pawelek98

jak rozsiac drobnokrystaliczny siarczan amonu w rzepaku

Polecane posty

pawelek98    1175

mam rozsiewacz dwutarczowy i nie wiem czy na 15 rozrzuci, pewnie trzeba będzie dwa razy gęściej jeździc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja mam scieżki co 12m do opryskiwacza i rozsiewacza rozsiewałem Rauchem wraz z Saletra Amonową, hmm mysle że raczej te 12m szerokości było w miare równo posiane tymbardziej że z Saletra w tym roku mam taki sam plan kupował ktoś moze już Siarczan Amonu w jakiej cenie się teraz kształtuje?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Zgadza się siarczan drobnoziarnisty kosztuje ok. 850 zł/t. Ale ja osobiście go nie stosuje ponieważ zakwasza glebę, ażeby uzupełnić braki siarki sieje Kizeryt i wprowadzam w ten sposób także dużą ilość magnezu... Poza tym Kizeryt działa niezależnie od pH gleby....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

gospodarz92 w takim razie jaka cena kizeryt?

 

Ja kupowałem Kizeryt w październiku i biorąc 3 tony bo sieję też pod kukurydzę, płaciłem coś niecałe 1200 za tonę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Siarczan rozsiewam zagęszczając przejazdy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

A nie lepiej zastosować Saletrosan ma się wtedy za jednym przejazdem rozsiany azot i siarkę ja tak teraz będę robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

miałem miec polifoskę ale mój diler który zbiera zamówienia i sam sieje 300 ha rzepku, dostał odmowe i musiałem poszukac czegoś innego i kupiłem ten siarczan po 780 będąc w niewiedzy że można gruboziarnisty kupic, najwyżej dwa razy gęściej pojeżdże jak gleba zmarznięta będzie :(

 

a kizeryt też pylisty jest? bo jak tak to jeszcze gorzej jak siarczan :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz92    0

Ja osobiście nie spotkałem się z Kizerytem pylistym, zawsze stosowałem granulat.

 

Lukasz bardzo słusznie zasugerowałeś ten Saletrosan, patrzyłem za skład i jest to interesująca oferta... Ja gdybym nie miał saletry i kizerytu prawdopodobnie bym się pokusił... A powiedz mi jak jest z szybkością rozkładu i co za tym idzie działania tego nawozu...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy a czy koniecznie trzeba siać wiosną siarczan amonu? Ja dałem przedsiewnie w nawozie ponad 80 kg siarki na ha. Czy to wystarczy? Na wiosnę planuję lać rsm. Tak robiłem w tym roku i efekty były bardzo dobre. Dodam że to będzie mój 2 rzepak w życiu więc się uczę dopiero i stąd to pytanie.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Nie wiem czy koniecznie wiosną ale myślę że lepiej tak. Z tego co się czyta to siarka jest wymywana w głąb gleby a rzepak potrzebuje jej najwięcej w okresie intensywnego rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

W tym roku nie daałem wiosną a wyszło całkiem przyzwoicie (3,9 t/ha) jak na 1 raz rewelacja uważam. To może w tym roku coś dorzucę z siarką na wiosnę. Tylko raczej poszukam coś granulowanego, żeby bez prolemu rzucić rozsiewaczem na 24m, jak mam ścieżki zrobione.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

sam sieję w kratkę ostatnio tak mnie zdenerwował że kilka lat nie siałem z tego co wiem to on wszystko lubi azot ,potas ,bor, siarkę,fosfor,wapno dawka to dobra bo około 60kg na ha zalecają a jesienią czy wiosną to nie wiem jak lepiej ja wiosną na przykład zastosuję bo z saletrą będę rozsiewał jesienią na pewno też nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ja siałem zawsze 600 kg lubofosu rzepakowego i było ok. ale ostatnio coś nie tak płatki za jasne były i musze ratowac się siarczanem. oczywiście dziękuje za informacje o siarczanie magnezu w granulach i saletrosania ale teraz człowiek zagubiony jest na tym rynku nawozów mimo tego iż ma się wyższe rolnicze to nieraz coś się przegapi, a nieraz dostawcy w ofercie nie mają :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi sie zdaje ze lepiej saletrosan kupic azot i siarka w jednym bo nie bedziesz musial 2 razy jezdzic i zageszczac przejazdow , tylko tam nie wiadomo jak to cenowo wychodzi xD

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj