Ferdek07

mf 255 z turem 3B i orbitrolem

Polecane posty

Ferdek07    75

Jak się sprawują mf-y z turem 3b? rozważam tylko taką opcję, bo układ kierowniczy w mf-e wymaga remontu i chciało by się założyć wspomaganie z orbitrolem, przednia oś i podpora jest już zrobiona tur3B wyszedł by dobre 10 tyś taniej niż duży tur do R3 i tak się zastanawiam czy nie pujść właśnie w tą stronę ciągnik byłby zwrotniejszy i sprawdził by się w układaniu bel w stodole, tylko zastanawia mnie jeszcze jedno zadanie jakie musiał by wykonywać czy dałby radę zdejmować z ciężarówki bigpaki z paszą o masię 950-1000kg, już nie mówię ttaj o podnoszeniu z ziemi ale zdjąć z ciężarówki i przenieść do magazynu? czy da się jakoś podkręcić udzwig w mf-e?

Porównie do c 360 z tym turem bo takim pracowałem czy na mf-e lepiej się sprawdza czy mf tak samo się kopie w byle błotku oraz najważniejsze czy mf 255 ma większy udźwig od zwykłej c 360 bez przeróbek z takim samym ładowaczem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Kolego co do zciągania tego big baga o masie około tony to odrazu mówie że nie da rady, moze i jakoś by to dźwignoł ale tył automatycznie idzie w powietrze a nawet obciążjąc go z tyłu narażasz ciagnik na szybkie rozpołowienie lub poprostu jakieś bolesne uszkodzenie. Tur 3B jest dosć fajny i mocny ale mały ciągnik nadaje sie do małego turka i lekkiego a zwłaszcza taki massey no id ochodzi jeszcze możliwe że praca w trudnych warunkach w których przydał by sie napęd. Z mojej rady to poczekaj troche i dołóż te 10tyś na już porządnego tura któy spokojnie zrobi zadaną robote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

ja miałem tura w 360 i w 255 i ten drugi lepiej sie sprawował szybciej dzwigał więcej dzwigał i jest zwrotniejszy tylko ze 60siątka jest cięższa to jedyny plus ale i więcej pali tony nie podniesiesz żadnym z nich, 650kg to max i to bez skręcania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Witam! Mój mf 255 podniósł w tym roku 900 kg - 950 kg bez przeróbek ale o skręcaniu nie było mowy poza tym przednie oponki rozłożyły się jakby nie było w nich ciśnienia tył poszedł w góre mimo przeciwwagi 600kg, poza tym wyokość ok. 1m była maksymalna. Chcieliśmy wypróbować możliwości i stwierdzam, że więcej bym tego nie zrobił. Obornik ładuje się dobrze wręcz bardzo dobrze, bele na łące czsem muszę podwieźć wdłami na tył zwłaszcza ostatnią jak już nie mam żadnej do przeciwwagi ale zazwyczaj daje radę.Myślę tylko żę przydała by się zmiana przednich opon na masywniejsze takie jak w zetorkach 7.50 zamiast 6.00 tylko nie wiem jak będzie z kręcenim kierownicą wspomagania jescze nie mam. Ze zwrotnością i manewrowaniem w budynkach to fakt jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Mieliśmy przy 3512 tura, przy C360 mamy i uważam że to jedno wielkie dno, do podawania zwożenia bel ok, 3512 nadaje sie idealnie, ale na trudne warunki odpada, dla mnie ciągnik do tura musi być w miare ciężki, dobrze wyważony i co najważniejsze musi mieć przedni napęd, o zdejmowaniu bigów zapomnij


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Przecież Ty sam wiesz najlepiej co warty jest tur 3b :D Czytaj na samym dole http://www.agrofoto.pl/forum/topic/10246-ladowacz-czolowy-tur-3b/page__pid__796289__st__120#entry796289

Pisałem przecież o c360 i dlatego pytam czy na mf 255 będzie szybciej reagował? nie wiem czy mój mf nie ma już wysłuzonej pompy bo dotychczas wszystko tuzem ładuje a jest tego dużo, krokodyla też nie chcę pisałem o tym w tym linku dlaczego, jeśli bym się zdecydował na 3B to wzioł bym widły od dużego tura ale węższe 1,2-1,3m max, chodzi mi o dłuższe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

ja miałem tura w 360 i w 255 i ten drugi lepiej sie sprawował szybciej dzwigał więcej dzwigał i jest zwrotniejszy tylko ze 60siątka jest cięższa to jedyny plus ale i więcej pali tony nie podniesiesz żadnym z nich, 650kg to max i to bez skręcania

 

 

Niby czemu nie ? :blink: 2 big bagi po 500kg. = 1 tona

Prosze http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/295680-ursus-c-360-tur-3b/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

Niby czemu nie ? :blink: 2 big bagi po 500kg. = 1 tona

Prosze http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/295680-ursus-c-360-tur-3b/

tak masz rację podniosłes ale masz zmienione przednie koła i może wspomaganie a ja o przerabianiu nic nie mówiłem z 650kg pojeżdzisz jeszcze na normalnych kołach i trochę poskręcasz a z tą toną to - powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja jakbym zakładał tura na mf-a to od razu i wspomaganie bo układ kierowniczy obecnie się rozlatuje, dodatkowo prawdopodobnie poprzespawywał bym felgi tak że miałbym z przodu koła 10.0/75/15,3 a moje pytanko czy na fabrycznej pompie ten ciągnik dałby rady zdjąć i kawałek przejechać z takim bigpakiem, oraz czy nie wywinoł by orła ogólnie to jakiej masy przeciwwaga potrzebna by była do normalnej roboty no i co myślicie o moim pomyśle żeby wziąść zwykłe widły tylko z dłuższymi zębami, bo jakoś do krokodyla nie jestem przekonany, popracowałem z krokodylem i dla mnie to troche zabawka na takim ciągniku krokodyl mały a dodatkowa masa na przedzie też nie fajnie no i czy każdy mf 255 bystro będzie dzwigał tym turem, nie wiem w jakiej kondycji jest moja pompa bo podnośnik to już za zdrowy nie jest, od 20 lat wszystko ładuje ładowaczami na tuz tzn bele siana i obornik widłami więc trochę się wysłużyć mogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Do dolnej krawędzi łyżki w poziomie jest chyba 2,65m albo troszkę więcej. 3 warstwy bel 120x120 spoko można układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

co myślicie o moim pomysle żeby dobrać widły od dużego tura bo te standardowe są 60cm długie a od dużego tura widły w podobnej cenie mogę mieć z widłami 70cm długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam krokodyla od dużego TUR'a i łyżkę zresztą tak samo i jest ok. Mocne kute zęby i gra gitara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

popracowałem wczoraj mf-em z ładowaczem na tył i się slizga i kopie przyzwyczaiłem się ale zastanmawiam się jak to będzie z turem, opony z tyłu mam już łysawe tzn nie łyse ale bieżnika mało jak się wasze sprawują czy na nowych oponach dobrze idzie czy to niewiele da?

ktoś ma tura 3b tylko z widłami ile takich wideł na rozrzutnik 3t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Przy łądowaniu obornika choćby nowy bierznik był to zaraz sie zalepi i tak jak łyse opoiny, no i tutaj dociażasz sie łądowaczem a jak będze z przodu to wyobraź sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

wyobrażam sobie bo próbowałem w swoich warunkach c360 z 3b, heh a co z przednimi kołami mszą być balonówki czy przesada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Balonówki to jak jeździsz po polu i jest miękko - wtedy się bardzo przydają, ale jak jeździsz po twardym podłożu to się nie opłaca kupować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jak z wytrzymałością felg piast itd, na balonówkach miałbym probem zpękającymi felgami z głowy, najtrdniejsze warunki jakich sie obwaiam to praca za oborą w około płyty gnojowej gdzie jest zawsze błotko i robi się ślizgawka, czy opony 7.50 lepiej się sprawdzą? wydaje mi się że balonówki w błocie mogą stawiać większy opór i będzie się kopał przez to bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    421

Lepsza balonówka i mniejszy opó bo sie tak nie zapada, Ja nieraz swoim 2812 łąduje obornik to przednie kołą wogóle sie nie kręcą tylko pchają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a jak z tym wspomaganiem na orbitrol za 3 tys z allegro dobre to czy nie bardzo? ma ktoś takie wspomaganie?

no i mam plan zalac ferdka olejem z lamborghini sdf utto czy na takim oleju będzie dobrze chodził tur lepiej czy gożej czy bez sensu zalewanie go tym olejem tzn uzywanym oejem po sdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a co z podporą przedniej osi nie miałem tura i mi się rozleciała, teraz mam nową ale czy z tym problemów nie ma no i kto ma te wspomaganie z allegro za 3 tyś czy to solidna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Te wspomaganie za 3tys jest niemal takie same jak oryginalne montowane w 3512- inna jest tylko pompa [oryginalne była pompa osobno, zbiornik z filtrem osobno, a tutaj jest pompa razem z zbiornikiem- starsze rozwiązanie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakiej masy przeciwage zapinacie do mf z turem lub jaką maszynę z tyłu do ładowania obornika lub piasku? jak to czepiacie na łańcuchu jakimś czy co jakiś czas przerzucacie hydrauliką żeby podnośnik podnieść jak sam opada bo u mnie opada co 10 min musiał bym poprawiać

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja mam standardową przeciwwagę zasypaną piachem i kamieniami.

Zaczepione jest to na belce zaczepowej ale z powodu takiego że zawór rozdzielaczy pod siedzeniem przepuszcza i podnośnik opada podczas pracy hydrauliki zewnętrznej, przeciwwaga jest dodatkowo zaczepiona na łańcuchach żeby nie opadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj