szczepan84

Prasa rolująca na usługi

Polecane posty

z jakiego ci rankingu wychodzi ze lely jest najlepsza?claas nie zwariowal z cenami tylko euro poszlo na 4,5 zlotego to i nawet uzywki sa drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

mi wciskali kit że w claasie ceny nie zalerzą od euro ciekawe kto produkuje claasa

nie mogę znaleśc tego testu ale lely miała najwyszą strefę zgniotu a chyba to się liczy chyba ze wolisz robic 150 bel zamiast 100 a to wszystko liczy się z kasą na paliwo i siatkę o czasie nie wspomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wez pomysl przeciez claasa nie produkuja w polsce tylko w niemczech i w innych krajach euro wiec cennik niemiecki jest staly i niewiele sie zmienia a co sprowadzic maszyne po cenie euro 4 zl a co innego po 4,5zl.tak samo jest z innymi maszynami .jakto kto produkuje claasa?przeciez claas ma wlasne fabryki np. w harsewinkel w niemczech bylem tam w fabryce w tym roku .wez nie gadaj o tych polskich testach co to niby pokazuja jak to chodzi fajnie bylem na roznych pokazach to koszenie trawy jest najgorsze operator pokazuje jak szybko sie kosi ale nie zwraca uwagi na jakosc scietej trawy to nawet kombajnem zbozowym nizej sie kosi zboze czasami poprostu idioci i kretyni.aha znajdz mi taki test polski czy pokaz gdzie staja prasy claasa krone i lely .nie znajdziesz nie ma takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyraznie testy tych trzech pras prosze mi pokazac w polsce!w niemczech takowe sie odbywaly mam nawet gazety niemieckie w ktorych opisano bardzo szczegolowo belarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ale w claasie dealer mi mowil ze sie rozliczaja w zlotowkach przynajmniej oni i dlatego niby tansze od konkurencji ale z tego co sie dowiadywałęm to ceny lely i claasa zblizone, tylko w claasie przeraza mnie to ze bela jest napedzana tylko rotorem a nie walce. cos nie mam do tego przekonania, chodz mysle ze zarowno claas jak i lely to bardzo pozadne maszyny ale kazdy oczekuje czego innego i wbrew pozorom wybor nie jest prosty, ja powiedzialem ze jak nie dostane do przetestowania prasy to nawet jej nie biore pod uwage, musze sie przekonac jak wspołpracuje z moim ciagnikiem jak mi sie nią pracuje itp dopiero moge gadac z dealerem o zakupie, i jak ktos tu z was chce kupic prese to tez nalegajcie niech wam dadza na testy czy cos takiego bo na obrazku i filmie to kazda fajna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Te testy odbywały się na największej wystawie zielonkowej w polsce. A czemu akurat claas w nich nie brał udziału to nie wiem. Może się boi wyników? Mówisz że w niemczech takowe się odbywały. Więc powiedz nam która tam wypadła najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

bobekmariusz wiem że nie produkują w pl ale koles wciskał mi kit powiedziałem mu to i że 140 to drogo może coś od claasa jeszcze wydembi powiedział jeśli znasz jakies porównanie pras to podziel się poto jest to forum ja czekam z podjeciem decyzji do sezonu wiosennego

 

 

rino masz racje obie prasy są bobre tylko ceny claas 380 140 netto

lely 445 125 netto

Atsihosam włąsnie o te testy mi chodziło

o lely z dilerem rozmawiałem o testach to niechcą dawac bo będzie już używka i jak sprzedadzą ale tak by było rozsodnie wyprubowc i kupic dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rino moze i rozliczaja sie w zl ale claas i tak wymienia na euro .rotor kreci bele w clasie i niewystepuje tarcie na pasach takze to jest ogromny plus bo jezeli jest tarcie i temperatura to pozar gotowy takze claas przoduje w tym rozwiazniu nad lely tak jak wypelnienie boczne oraz stopien zbicia rdzenia beli ktora nie wystepuje w lely. na testy to tylko daja ciagniki.

 

atsihosam claas nie bierze udzialu w pokazach w polsce od wielu lat takze niczego sie nie boi tylko to jest marka sama w sobie i nie trzeba chwalic sie tym . najlepiej wypadly claas i lely to byly dwie marki ktore zawsze staly na podium na trzecim prawie zawsze krone .lely nieco lepiej wypadala od clasa tylko przy slomach i krotkich trawach lecz to tylko w paru punktach procentowych .ale claas pokazal klase w sianokiszonkach gdzie pokonal bezapelacyjnie lely i krone.to byl jeden z wielu testow przeprowadzonych w niemczech tyle ze to nie byly pokazy.

 

szczepan ale ta prasa na prow czy nie? jesli za swoje radze zaczekac az euro troche ostygnie sam troche sprowadzam tego gractwa takze teraz to ja nawet sie nie pier**le w tancu i siedze w domu tak jak wiekszosc komisow malo sprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

na prow jak dają kase to trzeba brac

mam robote od wiosny na prasę więc musze zdecydowac się ale raczej to będzie lely też chodzi o kase nie będę jabał tylko na graty

wiekszości będe robił słomę i siano kiszonki w małych ilościach

class trochę drogi jest ale jak zejdą bliżej ceny lely to się pomyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie wiadomo jak to bedzie z tym euro nawet moja ciocia ktora jest wlascicielka kantoru w bialymstoku mowi ze euro jeszcze w tym roku spadnie do 4zl ale bedzie napewno chwilami po 4,80 takze tanio nie bedzie sam juz od wrzesnia ubieglego roku kupuje traktor mf ale euro psuje bo cena odstrasza jak euro po 4,4 to wychodzi mi 360tys brutto takze jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Moim zdaniem krone to jest jeszcze większa marka zielonkaraska niż claas. W końcu zajmują się tylko maszynami zielonkowymi. A jakoś nie boi się tych testów w polsce, mimo że przegrywa z lely. Więc coś tu chyba jest nie tak. Co do prasy claasa jest znajomy co ma takową nie pamiętam modelu, ale mówi że jest ciężka na ciągnik. Co do lely to myślę że teraz to oni się trochę cofnęli nawet, przed zakupem przez lely sam welger dbał o jakość produktu, a teraz zaczęli trochę oszczędzać.

@Szczepan nie myślałeś tez o mchalu? Podobno też bardzo dobre prasy, a z tego co wiem to cena nie wygórowana była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

bobekmariusz koles u mnie kumił MF-a przed swietami faktórował a cena euro w dół po św i 10tys w plecy ale pewnie się nie przejmije bo jak mu zdjeli z lawety i postawili to tak stoi bo niewie co ijak w nim trochę zielony starszy gośc

ja bedę celował w cenę euro jak się uda to jak najtaniej spróbuję kupic

 

 

Atsihosam wiesz że myślałem ale u mnie niema delera Mchale chciałbym się dowiedziec ile kosztuję taka prasa zmienno komorowa

Edytowano przez szczepan84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mchale to nowosc szczegolnie wersja pasowa takze nie wiadomo jak to chodzi.ja w swojej okolicy nigdy nie widzialem mchale a troche widzialem bo kosze i sieje kukurydze ludziom.u mnie prawie kazdy sipme i inne polskie oraz sprzety zagraniczne takie okolo 20tys zlotych.nawet pgr ma tylko rollanta 250rc.

szczepan a jakiego kupil chodzi mi o serie i model jesli mozesz to podaj cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalturbo    0

Tutaj claasa nie ma, ale krone i lely jest i jak widać lely bije wszystkie prasy pod względem zgniotu. http://www.agroshow.pl/aktualizacja/data/pliki/315_Pomiar_bel_ZAS_2011_-_wyniki.pdf

te testy jakieś dziwne

NH BR 7060 bez noży = 555 kg/m3

CASE RB 454 bez noży = 455 kg/m3

te same konstrukcje i takie różnice, ciekawe czym spowodowane? Błąd pomiaru, operator czy może traktor?

Jest taki sam przykład w bliźniakach LELY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

rurznica wynikać morze z ustawienia ciśnienia zgniotu i jazdy operatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie testy na tych polskich pokazach to pic na wode fotomontaz poniewaz do kazdej prasy inny trakor jedna ma podniesone noze druga nie rozne walki zgrabiane z roznych szerokosci rozne predkosci robocze i operatorzy ktorzy pokazuja jak mozna tylko szybko jechac a nie jak te prace wykonac dokladnie. roznice w tych samych prasach potwierdza moja opinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

rozamawiałem dziś z delerem McHale zmienno komorowa około 135netto ale daleko odemnie i nie podejmuje sprzedaży bo chodzi o serwis

ale mówił że lely 445 i McHale to na podobnym poziomie

ale to każdy gada co chce a jak jest to sie dowiem jak kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

O to jakoś drogo zawołał za tego Mchala. Jeden użytkownik forum kupił w tym roku właśnie pasową Mchale to dał 120tysi netto, ale chyba po pokazowa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

dostałem bardzo ciekawą ofertę od Joha deera prasa 854 ful opcja za 123netto pewnie coś jeszcze da się ubic i teraz poważnie sie zastanawiam bo class 380 chce 133 a lely 125 więc ceny bardzo zbliżone ale co będzie lepsze wydajniejsze i będzie miało mniejsze zapotrzebowanie na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

To musi być rewers lub opuszczana podłoga ale hydraulicznie a nie za pomocą jakiegoś klucza bo jak dobrze zapchasz to klucz nie pomoże centralne smarowanie lub kalamitki wyprowadzone w jeden szereg ale bez tego idzie żyć jak najszersze opony to prym bo jak sucho to okej ale jak mokro to problem bo to nie lekkie maszyny no i porównaj sterowniki co w nich jest jakie funkcje majom zakładanie siatki w jaki sposób się ją zakłada bo na polu jesteś przeważnie sam a ona trochę waży a szczególnie te 4000metra jak je trzeba wrzucać do góry w jakąś dziurę i może jeszcze po jakiś schodkach chodzić z nim to nie polecam no i wybór należy do ciebie bo ty zaś tym będziesz się męczyć a co do pres porównaj jeszcze może MF i NH krone bo to wszystko jedna półka bo ja ten temat przerobiłem na wiosnę i wybrałem NH i jestem zadowolony pozdrawiam a jeszcze jedno przeważnie zawsze każdy chwali to co ma na podwórku.

 

Błędy ort.

Na przyszłość stosuj krótsze zdania :)

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

no tak już jest chwalisz ale lubie posłuchac wszystkich za i przeciw

w JD ful opcja sitka sznurek podłoga opuszczana revers w panelu szrokie gumy hamulce wszystko w panelu się obsługuje nie widziałem jak się zakłąda siatkę

lely ma to że balot ma 123x max 160 Jd 117x max 155

lely niema sznurka i zmiany śr bel w panelu recznie pozaty wszystko podobnie ale Jd n adziń dziśiejszy wychodzi mi taniej bo z tych 123 pewnie coś uszczypnę a lely niechca mi puścic ale pewnie jak powiem że chcę Jd to oni opuszczą i dalekj dylemat piszcie za i przeciw wady zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Jeżeli wszystko to samo to bierz pod kolor :) A widzę że chyba będziesz ciągał DF więc JD lepiej pasuje ;) A tak na serio to ja jednak spośród tych pras wybrałbym jednak lely. W końcu zajmują się tylko zbiorem zielonek to może znają się na tym trochę lepiej. W lely brałeś coś w opcji za te 125tysi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj