Ferdek07

mf 255 z turem 3B i orbitrolem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

w moim opada tylko nie wiem przez co, a ma ktoś same widły w 3B czy te hydrametu widły 3b to takei sam ejak ten krokodyl tzn zębu 60cm długości i 1,2m szerokości?

2ga sprawa ktoś tu pisał że te 3B są różnej długości że niby do mf 255 są krótsze?>??

3cia sprawa to jak w ogóle jeździcie ferdkami to zdejmujecie tur czy nie, jakby było wspomaganie to chyba bez zdejmowania by sobie radził ze zgrabiarką latać czy rozsiewaczem, czy podczas jazdy po polnych drogach, jakbym miał już wspomaganie i z przodu koła balonówki to tak samo by się jeździło jak bez tego ustroństwa czy trzeba wolniej jeździć, a może da się szybciej bo tak nie skacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to widły do 3B są takie same jak krokodyl Hydrametu tylko bez "góry" która jest w prosty sposób demontowana.

 

Co do długości wysięgnika to 3B ma jednakowy wysięgnik do wszystkich modeli ciągników.

 

Kiedy ładowacz jest nie potrzebny to ściągam łyżkę czy tam krokodyla i samym ładowaczem śmigam- jest on na tyle kompaktowy i lekki że nie przeszkadza w normalnej pracy, jedyny minusik to to że na dziurach wysięgnik może podskakiwać [siłowniki jednostronnego działania] no i że jak się sieje zboże w miękkiej ziemi to trochę mocniej drąży koleiny z przodu, ale ogólnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a nie myślał nikt żeby dołożyć jakiś mały amortyzator drgań jakąś banieczke 0,3l z cśnieniem tak z 50 bar pewnie skakał by i pływał jak głupi, tzn skacze w górę ale nie tłucze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dlaczego podają że ten krokodyl ma 134cm podczas gdy w rzeczywistości jak zmierzyłem było 120 czy 125cm a zęby jeszzcze węziej może jednak lepiej wziąść widły od dużego tura takie 1,2m np metalfachu przynajmniej zęby dłuższe 10cm by były do noszenia bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ta szerokość 134cm dotyczy się krokodyla Hydrametu?

Ogólnie ja w 3B mam osprzęt od "dużych" ładowaczy Hydramet :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mierzyłem tego krokodyla hydrametu i ni jak nie ma on tych 134cm ma 120 czy 125cm nie pamietam dokładnie a zęby też ma 60cm a duże tury mają 70cm

Ciekaw jestem ile obecnie kosztuje bo w gazetach roltech ogłasza się że z krokodylem i łychą 8,1 tyś to cena chy ba netto albo do kupienia za gotókę bez faktury premium trade chce 7,4 tyś za ładowacz bez osprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Te 8,1tys to zapewne netto, bo taki ładowacz wychodzi ok. 10tys. Jak ja kupowałem wg. mojej specyfikacji to Roltech miał taniej niż PremiumTrade i zresztą niż cała okolica :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

może bez faktury za tyle dało by się kupić

jak macie podłączone 3b do ferdków jakoś bezpośrednio w rozdzielacz duzo to przyśpiesza reakcje tura? ma się wtedy tylne wyjścia bo w sumie tylne wyjścia mi nie potrzebne w ferdku,

 

2ga sprawa w razie okazało by się że fabryczna pompa w moim ferdku już zdechnięta jest to od 3512 by pasowała ile kosztuje jaki ma wydatek, czy jakoś ciśnienie można podkręcić w ferdku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam podłączone bezpośrednio pod zawór rozdzielczy pod siedzeniem bo nie zamierzam cały czas trzymać dźwigni od rozdzielacza ciągnika w czasie pracy a dodatkowo olej ma krótszą drogę i mniej oporów do pokonania :rolleyes:

 

Co do pompy hydraulicznej to jest ich kilka rodzajów [tzn w ofertach widzę różne numery katalogowe] ale ważne jest żeby pompa od 3512 była przygotowana pod WOM zależny [kiedyś zrobię fotki z katalogu czym się różnią te pompy] i regulację ciśnieniową podnośnika [inny zawór bezpieczeństwa- powinien być taki cylindryczny pionowy, ale najczęściej spotyka się pompy odpowiednie]

 

Koszt nowej od 1200zł w górę, ale podobno te najtańsze to jakiś lipny import.

Ja za nową pompę do 4514 [w sumie taka sama] to parę lat temu dałem za nią ponad 2500zł.

Koszt regeneracji takiej pompy to podobno ok. 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy ferdek z tym 3B dałby rady widłami nosić bele sianokiszonki, tzn czy z udźwigiem nie było by kłopotów? jakie opony na tył ciągnika polecacie do tura, czy może stykną nalewki aby protektor wysoki był? może założyć opony klockami do tyłu bo ciągnik tylko do tura by był a przednie koła balonowe to tylko 10.0/75/15,3 czy może większy balon np. 11,2/80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój sianokiszonkę podniesie do połowy, ale to pewnie ze starości, są na yt filmy jak 360 podnosi sianokiszonkę 3b, więc jak MF będzie miał dobrą pompę to też da radę ale to będzie max możliwości dla przedniego mostu mi się wydaje.

Na tył dobre opony się przydadzą jak będzie dobra przeciwwaga.

 

Co do kół z przodu to 10tki wystarczą, na 11 przód będzie stał do góry i jeszcze ciężej będzie się kręcić.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Czy z tymi kołami balonowymi to aż tak duże ma znaczenie, czy równie dobre nie były by 7.50/16 u mnie główny problem byłby z błotem na podwórku w łąki raczej by nie chodził, robi się breja na podwórku i w około płyty gnojowej i z tym mam problem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ale takie błotko bez ograniczeń że siada ile idzie czy tylko na wierzchu jest trochę mokrego a pod spodem twardo?

Bo ja w takich warunkach to jeżdżę na standardowym ogumieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w spodzie twardo, jak jużbym miał ten sprzęt to plan jest wybrać te błotka i nawieść i wyrównać żwirku tak teżrobiłem i przed laty ale z ładowaczem na tył to było mało wydajne a inaczej określając męka a i tak po pewnym czasie wyrabia się błoto, najlepiej było by załozyć tura na r3e ale koszt dużo większy a podjazdy i kręcenie między budynkami i gaszenie i palenie co 3 min to nie służyło by a duży ma inne obowiązki,

chyba najważniejsze to jednak tylne opony będą bo jak z tyłu łyso to największy problem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak domowym sposobem sprawdzić czy pompa w ferdku jeszcze by się z turem 3b nie kłóciła, ostatnio kiprowałem przyczepę z młutem na którym powinno być około 7t przyczepa nie pamiętam dokładnie była na 2 siłowniki wywrotka na boki nie wiem co to za model przyczepy bo się nie znam ale te 7t wywrócić to miał ciężko i gazować do dechy musiałem żeby dał rady to to normalne czy na wolnych czy średnich obr powinien lekko wywrócić 7t masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wszystko zależy jakie są siłowniki, bo ciśnienie i wydajność pompy swoją drogą a udźwig siłowników swoją drogą.

Skombinuj manometr, podłącz pod szybkozłącze z tyłu i jeżeli wszystko jest ok to powinno być ciśnienie ok. 16MPa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh nie bardzo skąbinuje ale z maszynami na tuz to słabo podnosi niektórych na wolnych obr nie da rady np kosiarki rotacyjnej czy bele na tuz to na wolnych obr dyga tylko nie podnosi albo z 10 min by podnosił co bym nie podnosił to ostra przygazówka już tak się nauczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To pompa już swoje przeszła najwyraźniej.

A zaglądasz do filtra od hydrauliki? Może na początek go wyczyścić i zobaczyć co będzie. Potem wymienić uszczelniacze na przewodzie pionowym a na końcu dopiero bawić się w regeneracje czy wymianę pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

hehe pomogła dolewka oleju do skrzyni jest lepiej, a mam pytanko odnośnie tylnych opon czy ma jakieś znaczenie czy opony radialne czy diagonalne na trakcję, oraz czy dużo by pomogło jeśli ferdek tylko z ładowaczem by chodził gdyby obrócić opony jodełką do tyłu tak żeby na wstecznym lepiej sobie radził?

 

ps. co do wspomagania tego zestawu z allegro to czy to ktoś ma lub wie czy da się to ustawić na rozstaw kół 1350 bo jak dać koła baolonowe na 1500 to bardzo szeroko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wybór padł tur będzie do mf255 nie do lambo i mam pytanie kto ostatnio kupował w premiumtrade, mają tanie widły za 890zł na tel twierdzą że to widły hydrametu ale holera ich wie w końcu no i brać wysiegnik 2 sekcyjny czy 3 sekcyjny, bo na 2 sekcyjny trzeba czekać na zamówienie to się naczekam pewnie z miesiąc albo i dłużej heh,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wszyscy montujecie rozdzielacz w kabinie z prawej strony? mi się wydaje że w mf255 z lewej mogło by być też wygodnie prawą ręką zmieniam biegi i kręcę kierownicą ma ktoś z lewej strony rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tylko weź pod uwagę że fabrycznie przygotowane węże między rozdzielaczem a szybkozłączami na prawym słupku mogą być wtedy za krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj