Foster

Kredyt preferencyjny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Foster    2

Witam

Co sądzicie o kredycie preferncyjnym dla młodych rolników 2 % (resztę dokłada ARiMR). Dodatkowo przez 2 lata nie trezba spłacać tylko po 2 latach od użycia kwoty.

Ta opcja kredytu dla młodych rolników napewno ma być do 2013 r.

Problemem może być 20 % udziału własnego szczególnie gdy ktoś robi duże inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam

Co sądzicie o kredycie preferncyjnym dla młodych rolników 2 % (resztę dokłada ARiMR). Dodatkowo przez 2 lata nie trezba spłacać tylko po 2 latach od użycia kwoty.

Ta opcja kredytu dla młodych rolników napewno ma być do 2013 r.

Problemem może być 20 % udziału własnego szczególnie gdy ktoś robi duże inwestycje.

dogadujesz się z dielerem podaje cene producenta lub zawyżoną lekko a płacisz realną cenę, albo bierzesz spłatę roczną piersza rata wyjdzie po 3 latach a na 20% wkładu bierzesz kredyt obrotowy i przez ten czas to spłacasz, musisz się przygotować na koszta takie jak prowizja 2% biznesplan, drobne opłaty skarbowe, oraz ubezpieczenie sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gospodarstwie rodziców to wszystko jest brane na tek kredyt. ;)


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Najprościej licząc,

Na 20 lat spłata co rok :

30 tys rocznie plus 2 procent, czyli w pierwszym roku 12 tysięcy = 42 tys rocznie.

co roku rata stała 30 tys... a odsetek coraz mniej, czyli w 2 roku 570 tys ( bo 30 tys już spłaciłbyś) pomnożone razy 2 proc 11 tys 400 zł = 41400 zł

I tak co roku o 600 zł mniej odsetek...

 

oczywiście zapewne skorzystałbyś z 2 letniego okresu karencji na spłatę kredytu, czyli w pierwsze 2 lata tylko po 12 tysięcy i potem większa rata przy pierwszej spłacie ...

w 3 roku... czyli 600 tys : 18(lat) 33 tys 333 zł plus 12 tysięcy,/// o co roku coraz mniej odsetek ale zawsze 33.333 stała kwota do spłaty.

Zależy od ustalenia z bankiem rodzaju spłaty, bo możliwości jest kilka, ja przedstawiłem te z których się najczęściej zapewne korzysta ;)

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Dobrą opcją jest właśnie ten dodatkowy kredyt odnawialny/obrotowy na udział własny.Można wziąść na 15 lat a nie na 20 l tak jak kolega wyżej pisał ;)

Okres karencji jest także ogromnym plusem gdyż można już od zera zgrać całą hodowlę itp.

Banki różnie podchodzą do tego kredytu, niektóre chcą zabezpieczenia 2-2,5 razy wiekszego niż wziety kredyt :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Ale gdybym chciał wziasc ten kredyt to trzeba miec jakas okreslona pow.gospodarstwa zebym mogł sie starac o ten kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

A wiecie że udzielanie tych kredytów zostało na razie wstrzymane? od września ich nie udzielają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

czytałem w top agrar że pula na ten rok została zwiększona ale nie pamiętam dokładnej kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Ja dzwoniłem do banku BGŻ i powiedzieli mi że na razie nie udzielają tych kredytów bo wyczerpali limit a nowy poznają pod koniec kwartału.

Zapomniałem zapytać czy mogę mimo to wniosek składać czy trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nKZ tez nie jest udzielany - mam przyjść w około 15 lutego.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Czy aby dostać kredyt preferencyjny trzeba mieć wykształcenie rolnicze ?? a jak ja jestem tego rocznym Młodym rolnikiem ?? i mam 3 lata na uzupełnienie wykształcenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Premie dla młodego rolnika (75 tyś) juz nie będzie. Do kredytu nie potrzebne jest wykształcenie ale powierzchnia twojego gospodarstwa musi być większa od średniej w województwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tylko zrozum kilka rzeczy, czasem bank nie da kredytu komuś kto dopiero podjął gospodarowanie, nie ma innych dochodów itp. No może da ale z wpisem na hipotekę lub jakiś dobry zastaw ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Przy budowie większej chlewni na 99 % każdy bank wejdzie na hipotekę. Chyba że się ma duży wkład własny.

 

W lutym zobaczymy jak będzie z tym kredytem preferencyjnym. Są różne opinie z wielkością kredytu. Podobno limit wynosi 2 mln na gospodarstwo, co nie bardzo byłoby korzystne, ale mam nadzieję że nie będzie takowych ograniczeń.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2

Kredyt prefernecyjny będzie można wziąść do 4 mln złotych na gospodarstwo, jeżeli będą do wykorzystania.

Taka ciekawostka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a może znasz jeszcze jakieś ciekawostki?

Interesują mnie głównie kredyty na zakup ziemi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

Na ten kwartal zostaly wykorzystane srodki... dzisaj bylem w banku z biznes planem to sie pytalem babki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foster    2
Napisano (edytowany)

Widać baba w banku nie ma pojęcia o czym mówi :)

 

W Polsce kredyt preferencyjny ma wydawać 7 banków. Ok 15 lutego będzie wiadomo dokładniej gdyż banki dostaną wytyczne i póle do rozdysponowania.

 

Póla została wyczerpna owszem, ale w 2011 roku. W tym szacują że pieniądze bardzo szybko znikną bo szykuje się duże zainteresowanie 2 % kredytem.

Edytowano przez Foster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

mo ja ma nKZ już zaniosłem dokumenty do banku ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj