Foster

Kredyt preferencyjny

Polecane posty

michalk    22

foster chyba troszkę się mylisz bo ja rozmawiałem z kierowniczka ode mnie z bgż to stwierdziła ze chyba przesadziła z zamawianiem puli na jej oddział bo kwotę bardzo duża ma zaklepana na bank a zainteresowania dużego na razie nie ma :) i dobrze może nikt mi nie podbierze pieniędzy;) ;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2
Napisano (edytowany)

Wiadomo że w miesiac czy dwa nie wybiorą całej puli ale jesienią już może być ciężko z tego co mówią. Zależy jak duże będzie zainteresowanie.

 

.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

to widze foster ostro lecisz:) a można wiedzieć na co? tylko budowa czy cos jeszcze??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

a jak to jest z tym wkładem własnym gdy jestem vatowcem bank wymaga 20% a co z podatkiem vat23% należy do zwrotu to musiałbym mieć 43% wkładu własnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Tak bank kredytuje tylko cene netto na vat sam musisz mieć pieniądze które i tak ci zwrócą za jakiś czas. ale pewna kwota do obrotu musi być możesz na vat zaciągnąć zwykły kredyt komercyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

jeśli jesteś na ryczałcie to dostaniesz na wartość brutto inwestycji a jeśli na vacie to tylko netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Inwestują w nowoczesną fermę trzody chlewnej.

 

Wkładem własnym może być materiał na budowę, wylanie fundamentów, zakup wyposażenia itp. Oczywiście im wiecej gotówki tym mniej kombinowania żeby te 20 % uzbierać (także jestem vatowcem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszT6030    0

Wczoraj dzwonili do mnie z banku ze mają fundusze na kredyty preferencyjne i byłem składać papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Wchodząc na temat budowy to ile może trwać (tak mniej/więcej) uzyskanie wszystkich pozwoleń na budowe dokładnie przebudowe, bo kredyt to tak w pół roku to powinien pewnie załatwić ciekawa mnie te pozwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. W tym roku jest problem z limitami na kredyty preferencyjne i w wiekszości banków juz został wkoryzstany limit na I kwartał 2012. Więc jesli ktość chce wziąć kredyt preferencyjny lepiej juzteraz pójść do banku i załatwić sobie kredyt czyli przedłożyć wszystkie dokumenty i zbadać zdolność, a jak bedą limity to tylko podpisac umowę kredytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W bankach skonczyly sie limity na I kwartal 2012 roku, kolejne kredyty beda udzielane dopiero od kwietnia, ale zlozyc wniosek mozna juz teraz, procedura zebrania wszystkich dokumentow i zbadania zdolnosci kredytowej trwa, a jesli otrzymanie pozytyną decyzje kredytowa to czekacie az bedzie limit. Decyzja kredytowa wazna jest az do 3 miesiecy. Wiec jesli dzisiaj uzyskalibyście pozytyna decyzję to nawet w maju mozna podpisac umowe. Ale trzeba ustawic sie w kolejce. Wnioski zlozone w maju moga byc rozpatrzone dopiero w sierpniu/wrzesniu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2
Napisano (edytowany)

Jeżeli interesuje Cię budowa to radzę dużo wcześniej zacząć załatwiać wszystkie sprawy (1-1,5 roku wczesniej )

Najdłużej czeka się na opinie ochrony środowiska ( nawet do 4-6 mies z kilkoma poprawkami ). Zazwyczaj parę miesiecy to trwa

Do tego inne sprawy z pozwoleniami i projektem, biznesplanem itp.

 

Ja miałem pomysł w listopadzie 2011, załatwiać od grudnia. W kwietniu tego roku chcę już zacząć ostro budowę :)

 

Sam dostarczam dokumenty do wszystkich organów. Najdłużej tak jak mówiłem czeka się na decyzję i opinię raportu przez ochronę srodowiska. Ja mam to szczęście że nazwijmy to mam spore znajmości w wojewódzkim RDOŚ-u więc pewnie 2-3 tyg. się zamknę.

 

.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Ja sie zalapalem na I kwartal ;) Za kredytem chodzilem juz w listopadzie 2011... 15.01.2012 zostal limit przyznany ;) W czwartek jade podpisac umowe z bankiem, w przyszlym tyg... bedzie stal na podworku nowy ciagnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

A słychajcie, jeśli che się skożystać z takiego kredytu na sprzęt rolniczy to czy wymogiem jest nowy sprzęt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

Może być używany ale nie starszy niż 5 lat i zakup potwierdzony fakturą.

 

 

A czy bank przyzna kredyt preferencyjny na modernizacje budynku który mam w urzyczeniu?

Edytowano przez TOMI697

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie i co wiecie cos w tym temacie wiadomo co z tymi kredytami? powiedzieli mi w banku ze dopiero maj czerwiec moga byc maja do mie dzwonic jesli by cos ruszylo...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Faktycznie są olbrzymie problemy. Krążą pogłoski że nie będzie w tym roku przeznaczona na ten cel duża suma.

Wiele osób czeka na kredyt jeszcze z 2011 i oni będę w pierszeństwie dostawać podobno.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

foster a jak z pozwoleniami masz juz wszystko? pieronskie znajomosci musisz miec skoro tak szybko wszystko zalatwiles a czekam do poczatku kwietnia na decyzje z gminy potem warunki zabudowy projekt budowlany i dopiero pozwolenie...ile zaplaciles za projekt budowlany?


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Nie ukrywam że w RDOŚ-u trzeba było to ruszyć i udało się w 3 tyg załatwić raport ;)

 

 

Z papierkowych spraw została drobnostka- wydanie decyzji przez starostwo, ale tu już nie cisnę bo max w 2-3 tyg bedzie pozwolenie.

 

nie zważajac na to wchodzę za 2 tyg w I etap budowy

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radzio18    0

no panowie moj brat nie załapał sie na koniec roku 2011 ale na poczatku styczni9a dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

To powinien sie bardzo cieszyć.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

foster a jesli mozesz powiedz w ktorym momencie zaczales robic projekt i ile na niego bedzoesz czekal?? dasz rade na 7.2 procent??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Zrobienie projektu zleciłem jakiś miesiac temu, ale najpierw robiliśmy kosztorysy, wiec jakieś 1-2 tyg pracuje nad samym projektem.

W najbliższym czasie bedzie gotowy. Budowlaniec wejdzie nawet bez projektu gdyż stawił juz parę obiektów.

 

 

Liczę że odchowam jednorazowo 12-14 prosiat od lochy. Na tuczniku zarobię jakieś 100-180 zł. Obecnie na starym stadzie wychodzi ponad 200 stówki. Ale myślę że wahania cen nie zrobią dużej szkody. Oczywiście trzeba patrzyć na parę lat.

 

zbyt optymistycznie ? nie wydaje mi się, jak najbardziej realne. ale zaraz napiszą przeciwnicy "opłacalności świń " że 50 zł nie wyjdzie ;)

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

jak najbardziej zgadzam się z Tobą może być problem przy pierwszym wyproszeniu z osiągnięciem takiej liczby ale już później powinno być dobrze:) powiedz mi jeśli masz kosztorys jak wygląda sprawa tuczarni na ile masz sztuk i jaki wyszedł Ci jej koszt?możesz na priv jeśli nie chcesz tutaj??:)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETOREK135    0

Dostałem dzisiaj list z banku wschodniego WBK że jest jeszcze w moim oddziale pieniądze.Brał może ktoś od nich kredyt ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj