Zaloguj się, aby obserwować  
farmer321

Krowa i korytarz paszowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wajdek85    5

może ktoś sie ze mną nie zgodzi ale krowa nie może miec stołu paszowego na równo z miejscem gdzie stoi. stół musi byc co najmniej 10 cm wyżej, inaczej jej anatomia (za krótka szyja) jej na to nie pozwoli. Chyba ze będzie mogła wystawić przednią nogę do przodu. Przypatrz sie krowom na pastwisku, nigdy nie ma nóg przednich na baczność tylko w rozkroku przez co obniża sie jej głowa. Kiedyś (za komuny) wybudowano oborę z jednakowym poziomem, potem były problemy, wzywani weterynarze zootechnicy, dzwoniono po pomoc na uczelnie zootechniczne aż w końcu doszli do tego że krowy chudną bo nie mają jak pobrać paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@farmer weź ustaw talerz z rosołem na poziomie krzesła i zacznij obiadek. Życzę smacznego. Tak jak powiedział przedmówca przeżuwacze pobierają kęs w wykroku, czyli pasąc się nigdy nie stoją w miejscu, tylko jedna noga jest zawsze postawiona z przodu. Wylanie powierzchni żłobu na równi z stanowiskiem skutkować będzie zmianami pasa łopatkowego, klatki piersiowej, przełyku. Będzie się to odbijać na produkcyjności zwierząt, przy pierwszej kontroli z zakresu CC się do tego przyczepią.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek88    0

Mam pytanie: czy wykonanie stopnia przy stole paszowym coś daje? zastanawia mnie celowość tego, dodam że chodzi o korytarz ścielony nie ruszta

 

 

Jezeli Cie dobrze rozumiem to chodzi o rozgrodzenie stolu paszowego od stanowiska. A wiec daje to tyle ze bydlo zadziej wchdzi na stol paszowy co skutkuje mnieszym marnotrastwem paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juljanking    0

Zgadzam się z przedmówcą, ten murek czy jak to też się mówi można wykonać na 20 cm od poziomu legowiska a korytarz paszowy wylewasz 10 cm poniżej tego murku, pasza nie wpada pod nogi przednie, krowa nie wychodzi do przodu za często choć kto pracuję przy tych zwierzętach to wie że to sprytne stworzenia i potrafią sobie poradzić :) poziom korytarza paszowego jest 10 cm wyżej od poziomu legowiska i krowa ma lżej pobierać paszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Korytasz paszowy powinien być wylany minimum 15 cm wyżej niż krowa stoi pazury zawijają się od góry co potem powoduje poważne problemy z racicami u takich krówek.I to jest jeden z głównych powodów takiego postępowania przy budowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

15cm to chyba mało ja dla opasów mam zrobione 55cm wyżej korytarz i jeszcze murek ze 20cm to jest razem 75cm i jest samo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

A po jakiego grzyba utrudniać sobie życie. Przy wolnostanowiskowej takie podwyższenie to problem ze sprzątaniem, a raczej z jego mechanizacja, przy uwięziowej to problem z dobrostanem, bo jak to bydle na tym ma leżeć? A w obydwu przypadkach to problem z wypadaniem pochwy u wysoko cielnych.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj