Polecane posty

damianus2222    119

Witam, jak na razie siejemy nadal zwyklym siewnikiem a ropa drożeje i trzeba pomysleć nad czymś co sprawi ze miej paliwa pójdzie i czasu się zaoszczędzi w siewie :D . Czy myślicie że zetor proxima plus 85(82 KM) da rade z czymś takim pracować ???? - http://allegro.pl/siewnik-kverneland-accord-3m-i1974631066.html

Może polecicie coś innego może tańszego? ziemie to głównie IV - VI kl. górki są różne, a także kamienie, pola areałami od 2 ha - 16 ha :P Proszę o jakąś pomoc, wasze zdanie i doświadczenia :) pozdro :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malopolanin64    420

Kolego co do tego siewnika to jak dla mnie zbytecznościa jest siew pneumatyczny i zawsze trzeba będzie sie pilnować z obrotami na na uwrociach wkrecać wcześniej silnik na właściwe obroty. No coś czuje ze ten agregat może byc zbyt duży na dłuższą prace proximą. To takiego zetorka poszukaj jakiś zwykły agregat na wydzwigu z siewnikiem mechanicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

najtaniej to: zasiej ręka, grabiami zakryj i wyjdzie bez ropy, zobacz też nie nabijesz mtg, nie będziesz musiał olejów zmieniać same korzyści :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot2385    57

Znajomy ma coś podobnego, jego FENDT 95 "kucy" jakoś sobie daje rade ale lekko nie ma. Moim zdaniem proxa to za lekki traktor na taki sprzęt szkoda męczyć sie i traktor.Polecam raczej zestaw ciągany, ja mam zawieszany ale troszke żałuje bo 500 kilo obciążników z przodu i jeszcze przodek podrywa,ale to przez to że mam wał pakera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrin6231    13

niemasz szans z tym

siewnikiem, deutzfara k610 podnosi przód na końcach jak niema obciążnika z przodu pozatym rozpiepszysz tył w tej proksimce mam zetora 7341 i kiedys próbowałem i klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek410    0

tak jak koledzy piszą to za ciężki sprzęt, wazy ok 2000kg (taki sam zestaw z aktywnym agregatem 2500kg) dolicz jeszcze zasyp nasion to wyjdzie Ci ze 2500kg. Nie wiem jak długo wytrzymał by podnośnik w proximie (o pozostałych elementach nie wspomne). Szukaj czegoś z mechanicznym siewnikiem i hydropakiem (tak żebyś mógł sobie "wciągnąć" siewnik na agregat do transportu) albo coś ciąganego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma szans. Zbyt duży sprzet do tego ciągnika. Trzeba coś mniejszego bo inaczej krzywda się stanie ciągnikowi a to pęknie ramię podnośnika a to pompa hydrauliki wysiądzie. Tak więc jeśli już ma być 3m to chociaż ciągany odciążysz ciągnik a tym samym zwiększy się bezpieczeństwo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

myślałem coś o zawieszanym 3 m też. Ciągany to nie jest zła myśl, tylko że na małych kawałkach zabawy za dużo będzie :/ 3 m byłby optymalny.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Za mały ten ciągniczek do takiego sprzętusad.gif w dodatku z pełnym zbiornikusad.gif


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Kup sobie taki siewniczek, tylko że z broną aktywną... Żartuje... Jak dla mnie to za wysokie progi jak na taki ciągnik... Te co najmniej 95-100 kucy musisz mieć... Albo kup proxe i zamontuj chip albo coś tam i dołóż max obciążników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Jest u mnie w galerii podobny z tym że z broną aktywną i zetor 10540 z nim pracował i łaski nie robił. Siewnik pneumatyczny jest ok tylko obroty musisz trzymać B) Do proksy radziłbym Ci jednak nadbudowany bo na hydropaku i lekkim przodzie w tym zetorku na zwolnicach nie poszalejesz ale możesz spróbować. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

przeglądałem nabudowane :) ciekawe, amazone ma z kołami metalowo-gumowymi ciekawe jak to działa :) @Bob masz jakiś filmik albo zdj więcej z siewu ???????????? :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Takie siewniki nie są tak ciężkie jak myślicie http://www.agro.bydgoszcz.pl/product,cat,2,cat,27,siewniki_pneumatyczne_pneusej_system_accord.html Accordem 6 metrowym miałem przyjemność siać i to ursusem 912 z tym że przednią oś trzeba było dociążyć. U 914 śmiga bez problemu a co do proksimy to głowy sobie nie dam sobie uciąć czy da radę

EDIT: Miałem na myśli pracę bez agregatu

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Nie mam więcej zdjęć ani filmu, ale tak jak mówię Ty masz zwolnice, musiałbyś sprawdzić ile waży ten agregat bo nie wróżę świetlanej przyszłości temu zestawowi. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

3m bierny da rade, nawet na 3 biegu ale aktywny to 2,5m ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

dzięki chłopaki za wasze opinie, popatrzę :) i coś trzeba będzie wybrać :P


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok na wiosnę wstawię zdjęcia specjalnie dla Ciebie :) Ciekaw jestem co wtedy napiszesz? może fotomontaż

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

znajomy siał ursusem 902 cos w podobie do accorda tylko ze inna marka i 5m miał. Tylko to był zwykły siewnik pneumatyczny bez zadnej brony i wału, tylko redlice i za nimi zagarniacze :P

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

proxa nie ma szans z tym akordem, co innego z 2,5 metrowym mechanicznym jakimś nadbudowanym albo na hydropaku. sam mam do proxy 100, 2,5 metra mechaniczny siewnik i brone wirową na wale rurowym

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj