milson19

Usterki w nowym John Deere 6830

Polecane posty

milson19    0

Witam!

Od wtorku jestem posiadaczem Jelonka 6830 i zaraz po wyjechaniu za bramę dilera usłyszałem niepokojące odgłosy z prawej strony traktora. Dźwięk przypomina jakby przeskakiwanie trybów albo zużyte łożysko zauważalne to jest przy wyższych prędkościach. Dźwięk staje się bardziej donośny, gdy jadę pod obciążeniem dodatkowo pod górkę, natomiast ustaje gdy z niej zjeżdżam na równej drodze jest mniej słyszalny. Drugim mankamentem jest zakres A mianowicie bieg wyskakuje po włączeniu na A i puszczeniu sprzęgła słychać tyrkotanie i widać drżenie dźwigni, następnie dźwignia zostaje wybita w pozycję neutralną czasami uda się włożyć bieg i wszystko działa sprawnie. Znajomy powiedział mi że u niego jest tak samo i w serwisie mu powiedzieli że Jelenie tak mają a z A i tak nie będzie ruszał. Ta odpowiedz jakoś mnie to nie przekonuje bo twierdze że skoro płace nie małą kasę za coś to też wymagam żeby sprzęt był sprawny a jak nie to usterki w okresie gwaranci były usuwane a nie spławiano mnie hasłem że te typy tak mają. Trzecia sprawa to czy przy skrecie kierownicą na postoju normalne jest syczenie jak domniemywam z pompy lub orbitola? Macie może pomysły co może być przyczyną tych usterek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

nowy - na gwarancji. Więc dzwoń i niech to usuną! za takie pieniądze to ciągnik powienien być brzytwa :) żadnych stuków czy puków nie powinno byc


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

syczenie w kierownicy to nawet w NH jest jak skręcisz kola do końca.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

odnośnie tego syczenia to u mnie w zetorze też tak jest(takie ciche). Ale jak ci bieg wyskakuje i to tyrkotanie to zgłoś. Mi w zetorze, jak poszedł w orki to chłodnica zaczęła ciec tak troche, zgłosiłem i przyjechali wymienili(była pęknięta, przyczyny nie podali, ojciec mówi że są aluminiowe i dlatego, a po za tym mocowanie takie jakies dziwne), i tyle. A Ty masz JD to klasa i moc inna, więc wiesz co robić.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Milson, myśle że,jak masz jakieś wątpliwości co do pracy twojego ciągnika to zawołaj serwis lub jak masz nie daleko to podjedż do nich i niech zweryfikują twoje wątpliwości co do tych odgłosów z prawej strony , a co do wbijania zakresu A który jak mówisz nie zawsze prawidłowo wchodzi , myślę że wystarczy podregulować linkę tego zakresu i wszystko będzie ok. Zakres ten ma to do siebie że w momęcie jego wbijania linka jest pchana i stawia większy opór ,niejedno krotnie po jakimś czasie problem ten znika samoistnie wiadomo wszystko nowe i potrzebuje małego przetarcia. A co do skrętu na postoju to jest normalne że słyszysz odgłos pracy pompy i orbitrola tym się nie musisz przejmować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Szczerze mówiąc masz pecha. A to dlatego, że ciągnik jeździ i wszystko działa. Gdyby coś się ewidentnie rozsypało serwis musiał by wymienić a tak będą odpychali aby do końca gwarancji. Z tymi biegami to może być coś z regulacją cięgieł. Poprostu nie wrzuca do końca i tyle. Swoją drogą tą serie w porównaniu do 5 r np trapi dużo usterek wystarczy przejżeć tematy o tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Tak jak kolega damianus2222 zgłoś to do dilera niech serwis przyjadzie i ustali co jest a nie będziesz ty główkował płacisz to wymagasz a skąd brany JD B)

Edytowano przez Zetek5340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielo324    9

kolego ten hałas z prawej strony to na bank osłona tłumika [ta blacha na samym dole ]zdejmnij ja dognij tą opaske która jest wciskana na rure i będzie ok miałem to samo ...pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jesli serwis mowi ze tak ma byc to wez to od nich na pismie. Potem dzwon do JD Polska i przedstaw cala sytuacje. Niech sie dziady naucza obslugiwac maszyny a nie mowia ze "tak ma byc". Biora mechaniorów z PGr-ów szybki kurs i serwisan wielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

a u mnie JD6330 wpada w wibracje i to dość duże , trzęsie nim , albo to są poduszki pod silnikiem , przykręcenie do ramy albo może to być nierówna praca silnika (wtryski) albo połączenie skrzyni z silnikiem siadło coś-tak mi znajomy radzi a co wy o tym myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mysle ze trzeba dzwonic do serwisu albo do dealera, niech naprawiaja


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Widze niektórzy nabywcy jd mają takie problemy jak mój kolega po zakupie polmota. Coś brzeczy, drży niestety serwis tylko zbywa. Ludzie w serwisach albo wiedzy nie mają, takie duperele czasami bardzo ciężko wykryć. Albo poprostu mają to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

tak zwlekaja aż się gwarancja skończy <_< a potem płać i płacz kliencie..


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

hubertuss. Mi akurat ten hałas pochodzący od skrzyni nie przeszkadza,musi być słychać że ciągnie :lol: nierozumiem zbytnio o co zaraz wielkie halo,a serwis prawdopodobnie nic z tym nie robi bo to nie jest jakaś wielka awaria,zresztą zobaczymy za pare lat jak będzie chodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi tam jak bym wydał tyle kasy to by przeszkadzało i to bardzo. Ale cóż jak serwis dłubac nie chce to pozostaje tylko przekonywac siebie, że to nic takiego bo przecież jeszcze jedzie. W polmocie to se może brzęczeć bo za takiego jd bedą 2 albo 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W JD skrzynia jest na linki i czasem regulacja długości poprawia precyzję zmiany biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Mecz serwis ja mam kupione 4 nowe ciagniki w ostatnich 10 latach i dzwonilem z najmniejsza duperela na gwarancji i zawsze dostawalem bo jest takie prawo mialo byc tak to ma byc tak ! Niezwlekaj bo wlasnie przez ludzi ktorzy nic niemowia oni sa tacy cfani ale zauwazylem ze jak sie troszke ich przycisnie to ci wsio zrobia .wiedz poprostu zglos problem jedz do nich niech ci dadza drugiego do jazdy probnej porownasz skoro mowia ze tak ma byc . Mialem podobny przypadek w kombajnie servis przyjezdzal co roz rozne rzeczy robili bo kombajn mlocil nagle sie wylaczalo wsio jak byl pelny to juz byl problem bo bylo trza odbijac . Serwis wlozyl troszke kasy szukajac przyczyny wymienial troszke niepotrzebnych rzeczy :) ostateczna przyczyna niedocisnieta jakas kosc pamieci przyjechal madry niemiec sciagnol obodowy nad calym sterownikiem po 15 minutach wysiadl i powiedzial ze juz:) Dosc zabawna sytuacja;) ale sie zdarzaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Raczej to nie są normalne odgłosy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

to napewno nie jest normalne ja bym się odrazu nawrócił do tego Serwisu . A z kąd go brałeś ?


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurand210    0

Ciśnij ten serwis, nie może być tak że ty dostajesz zły ciągnik na starcie. Przede wszystkim jeśli nie przyjmują telefonicznego zgłoszenia o usterce, to wyślij im list polecony z potwierdzeniem odbioru, wypisz co się stało napisz swoje dane itp. oczywiście zostaw sobie kopie tego dokumentu dla siebie. Wysyłając taki list masz potwierdzenie że oni go otrzymali i nie mogą wtedy się migać, muszą w jakiś sposób na niego odpowiedzieć. Poza tym jeśli już będą robić coś przy twoim traktorze dopilnuj aby wpisali ci co robili do książki serwisowej, bo według prawa na to co naprawiali masz znów rok gwarancji, a w praktyce jest tak że naprawiali jedno a wpiszą co innego na wypadek gdyby się zepsuło jeszcze raz. Poza tym zawsze możesz iść do urzędu ochrony konsumenta o ile się nie mylę w każdym urzędzie powiatowym siedzi typ za to odpowiedzialny, on będzie wiedział więcej niż ja tutaj napisałem, no i taki urzędnik może wnieść sprawę do sądu w twoim imieniu i o ile się nie mylę to ty nie płacisz w przeciwieństwie do sytuacji gdybyś chciałbyś pozwać go z cywilnej stopy.

jestem użytkownikiem trzech jelonków, i jeśli chodzi o piszczenie przy skręcie słyszane za kabiną (mój jeden tak ma) to podobno że się zawór w złej pozycji ustawia, niczym to nie skutkuje poza tym denerwującym dźwiękiem, ale słyszałem od pewnego serwisanta że jelenie mają na to program naprawczy, przynajmniej tak było w serii 10, tak więc to nie tylko u ciebie. Odsłuchałem ten plik dźwiękowy i moim zdaniem ciągnik nie powinien dawać takich dźwięków.

Weź do nich napisz, jak oni odpiszą że tak ma być to chociaż jak by się przypadkiem później rozkraczył to masz papier, że nie zareagowali. Zawsze też możesz zadzwonić do poznania, tam jest szef serwisu na Polskę, Jelenie się chwalą takim za***istym serwisem więc muszą się bać żeby bajka nie straciła mocy.

Przepraszam za nieskładny język ale sesja się zbliża a ja coraz mniej śpię:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja bym proponował najpierw udać się do jakiegoś rzeczoznawcy. Poprosić o opinie na pismie. Z tą opinią udać się do serwisu. Może trochę się przestraszą. A tak naprawde temat trudny jak pisałem wcześniej. Te odgłosy moga być trudne do wykrycia nawet dla serwisantów. Więc wolą unikać tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Zastanawia mnie tylko to jak to się stało, że tak osławiona marka wypuszcza ciągnik w ręce rolnika z takim problemem - przecież kolega pisze, że to było od razu jak wyjechał od dealera - więc dziwne, że nikt takiego sprzętu nie kontroluje przed sprzedaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milson19    0

Wiesz kolego Zbych jak w każdej firmie która coś produkuje mogą sie zdażyć produkty wadliwe bądz też z jakimiś ustarkami być może jest też tak w moim przypadku. Kwestia teraz tylko jak dana firma zachowa się po mojej interwencji w serwisie i jak podejdzie do tematu ale tego sie dowiem w poniedziałek. Moim zdaniem nie można przekreślać danej firmy przez jeden tylko pojedyńczy produkt przeciesz nie chce mi sie wierzyć, że każdy ciągnik który wyjdzie z fabryki jest dokładnie sprawdzany wybierane są tylko losowe egzemplarze do kontroli a gwarancja którą daje producent jest po to żeby ewentualne usterki czy też drobne regulacje dokonywać na bierząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj