szczepan84

Prasa rolująca na usługi

Polecane posty

szczepan84    21

500 bel dziennie robiłeś ile ha na dzień jaki ciągnik współpracuję

jaki model teraz zastąpił 280rc

nie stresuję się z zakupem bo jest czas zima ale trzeba się określic coś zamowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

kgbck to jaki był problem w tym claasie 385 naprawiłeś tą usterkę

a co możesz powiedziec o prasach clasa można się nimi zainteresowac po niedzieli będę miał przedstawiciela clasa u siebie i chciałbym co nieco wiedziec na temat tej prasy od użytkowników

co do lely to rozmawiałem z kilkoma użytkownikami 445 to polecają mi ją nawet mi się podoba ale tu chodzi o fukcjonalnośc i bezawaryjnośc

 

zapytaj sie czy naprawili juz w nich problem z ze sterownikami cisnienia bo gdyby nie to to wsio bylo by genialnie a tak jako nowa juz nawalila i mialem snopki ustawione na 165cm a robila jakie chciala od 130 do 165 mimo ze komputer juz kazal wyzucac bo myslal ze juz jest ten wymiar.potem grzebali i drugi rok 8000 snopkow genialnie chodzila w 3 rok znow problem powrocil dawala takie cisnienie ze silowniki niewytrzymaly ze musialem 2 silowniki 700stow regeneracja 4 rok znow dobrze teraz czeka na piaty ma okolo 24000tysiecy snopkow i niemienialem jescze lozysk zadnych wymienianych! ale komplet zebatek na 18tysiecy snopkow .i w tym sezonie penkl walek napinajacy pasy ale pospawany dziala:) nowy kosztuje 6000tysiakow lepiej spawac:)

 

500 bel dziennie robiłeś ile ha na dzień jaki ciągnik współpracuję

jaki model teraz zastąpił 280rc

nie stresuję się z zakupem bo jest czas zima ale trzeba się określic coś zamowic

 

Nastepca 280 jest wlasnie 380 385 maja poprostu inna obudowe ladniejsza 280 maja kwadratowa z wypowiedzi wynika ze w 380 jest inny sterownik skoro kolega mowi ze uniego fajnie to dziala bo u mnie wlasnie te cisnienia najbardziej szwankuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale to rekordowe wyniki (po calym dniu takiej roboty leb az boli niestey takie uroki zarobku ), bo to pgr pola dlugie i slomy maja dobre .u zwyklych klientow to prawie wogole bel nie robie po co lamac sprzet za 500 zl.ha nie mam pojecia to nie sieczkarnia lub moj siewnik ze ma hektaromierz. bez nozy ciagalem ja 95 konnym mf podkreconym lecuitko na pompie . 280 zastapily modele 380 i 385 ale to roznia sie farba i komputerem i troszke innym kartonem .na razie nie zapeszac bezawaryjny fajny sprzecik i co wazne wydajny .caly pgr obramiam razem z rollantem 250 pgru .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

ile potrzebujesz czasu na sprasowanie 250ha. Wiążecie siatką robił ktoś kiedyś kalkulacje finansowe co lepiej wychodzi siatka czy sznurek ile razy owijacie siatką np:słomę a kiszonkę czytałem że claas sam dobiera ilośc obrotów do każdego balotu jaka jest ilośc minimalna a wystarczająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha zaleza od warunkow a jest ich duzo moge tylko kogos wprowadzic w blad. wiazemy siatka od 98 roku i tylko nia takze jest 100% fanem siatki ale tez ekonomia tez jest nieublagalna niestety ropa po5,5 zlotego masakra. sloma w pgr 3 razy a u siebie 2 sianokiszka tylko 3 razy . niestety siatke dobiera sie manualnie do sr beli .moze nowsze modele sa bardziej wypasione z tym dobieraniem siatki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

Tylko ze siatka wiaze o wiele szybciej jak nawet dasz 2.1 owiniecia to i tak szybciej postawisz zwiazanego snopka niz sznurkiem a po drugie zmiana sznurkow trwa dluzej niz siatki itp duzo jest za siatka ale dla wlasnych potrzeb to sznurek latwiej w zimie wycinac niz odcinac siatke kiedys przeliczalem ale teraz tego nierobie bo jest duza osczednasc czasu przy takiej liczbie snopkow .Mozna oczywiscie wiazac tylko 1.6 np oibrotu albo nawet 3 obroty ale czasami troszke wiecej to lepiej bo wkacu snopek zbierasz z pola na przyczepe z przyczepy do stogu ze stogu na przyczepe z pzyczepy do miejsca docelowego wiedz troszke sie snopki przezuca . A jescze jedno jak jest mocna zima to snopki w stogu zwlascza te zewnetrzne przymarzaja i nieraz nieidzie ich od siebie oderwac i straty sa bo siatka sie rwie na sznurku niemialem takich problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Ja też jestem za siatką ze względu na czas a wiadomo że przy dużej ilości bel to podstawa sznurek może byc tak jak mówisz u siebie kiedy nie zależy tak na czasie a jeszcze jedno ile bierzecie za zrobienie beli np:120x160 słoma czy kiszonka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku w pgr robilem po 10zl za bele 120x120 ,siatka pgru i jeszcze jeden mechanik do dyspozycji .innych rozmiarow bel nie chcieli bo przyczepy takie mieli ze do 125 cm srednicy beli tylko.

szczepan masz wogole jakis juz konkretnych klientow do belowania bo jak wczesniej pisali to taki co ma 5 bel na krzyz to sie wogole niekankuluje chyba ze masz jakies gospodarswo tak jak ja.

wiazanie siatka to mozna jak ktos ma 200 bel max i chce sie pieprzyc (ja rozwijam dziennie 5 bel zebym sznurkiem wiazal to bym z obory wyszed jak po 0,25l wodki ) w te rozwijanie a jak ja 14 nozy zalaczam w sianie to ciekawo ile klabkow sznurka potrzeba na owiniecie beli zeby sie nie rozwalila. a siatka 3 razy i bela luks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

Ja polecam na usługi zmienno komorowe prasy JD ich zalety to mała masa w porównaniu do innych pras co jest ważne na usługach bo uzyskuje sie mniejsze spalanie oraz nie pozera tyle km i prosta budowa mało cześci w niej co ułatwia naprawy,a wydajnośc tych pras jest ogromna a zgniot jest bardzo duży,w okolicy jest nowa lely welger i JD 592 z rotorem wydajnośc tych maszyn i zgniot jest taki sam,ale w lely 120km ma co robić,a w JD właściciel jeździ mf 115km na 540E i mf nie ma zadnych problemów nawet jak mu się zepsuł to ciągał ją zetorem 7211 fakt że z mniejszą prędkością ale zetor szedł,a w lely to zetor 7211 ani by nie pierdnął,co nie zmienia faktu że lely tez jest super prasą ale potrzebuje sporo mocy przez wagę i budowe,ja mam JD550 i JD 6520 ciągam ją na 1000obr wałka przy obrotach silnika 1200-1300 z prędkością 12-15km/h i ten ciągnik jej nie czuje fakt ze prasa nie ma rotora i jest już stara ale robie nią około 2000 balików w sezonie a jak by pogoda pasowała to i ze 3000 lub wiecej,co na taką prasę to sporo,a nowsze modele JD to myślę że powyżej 10000 bel w sezonie są w stanie nakręcić beż większych problemów typu 592 864 albo najnowsza 900

Edytowano przez taszarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgbck    6

u nas tez tak robil jeden z prasa stara NH wlaczal walek na 1000 a obnizal obroty a zeby walek mial 540 mowil ze oszczednosc paliwa w deutz 160 koni 2 lata i skrzynia padla .wiedz niewiem czy to taki swietny pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja polecam na usługi zmienno komorowe prasy JD ich zalety to mała masa w porównaniu do innych pras co jest ważne na usługach bo uzyskuje sie mniejsze spalanie oraz nie pozera tyle km i prosta budowa mało cześci w niej co ułatwia naprawy,a wydajnośc tych pras jest ogromna a zgniot jest bardzo duży,w okolicy jest nowa lely welger i JD 592 z rotorem wydajnośc tych maszyn i zgniot jest taki sam,ale w lely 120km ma co robić,a w JD właściciel jeździ mf 115km na 540E i mf nie ma zadnych problemów nawet jak mu się zepsuł to ciągał ją zetorem 7211 fakt że z mniejszą prędkością ale zetor szedł,a w lely to zetor 7211 ani by nie pierdnął,co nie zmienia faktu że lely tez jest super prasą ale potrzebuje sporo mocy przez wagę i budowe,ja mam JD550 i JD 6520 ciągam ją na 1000obr wałka przy obrotach silnika 1200-1300 z prędkością 12-15km/h i ten ciągnik jej nie czuje fakt ze prasa nie ma rotora i jest już stara ale robie nią około 2000 balików w sezonie a jak by pogoda pasowała to i ze 3000 lub wiecej,co na taką prasę to sporo,a nowsze modele JD to myślę że powyżej 10000 bel w sezonie są w stanie nakręcić beż większych problemów typu 592 864 albo najnowsza 900

Moze JD potrzebuje mniej mocy z tego wzgledu ze poprostu słabiej zbija, no jakby nie patrzec na testy to JD w kwestii zgniotu jest jednak daleko za Lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

właśnie i o to chodzi o strefę zgniotu lely ma najlepsza no i ceny są kosmiczne na JD 150netto a lely 150brutto i mniej bel na he co za tym idzie to siatki nie wspomnę o czasie i paliwie

co do obrotów to 540 eco i lely dobrze współpracuje koleś mi mówił bo ma taka 445 i mf 115km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

tak dokładnie kosztuję lely w tej cenie jest 13 noży rotor wiązanie siatką model rp 445

Deler zamówił 4 szt lely 445 mają byc w Marcu więc nie muszę się martwic że zabraknie a może euro trochę spadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na allegro nawet sa lely 445 nowe cena brutto ok 154 ale te ceny zalezne sa od kursu euro i codziennie sie zmieniaja no i wszystko zalezy od wyposazenia opcjonalnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

tak sobie śledzę ceny pras i znalazłem case http://otomoto.pl/maszyna-rolnicza-rb-454-A47276.html 100netto zmienno komorowa oglodałem też New holland też za 100netto ale to pewnie to samo jak w ciągnikach tylko kolor zmieniony szukałem może coś da się kupic po pokazowo ale jest tylko claas 380rc za 131netto a to żadna rewelacja

a co powiecie o krone http://otomoto.pl/nowa-prasa-krone-fortima-v1500-multicut-A106683.html

Edytowano przez szczepan84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

roznicy w case a new holland bedzie malo tylko jakies szczegoly ale w tym case to wtyczek musi 7 jak dobrze policzylem takze konstruktor powinien juz tam w fabryce nie pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taszarek    0

u nas tez tak robil jeden z prasa stara NH wlaczal walek na 1000 a obnizal obroty a zeby walek mial 540 mowil ze oszczednosc paliwa w deutz 160 koni 2 lata i skrzynia padla .wiedz niewiem czy to taki swietny pomysl

Kolego a co obroty wom maja do awaryjności skrzyni? siła ta sama na skrzynie oddziałuje tyle że obroty silnika mniejsze a wom i tak ma 540,predzej bym powiedział że silnik by po d*pie dostawał ale według tabeli przy obrotach silnika 1200-1300 mój JD ma około 80-90km co jest w sam raz do tej prasy znajomy ma 6630 i też tak jedzie z prasą 580,według mnie przyczyna awari w tym deutz była inna a ty pewnie gdzies słyszałes od ludzi jakieś ploty że to od obrotów wom i puszczasz to w świat,pomyśl po co by producent dawał opcje 1000?,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

jaką prasę masz JD bo kolega mi poleca teraz znalazłem na allegro 854 po pokazowa za 110tyś netto 2010r a za nową chcą 150netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ogladalem ta prase w niemczech w lipcu tego roku .poznaje ten samochod serwisowy i miejsce . nazwe komisu napisze pozniej bo teraz wylecialo mi z glowy jezeli przypomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

euro tanieje będą maszynki tansze choc dzwonił koles z claas i zaoferował mi prasę 380 wypas 140netto powiedziałem ze się nie wyśilił jednak zostanę przy lely-welger 445 dostałem dobrą ofertę cenową ale poczekam do marca bo deler zamówił 4szt to bedę miął do porównania wykonanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Szczepan będziesz prasował tym ciągnikiem 100KM co masz w galerii? Jeśli tak to radiłbym wybierać prasę pod kontem małego zapotrzebowania mocy. Obawiam się, że te 100KM w Claasie będzie miało ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy co bedzie belowal i czy noze bede podniesione .no ale te 100km to takie minimum do lely 445 czy claasa seri 3xx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

w słomie czy sianie nie powinno byc problemu a kiszonki robię mało więc nie mósze osiogac dużych predkości kupię lely 445 claas zwariował z cenami a z rakigu pras lely najlepiej wychodzi wiadomo wszystko zalerzy od mocy ciągnika 100km bedzie dawało rady ale jak by zapiąc 130 to już inne bele wyskoczą ale jak niema to trzeba robic tym co się ma słyszłem ze zetorkiem 70km prasował taką prasa ale tu chodzi o wydajnosc a nie minimalne zapotrzebowanie na moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj