szczepan84

Prasa rolująca na usługi

Polecane posty

ysy    32

no pod kolor to żaden wybór toczy lely czy jd to ci nie powiem jakie majom zalety i wady bo nimi nie robiłem a plotek nie bende powiadać na temat nh to tak bo umie o okolicy durzo tego chodzi i nawet takie co w rok 10 tysięcy robiom ja na wiosnę wybierałem cena miedzy NH a MF/JD /KRONE 20/30 tysięcy CENY neto to w takim wypadku była duża różnica i zawiele się nie zastanawiałem a co do targowania zadzwoń jeszcze do innych dilerów bo miedzy jednym a drugim może być sporo różnicy pozdrawiam a jeszcze jedno czy na podbieraczu majom wałek bo z nim się lepiej robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

dziś dostałem ofertę zielonej prasy czyli Deutz fahr varimaster 560 117netto full opcja ale nie widzę żadnych wypowiedzi na temat tej prasy bo chciałbym usłyszec też opinię na temat tej prasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

To jest ta sama prasa co kuhn VB 2160? Jeśli tak tak to ja mam oferte z tamtego roku na 135 tyś netto (14 noży, opuszczana podłoga, koła 22,5) i to nie jest jeszcze full opcja!

Co do prasy to sporo ludzi je użytkuje, ale opinie są różne np. kolega @slawny, @statek.

Patrząc na budowę komory prasowania poszczególnych pras zauważyłem podobieństwo Lely do Mchale i grupy Galighani(Fendt, MF, Kver....). Kuhn (DF) ma troszke inną budowe, NH(case) jeszcze inną i bardziej skomplikowaną, JD też chyba inną, w claasie i Krone całkowicie inne.

Moim zdaniem najmniej skomplikowaną budowę ma Leli, Mchale i Gali..., A skoro mówią żeby brać prasa jak najmniej zagmatfaną to wybór powinien paść na te co wymieniłem.

Zastanawia mnie jeszcze stosunek budowy komory do zużycia paliwa. Wydaje mi się, że w Kuhnie i NH będzie najniższy.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

każdy poleca to co ma bo innym nie robi i dlatego nie można doradzic co ma byc dobre do danego gospodarstwa

ja to już rozważam tylko Leley 445 -JD 854 ceny są podobne obie prasy są już zamówione w środę jadę oglodac lely bo dzwonił diler że już przyszły zobaczę jak się potoczy rozmowa o cenie

Ja potrzebuję prasy na około 10 000 bel rocznie więc dlatego tak gmeram i pytam bo nie mogę pozwolic sobie na przestoję w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no 10 tys bel df 100 km jeszcze pewnie 4 cylindrowym no to raczej ciezka sprawa szkoda ciagnika meczyc i napewno bedzie mial ciezko a z nozami to zadusi go predzej radze ci pomysl o jakims 6 cylindrowym tak zeby te 110km mial minimum.jaka prase bys nie kupil to i tak kazda potrzebuje mocy do krecenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

do kiszonki to może 100szt zrobię

słoma będzie szła da radę jak zarobi na 6cylindrów to z czasem się wymieni na razie musi byc agrofarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wpisz sobie na allegro variant i tam sa dwie sztuki 380 jedna za 95 druga za 99 .ta pierwsza w brzeznie a druga w lehmanie. obie powystawowe mysle ze sa to ceny bardzo dobre jak wczesniej pisaliscie ze claas kosztuje ok 150 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim sensie nieporozumienie ? jesli chodzi ci o wymaganie na moc kazda belarka nawet innej firmy o podobnych parametrach podzespolow potrzebuje sporo mocy takze jesli o moc ci chodzi to zgadzam sie z r2maros9641 lecz nie nazwalbym tego neporozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

I w prasie to właśnie najbardziej chodzi o moc na WOM. Kupując Feraboli, której zdjęcie jest u mnie w galerii, sprzedawca twierdził, że Zetor poradzi, ale Deutz o tej samej mocy nie, bo ma mniejszą moc na WOM. Tak więc nie zaryzykowałbym Varianta do Agrofarma, znajomy Varianta 360(lub 365) ciąga Deutz-Fahrem 130KM i osiąga jakąś rozsądną wydajność, zapinając do tej samej prasy Renault ok.100KM straszne baty dostaje ciągnik. U mnie Zetor 90KM żeby polecieć 12-15 km/h w dużej słomie też lekko nie ma, a jak wiadomo Feraboli ma stosunkowo małe zapotrzebowanie na moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

rozmawiałem z posiadaczami obu pras lely chodzi z masseiem 115km a Jd z 90km ale nie wiem jakim ale widziałem też jak 75km JD ciągał tą prasę w słomie nie mam innego ciągnika więc będę musiał robic wolniej niema wyjścia wiem że najlepiej jak by było 6cyl i 120km ale niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Liczba cylindrów w tej robocie nie ma znaczenia. Poczytajcie sobie temat http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10951-czworka-czy-szostka/

Agrofarm poradzi sobie, bedziesz jeździł wolniej albo ustawisz mniejszy zgnot i będzie dobrze. Znajomy jeździ MF 3120 (120KM) z prasą LELY 520, fakt czuje prase ale zgniot ustawiony prawie na maxa i belki zbite na kamień wychodzą.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

limousine musze sie z toba niezgodzic poniewaz biorac ok 100 konny ciagnik do pras lely czy claas wyzej wymienionych nalezy zawsze wybierac ciagnik 6 cylindrowy poniewaz spali nie wiecej niz 4 cylindrowy a napewno spali nieco mniej przy pracy wymagajacej wiecej mocy ,zuzycie silnika 4 cylindrowego jest wieksze niz 6 cylindrowego poniewaz w 4 sa cztery tloki ktore wywieraja wieksze naprezenia podczas suwu sprezania a 6 ma 6 mniejszych tlokow i tylko silnik cycka. no i jeszcze pojemnosc silnika bardzo wazna im silnik ma mniejsza pojemnosc tym spalanie mniejsze ale mocy to czy 4 czy 6 to wogole niema np. fendt czy mf taki z lat ok95 gaz do dechy chmura dymu i poszed a te terazniejsze case nh itp moze i sa oszczedne ale przy obciazeniu gaz do dechy a on stoi .takze male pojemnosci i mniejsza liczba cylindrow to do ladowacza i lekkich prac polowych czy wokol gospodarstwa a wieksza liczba pojemnosci i cylindrow do srednich i ciezkich prac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Masz takie prawo się ze mną nie zgodzić, a ja się nie zgadzam z twoją wypowiedzią no może oprócz ostatniego wersu. Ale to nie temat na takie wywody.


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

@szczepan84- lekko miał nie będzie, no i jeszcze problem przy bardzo suchej słomie, przy zbyt wolnej jeździe będzie się kruszyć i może zatrzymywać się snopek w komorze, co może doprowadzić do pożaru.

 

Ciekawe jest to, że niektórzy mogą ustawić zgniot na maxa, a ja u siebie w słomie tylko maksymalnie 120 bar, środek na 80 bar i palca w belkę nie wciśnie (prasa ma max chyba 190 bar), bo przy wyższym zgnicie to strasznie kruszy słomę. Przy sianokiszonce schodzimy do 80-90 bar, a środek 60 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

wszystko się okażę w praniu co się będzie działo ale dzięki za zainteresowanie i wypowiedzi

pierwsze próby będą w Maju po 10 okaże się co Agrofarm poczuje

zapytam dilera może podepnie Agrofarma do prasy to śnieg sprasujemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

w środę jadę oglodac bo już przyszły 3 czy 4 szt 445 a wszystko zależy od ceny za Jd 854 mam za 115netto a koleś od lely powiedział że chce mi sprzedac i cena ma byc zbliżona do JD zobaczę co to znaczy zbliżona bo Jd ma na wyposażeniu sznurek i wyświetlacz z ful opcją a lely nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Ceny ładne, ale wiadomo że za darmo nic nie rozdają. Ta prasa JD to z tym super szybkim wyrzutem beli(plandeka z tyłu czy coś takiego)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

nie to model 854 zwykły wyrzut

no nic nie dają za darmo ale trzeba walczyc o cenę jak JD daję za 115netto i full opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

Względem naszej za którą daliśmy 80 netto, ale była to maszyna która była z roku poprzedniego (do dziś nie wiem jak udało nam się taką dostać) to cena sporo wyższa, ale z drugiej strony nie wiadomo jak na dłuższą metę będzie się sprawowała. Zawsze jest jakieś ryzyko kupując sprzęt od mniej znanego i sprawdzonego producenta, mimo że starsze maszyny tego producenta do najgorszych nie należą. Trochę się rozpisałem nie do końca na temat, ale może się to komuś przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

kolego nie patrz na moc ciągnika czy kupisz taką czy taką dasz rade może czasami wolniej ale pojedziesz może za 3lata kupisz większy ciągnik no i prasa będzie jak znalazł a to jest zakup co najmniej na 10 lat to też nie patrz na moc bo na razie starczy i też czasami nie warto przy takiej cenie żałować te 5 czy 10 tysięcy bo za rok można żałować i zaś się mówi trzeba było dołożyć a to zaś nie cofniesz pozdrawiam no i udanych zakupów

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R2maros9641    1

@ysy- coś na bakier z ortografią stoisz. Może sam nie jestem mistrzem i czasami robię błędy, ale w twojej wypowiedzi to aż w oczy razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

pewnie i te które ja chciałbym kupic można z 2011 znalesc bo nie wszystko zostało sprzedane ale to już cena musi byc odpowiedni dopasowana ale myślę że bliżej wiosny będą takie prasy przeceniac

ja jak na razie nie panikuję z decyzją o zakupie bo czas do wiosny myślę że nie podrożeją bo te o których piszę były zamówione jeszcze w 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj