Agronom15

Claas dominator 96 czy John Deere1075

Polecane posty

Agronom15    0

Witam . Mam 80ha, sprzedałem swojego starego case no i trzeba kupić drugi. Bylem zdecydowany na dominatora 96 ale sąsiad ma John Deere 1075 i ładnie mu to chodzi już kilka lat. Proszę o opinie na temat tych kombajnów i co proponujecie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jak claasa to szukaj 106 lub 108, cena będzie podobna do 96 a wydajność o wiele większa z tym że 108 trochę więcej ma elektroniki, no i oczywiście tylko z silnikiem MERCEDESA. Co do JD to również słyszałem wiele dobrego ale o modelach 1177 i 1188 ale nie wiem jak to się przekłada na procent prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Gość z drugiej wsi koło mnie ma JD 1065 maszyna pracuje juz od 3 sezonów i jak narazie nie widziałem jej aby stała tylko sieka aż miło , no i jedzie duzo szybciej niż Bizony i z tyłu nie zostawia zborza a to się liczy ;) co do claasa to słyszałem własnie duzo opinie że te z silnikiem perkinsa to nie wypal sa duzo gorsze a czy to prawda to na 100 ci nie powiem ale ja jakoś nie mam przedkonania zbytnio do claasów lubią się palic bo maja głupio umiejscowiony silnik miedzy kabina a zbiornikiem i jest on narazony na grzanie się znam kolesia co ma 96 właśnie ma ją 2 lata i narazie mu to się nie psuje ładnie pracuje ta maszyna tylko mowi że musi na temperature uważać bo już 2 razy by go przegrzał a wszystko ma sprawde podobno, ogólnie obie maszyny sa ciekawymi rozwiązaniami i mysleze do claasa części by się szybciej dało dokupić niz do JD ale ja bym tu postawił chyba na JD albo kupil claasa 108maxi


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Trzaba uwazac na silniki perkinsa ze "stojaca" pompa wtryskowa. Objawem uszkodzenia jest nierowna praca na wysokich obrotach i okopcony wylot spalin.Ciezko sie je odpowietrza a w mojej okolicy na 3 Classy kazdy juz wymienial silnik wiec nie bardzo te silniki sie zachowuja. Sporo sie kiedys o tym mowilo na forum, jakby dobrze poszukac to nawet byl podobny temat.

Poszukaj zatem z MB, mam taki silnik wlasnie MB OM352A 150KM w NH 8070 i sprawuje sie super. Kombajn ma 3300 mth a silnik na goraco trzyma 5 atm,spala bardzo malo paliwa bo na hektar potrafi nawet zejsc ponizej 15l co przy hederze 5.18m jest bardzo dobrym wynikiem.To apropo Classa.

Gdybys gustowal w JD to za wiele nie pomoge.Wszystko zalezy od stanu technicznego.

Edytowano przez szczewko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

@Agronom15 czy to Claas czy JD obydwa kombajny są bardzo dobre i wydajne, jeżeli kupisz dobrego, w dobrym stanie to czy to Claas czy JD to będziesz na pewno zadowolony i swoje hektarki obskoczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf387    3

Zgadzam się z kolegą mincek18. Obydwa te kombajny są dobre. Ja wcześniej miałem classa consula. Jest to mało wydajny kombajn ale bardzo mało miałem z nim problemów. kilka lat kosiłem bez awarii. Służył u mnie 11 lat. Teraz kupiłem jd 1055 i również jestem z niego zadowolony. Mam go dopiero pierwszy sezon. Przemłucił ten rok go bezawaryjnie. Jego stan licznika wynosi 1400mtg. Dlatego myślę że powinieneś kupić tego który bd w lepszym stanie technicznym. Bo ja również wybierałem między classem dominatorem a jd trafił sie jd więc go kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

JD 1075 jest porównywalny do claasa 96 pod względem przepustowości, mocy silnika. Dla mnie claas ma jedną wade przez, którą nie zdecydowałbym się na zakup- silnik umieszczony za kabiną.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

Witam . Kupiłem JD 1075 hydro Claas odpadł ale moze dlatego ze Jd byl nie daleko i w ladnym stanie. Poza tym poczytałem troche tematow na naszym forum i jednak plus dla Jelonka. Teraz mam tylko obawe jak hydrostat będzie się spisywał czy jednak nie trzeba było wybrać ze zwykłą skrzynią ale coś na ten temat będę mógł powiedzieć dopiero po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

Kolego @Agronom15 jeżeli hydrostat ładnie chodzi jest czuły na ruchy, zrywny to nie masz się czego obawiać to jest bardzo wygodne zwykła skrzynia się chowa przy nim:) a teraz Ci powiem że jak ten sezon przechodzisz bez żadnych awarii hydrostatu to o innym już nie będziesz chciał słyszeć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom15    0

jak narazie przejechałem nim 80km od poprzedniego własciciela i troche po placu i powiem że hydrostat ladnie sie spisuje ponadto odrazu da się zauwżyć że to duża wygoda (hydrostat), reszta wyjdzie w praniu. Dzieki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

ja przy zmianie kombajnu tylko i wyłącznie będę szukał z hydrostatem, wygoda i komfort;] teraz mam z manualem claasa i nie jest źle ale kiedy wsiadłem do podobnego z hydro to bajka;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj