten sam nacisk uzyskamy na siłowniku o średnicy 100 mm i ciśnieniu 83 bary.

 

Osobiście jeżeli miałbym coś takiego zrobić to szedłbym w kierunku większej średnicy a mniejszego ciśnienia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U nas takie łupaki chodziły przy kamieniu, produkcji kostki,ale silniki miały 10 kw, bo 7,5 były trochę za słabe, ale przy małej produkcji dawały rade. Nacisk miały ok 40 ton, siłownik 80-100mm. Chodziły po 16 godzin dziennie. Remont to przeważnie główki w rozdzielaczach siadały.

Do drzewa zrobiłem sobie coś podobnego, ale hydraulikę z ciągnika dałem, bo trzy dni w roku nim robię.

Siłownik 50mm tłoczysko tak sobie daję rady. W klockach 70cm szerokości,ok 25 grubości, topoli potrafił stanąć. Jak na pół rozłupie to już nie mam problemów. Najpierw z MF 255 chodził ale trochę za wolny, to później z NH 5060 i fajnie chodził.

Jak bym robił pod silnik elektryczny to bym dał 4 ale lepiej 5,5 kw 1400 obrotów, pompę 40 z ładowacza,Przy tej pompie z 330 to się zanudzisz.

Jakiś rozdzielacz np. też z ładowacza lub bizona. Siłownik 60mm tłoczysko, góra 80. Też z ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No to już konkretny siłownik. Nawet za duży. Straci się na szybkości. Ja dałem z tura MF a do tura założyłem z ładowacza. To na tym małym siłowniku na łyżce tur 1 tony nie chciał mi do siebie pociągnąć, a na siłowniku z ładowacza to 1,5 tony ciągną. Tam w oryginale był 50 mm a ładowacz ma z 80mm tłoczysko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja mam świdrową łuparkę i jeszcze nigdy ni odbił mi z niej klocek w jakiś niebezpieczny sposób, a pozatym taka łuparka jest szybsza i silnik 4kW w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

dokładnie łuparka świdrowa jest prosta ,tania i funkcjonalna ...i nie leje się z niej olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Mi w łuparce na siłownik nie odbił niebezpiecznie ale jak twardy pniak to nie zostanie na podeście tylko spada obok na ziemię B) Świdrowa szybsza? Widziałem na YT filmy to strasznie wolno tą świdrową idzie :D Swoją łuparką w jeden dzień łupania(czytaj. z dużą ilością przerw) jestem w stanie rozłupac drzewo na całą zimę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ale świdrową nie rozłupię się klocka z sękami. A taką to przecinałem jak piłą. O odbiciu to raczej nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0

ja mam zrobione łuparkę świdrową na wom ciągnika, świder 100 . mam zrobione w ten sposób że mogę łupać metrówki i dłuższe klocki , a po zamontowaniu stołu krótkie klocki takie do pieca. ostatnio łupałem brzozę dużo uźomków drzewo z miedzy pola czyli dużo sęków klocki o długości 125 cm było tego około 6 mb .zajęło mi to samemu niecałe 2 godziny.a sęki w jednej i drugiej łuparce sęki trzeba umiejętnie omijać

Edytowano przez kamis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Też raczej zrobiłbym sobie świdrową mam silnik wolnoobrotowy chyba 650 albo 550 ob na min musze go odkurzyc i sprawdzić i jaką ma moc tutaj można by dać od razu na wał silnika świder ,drugi mam 1450 ob tutaj odpowiednie koła pasowe a jaką panowie muśi być moc silnika minimalna aby świerkowe wałeczki łupać i czy dorabialiście u tokarza świdry czy są do kupna w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też raczej zrobiłbym sobie świdrową mam silnik wolnoobrotowy chyba 650 albo 550 ob na min musze go odkurzyc i sprawdzić i jaką ma moc tutaj można by dać od razu na wał silnika świder ,drugi mam 1450 ob tutaj odpowiednie koła pasowe a jaką panowie muśi być moc silnika minimalna aby świerkowe wałeczki łupać i czy dorabialiście u tokarza świdry czy są do kupna w sklepach

 

 

luknij na allegro wpsz słowo "łuparka świdrowa" i zobacz mniej więcej po ile chodzą gotowe egzemplaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj