didku1

AMAZONE AD 302+AMAZONE KG 301

Polecane posty

didku1    0

Witam. Mam zamiar kupić zestaw uprawowo siewny AMAZONE AD 302+AMAZONE KG 301 pod Case-a MX170. co sądzicie o tym zestawie, i czy warto go kupować, jaka jest pojemność skrzyni?

Edytowano przez didku1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

z tym ciągnikiem powinien latać bez problemu;) a można wiedzieć za jaka cenę go masz?? siewnik pneumatyczny czy mechaniczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sieje takim juz pare lat i powiem ze super szczegulnie brona bardzo mocna praktycznie jesli masz dobre zeby nie do zatrzymania ojciec raz widział jak wpadł kamien graniczny to poszedł tylko pył a ja w ciagniku nie wiedzialem ze tam wpadł:D siewbnik nie wiem jaka duża masz skrzynie do wyboru mi wchodzi maks 250kg i to troche wada ale o ile sie nie myle nasz siewnik to jest chyba 301 nie mam naklejki a na tabliczke dawno nie patrzyłem;p mam talerzykowy i fajny po qq siac bo sie nie zapycha ale znou strasznie duzo czesci i smarowania. mam znajomego co ma taki do sprzedania bo jemu na bardzo cięzkich ziemiach nie zdał egzaminu ten wał oponowy to jak bys był zainteresowany to moge zapytac czy go jeszcze ma;p

Edytowano przez michael01989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
didku1    0

Dzięki za pomoc. To zapytaj sie i daj znać na pw jak byś miał zdj to wyślij na maila: ludwikowskidawid@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Brona KG jest konkretna ale za to cięszkawa.Bez problemu możesz nią śmigać bez orkowo, ale jaka by nie była powinna mieć WOM ze sprzęgłem i to działającym, a nie zapieczonym od kilku lat.

Wał oponowy jest ciekawy bo w każdej oponie są pierścienie z tworzywa które powodują delikatne jej ugięcie co daje tzw. zagęszczanie liniowe gleby. Ale nie sprzyja to tym oponom, poprostu pękają po bokach co nie jest tragedią bo można je wymienić wkładając coś z demobilu.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Zobacz do mojej galerii :)

Co prawda nowy lakier i nalepki ale to prawie to samo co te starsze .

Jeśli zdecydowałeś się na tego typu maszynę to bierz tę Amazonkę i będziesz zadowolony .

W tym roku pierwszy mój siew tym zestawem i po tegorocznej suszy jesiennej byłem w szoku

co do wschodów po Amazonce -pszenica powschodziła jak naflancowana :)

Co do pękających opon to pierwsze słyszę .Mój kolega ma 7 letnią maszynę i nic tam się nie dzieje .

Co do siania w ciężką glebę czytaj beton to w tym roku miałem taki przypadek .

 

Mam jeden kawałek gdzie odkładnie się prostują przy orce i tak było w tym roku -BETON !!! -miejscami 0,5 m bryły .

Ludzie drapali się po głowie co ja z tym zrobię .Dałem raz ciężką brone (6x 100kg) a potem siew z broną

aktywną ustawioną na 1000 obrotów .

Wschody były idealne a ludzie się dziwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Zakupiłem  siewnik rpd 301 z redlicami talerzowymi. Przedni rząd redlic prawie pokrywa się z tylnym i w praktyce wygląda to tak ze jak zboże powschodzi to 2 rzadki zboża są zasiane w jednym potem przerwa i znowu dwa w jednym. To jest jakiś feler tego siewnika czy wasze tez tak sieją?     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj