JohnJelonek

Wybór sterownika - komputerka do opryskiwacza

Polecane posty

JohnJelonek    9

Witam,

na dniach będziemy kupować opryskiwacz, większość rzeczy już mamy wybrane co i jak.

Ostatnia rzecz, której nie jesteśmy pewni to sterownik - komputer.

Opcje są następujące:

- bravo 180 - 9200zł dopłaty

- muller spraydos bez obsługi hydrauliki opryskiwacza - 10300zł dopłaty

- bravo 300 - 10300 dopłaty

- muller duży z obsługą hydrauliki opryskiwacza - 12800.

 

Czym tak praktycznie różnią się te opryskiwacze?

Które funkcje to tylko wodotryski a które warto mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja mam bravo 180 i jestem zadowolony, ale skoro piszesz że różnica między bravo 300 to tylko 1000 zł to bym się zdecydował na 300. Bravo 300 ma większy wyświetlacz i można na nim na raz wyświetlać kilka wartości a w bravo 180 tylko dwie. Co do dwóch pozostałych się nie mogę wypowiedzieć ba nie miałem z nimi styczności. Jak ja kupowałem kompa to różnica między brawo 180 a 300 była dużo większa.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W bravo 300 jest możliwość podłączenia GPS.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

dobra chyba wszystko wskazuje ze wybiore najtanszy komputere czli bravo 180 a zaoszczedzone srodki pójda na lepsze rozpylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Bravo 300 pokazuje na wyświetlaczu jednocześnie:

-prędkość [0,0]km/h

-wydatek cieczy [0]l/ha

-wydatek cieczy [0,0]l/min

-ustawione dozowanie [0] l/ha

-ciśnienie robocze [0,0] bar

-opryskany obszar [0,000] ha

-pozostała ilość cieczy w zbiorniku [0]l

-godzinę

 

-z dodatkowych funkcji to można zmieniać dawkę cieczy do +/- 50% (co 10%) w trakcie zabiegu

-mierzy drogę przebytą od gospodarstwa do pola,

-można ustawić prędkość graniczną wykonywania zabiegu (np. 0,01km/h a więc jak ruszymy zacznie pryskać)

pewnie kilka jeszcze pominąłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Brawo 300 z dodatkowych funkcji ma jeszcze możliwość pamięci pola tz. można zapisać ilość cieczy na ha dla danej działki bodajże 40 pozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W bravo 180 też jest ta funkcja zmiany dawki cieczy do +/- 50% (co 10%) w trakcie zabiegu, oraz mierzy drogę przebytą od gospodarstwa do pola, pamięć pola też ma tylko że 5 pozycji.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

W bravo 300 jest możliwość podłączenia GPS.

jak to działa?

 

i jeszcze jedno czy bravo 180 można bez problemu zamienić bravo 300?

tzn wymieniam tylko "monitorek" w kabinie ciagnika czy muszę jeszcze zmienić/dołożyć jakieś puszki w opryskiwaczu?

zależy mi na GPSie i możliowści sterowania sekcjami na klinach


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Zdaje się, że trzeba coś jeszcze dokupić abym móc używać GPS z Bravo 300s. Komputery bez problemu można zamieniać, wszystko powinno działać.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Niby można zamienić same monitory, tylko że zazwyczaj na rynku dostępne są całe zestawy, a żeby bravo 300 używać z gps to są dwie możliwości - dokupujesz skippera firmy arag i:

- jak masz zwykłe bravo 300S bez hydrauliki to wtedy wyłączać i włączać będzie Ci całą belkę

- jak masz bravo 300S z hydrauliką (RCU) to wtedy wyłączać ci będzie sekcje - tylko tutaj sama zamiana monitora ze 180 na 300 nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

400S kosztuje różnie w zależności od konfiguracji, bo oprócz samego komputera dochodzi jeszcze koszt głowic, tzn. ich ilość i typ, bo do wyboru jest kilka, od pojedynczych z jednym lub kilkoma rozpylaczami, po wielokrotne, więc różnica jest spora. Cena zaczyna się np. tak od 30 tys. zł netto dopłaty do opryskiwacza w krukowiaku, nikt poza tą firmą nie sprzedał jeszcze 400S w Polsce, a kilka sztuk już chodzi i nie ma z nimi problemu. Za jakiś czas ma być mała modyfikacja komputera i będzie on mógł być stosowany jako uniwersalna nawigacja rolnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja posiadam mullera z hydrauliką w opryskiwaczy pilmeta.

z tego co się orientowałem a opryskiwacz wybierałem rok bo miał być wcześniej Bargam to Brawo szybciej zarządza dawkami , ustawieniami elektrozaworów itp, muller za to jest o wiele prostszy w obsłudze, no i ma pancerną obudowę.

bargam około 70% sprzedaje z mullerem, a jest to dość duży europejski producent opryskiwaczy.

mam znajomego który zajmuje się naprawą i modernizacją opryskiwaczy i on polecał mi mullera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Bravo 300s szło by zgrać z Ez guide 250? W bravo 180s pisze o możliwości podłączenia GPS natomiast przy bravo 300s nic nie ma w opisie. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tym PGS nic nie zrobisz.250 to jest podstawa bez możliwości rozbudowy. Tak mi powiedzieli na Bednarach.Minimum 500 ktora nie jest parę lat produkowana, ale leży na magazynach więc tylko 750 pozostaje.

Widziałem na OLX za 10 tyś używaną z sterownikiem opryskiwacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To było w sierpniu, miał też opryskiwacz Hardi i to z niego było ściągnięte. Nie ma juz jego ogłoszenia. Można zamienić twój GPS na 750, ale to nie ma sensu bo dużo się traci. Na Bednarach w Trimble mówili ze znają  gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35
Napisano (edytowany)

Mam do Was pytanie ...czy kupując komputer arag lub muller można wybrać jakiś uniwersalny, który mógłby być stosowany jako nawigacja rolnicza? widzę,że arag 400s jest również nawigacją po dokupieniu anteny. Czy jest np. komputer do opryskiwacza, który byłby przydatny w rozsiewaczu z wagą lub siewniku ? Chodzi mi np o to żeby sam zamykał lewą lub prawą stronę w rozsiewaczu albo o zmienne dawkowanie na podstawie map.  

 

albo czy arag 400s (jako nawigacja) mozna sparowac ze sterownikiem od rozsiewacza zeby zamykal sekcje?

 

nie ogarniem tej elektorniki za bardzo ... ;)

 

Edytowano przez grzybu1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Bravo 400S może być nawigacją (na tej samej antenie co przy opryskiwaczu pod warunkiem, że zamontujesz ją na ciągniku), ale nie będzie sterował rozsiewaczem, z tego co kojarzę to można nawet czujnik zamontować, który będzie rejestrował włączony "zabieg" ale sterować nie będzie. 

Do tego potrzebujesz coś w standardzie isobus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperIQ    0
Dnia 10.01.2013 o 11:47, malkolm napisał:

ja posiadam mullera z hydrauliką w opryskiwaczy pilmeta.

z tego co się orientowałem a opryskiwacz wybierałem rok bo miał być wcześniej Bargam to Brawo szybciej zarządza dawkami , ustawieniami elektrozaworów itp, muller za to jest o wiele prostszy w obsłudze, no i ma pancerną obudowę.

bargam około 70% sprzedaje z mullerem, a jest to dość duży europejski producent opryskiwaczy.

mam znajomego który zajmuje się naprawą i modernizacją opryskiwaczy i on polecał mi mullera

Witam,

Jezeli masz takie pola, że komputer musi szybko reagować to kup sobie Mescompa. Kiedyś były robione testy porównawcze Bravo, Muller i Mescomp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forterrra    0

Witam, czy posiada ktoś taki komputer lub ma jakąś instrukcje do niego. Jest to komputer od opryskiwacza Kuhn. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat jego obslugi, wad, zalet. pozdrawiam

image.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ile teraz kosztuje komputer z osprzetam na 7 sekcji? i jaki polecacie. Chce kupic opryskiwacz i zastanawiam sie czy szukac cos z kompem czy komputer dołozyc osobno


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

tylko z kompem będzie taniej niż dokladac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj