ppawlo26

AGROPLUS 315- BRAK MOCY

Polecane posty

ppawlo26    0

Witam 3 dni temu kupiłem Agroplusa 315 GS, skrzynia 45/45. Wydaje mi się, że chyba coś jest w nim nie tak, gdyż pustym ciągnikiem na 5 (zając) nie mogę się rozpędzić, na prostej czy z górki jeszcze idzie lecz pod górkę traci moc i muszę zredukować (aż nie chcę myśleć co będzie jak będę jechał z ładunkiem). Pytanie do użytkowników tego modelu czy miał ktoś taki problem, a może musi się poprostu dotrzeć? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh masz 40km/ha przy ekonomicznych obr, a czego się spodziewałeś że uczepisz 2 przyczepy 6tki i będziesz leciał 50km/ha, mi się wydaje że po 20-30mtg powinno być znacznie lepiej heh mój po 10mtg już był dużo żwawszy, powinno być ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DFkujawy    0

U mnie było tak samo, poczekaj 20-30mth i będzie lepiej ale i tak nie spodziewaj się, że będziesz nim latał 40km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

cudów nie będzie tylko się przyzwyczaisz do teg, trzeba było myśleć nad 4 cylindrowcem to jest inna bajka. Sam mam 320 w porównaniu z R3 evo 100 to on ma 65koni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hej

Właśnie zamówiłem ten ciągnik 315 tylko w skrzyni 30/15 ale nie wiem czy dobrze zrobiłem skoro takie one mulaszcze te agroplusy a ja nie lubie pojazdów które trzeba prosić by ciągnęły.Ppawlo26 powiedz jak tam wrażenia z pierwszych dni warto było go kupić ?? jak spalanie?? poprawiło sie cos w nim z tą moca po bewnie jezdzisz po okolicy i go docierasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawlo26    0

Do PAWLOXHXX. Moje wrażenie jak na razie jest bardzo dobre, ciągnik jest dobrze wykonany, bardzo dobrze się prowadzi i ma wszystko na swoim miejscu. Jeśli chodzi o spalanie to nie mogę nic powiedzieć gdyż mam go za krótko i teraz nim nic nie robię oprócz drobnych przejażdżek, dzisiaj prowadziłem pustą przyczepę 4t i być może idzie trochę lepiej, ale jeszcze poczekam bo ma na razie 10mtg. Wydaje mi się, że lepiej by było gdybyś wziął skrzynię 45/45 bo byś miał 3 biegi pod obciążeniem i nie trzeba wrazie konieczności redukować biegów. Ciągle czekam na opinie posiadaczy Agroplusów 315

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stas25    1

jeżeli chodzi o spalanie to naprawde nie można narzekać jak ma lekko to naprawde oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

mam pytanie jaki rewers jest w opcji w agroplusie elektrohydrauliczny ? i może wie ktoś ile kosztuje agroplus ten 4 cylindrowy?


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

a rewers masz eh czy mechaniczny? No niestety ale ten ciagnik nie jest demonem mocy jeśli chodzi o transport nawet po 800 h górki będzie widział z daleka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Zgadzam się z poprzednikami. Do jazdy 40 km/h w transporcie na ekonomicznych obrotach te traktory są za słabe. Nawet pusty trzeba przeciągnąć na obrotach na czwartym biegu żeby na piątym się rozpędzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli naprawde ten twój deutz tak odczuwa te górki to może sprubuj jakoś chamulce popuścic bo może być tak jak u mojego szwagra w forterze że gdy wracał od dealera to musiał chamulce popuscić bo nie dało sie jechac a u ciebie mogą być za ścisło i moga trzymac bo na pusto powinien nie zwracać uwagi zbytnio na górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

zależy jakie górki, jeśli ten ciągnik ma 40km/ha prtzy obrotach eknomicznych to tak jak w moim byłby jeszcze jeden bieg wyżej to ja bym się nie dziwił że ma ciężko, przecież ten ciągnik przy obr max przekracza pewnie 50km/ha a to jest już dużo a nawet bardzo dużo na 3cyl jeździł i docieraj po moim odniosłem wrażenie że pełną moc to uzyskał po 600 mtg a do 200mtg to był bardzo mulasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ja mam 40km/h przy obr ~2000, a co do górek, to górka górce nie równa :) i nawet jak odepnę tura to idzie o 1-2 półbiegi szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Nie ma i nie będzie miał. Bo skąd ma mieć tą moc. 315 to w ogóle ile ma koni ?. Nawet jeśli jest to 72kM to do ciągnika który z tą skrzynią musi rozpędzić 3,5t 4X4 do ponad 50km/h to stanowczo za mało. Owszem troche jest żwawszy po dotarciu i na rozgrzanym oleju, ale to nie jest ścigacz. Dlatego potrzebny jest mu tuning silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Co do siły i prędkości itd. Opinia kolegi. Fendt 308Ci w transporcie można porównać z Case Jx 70 :) Więc biorąc taki ciagnik trzeba się tym przejechać i zobaczyc czy nam odpowiada, bo wydajna hydraulika pare KM potrzebuje :) A kiedyś był piękny model 77 moc nie do porównania :) ale to już przeszłość....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

JX70 jedzie 15 km/h wolniej i nie ma półbiegów ani sprzęgła ehr które pracuja w olejowych koszach sprzęgłowych. To jak chcesz porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zarówno JX jak i Ci mają skrzynie 40km/h no więc to chce pokazać, że sprzęgło eh i skrzynia sporo KM zabierają, i o ile w agregacie, pługu etc. Ci pokazał swoją moc, o tyle w transporcie te 90km nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością i JX nie odstaje od niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

52? Nie uwierzę dopuki nie zobaczę.

A poza tym przeczytaj ze zrozumieniem dopiero pisz.

Edytowano przez kris19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

a druga sprawa to strasznie słaby skręt

porpaw sobie ograniczniki, mój tez miał słaby skręt a teraz jest skrętniejszy od zetora 5211 a co do mocy to jej przybędzie mój już c-360 sie nie da na rozpęzie tak jak na początku;p poza tym 40 km/h na ostatnim półbiegu jest osiągalne dla mnie i jest apetyt na więcej tylko ten kaganiec:P skzrzynia 45/45

@kris19911 ten ciągnik osiąga 48 km/h przy obrotach 2200/min więc jeszcze kilka obrotów i da rade:) nawet w katalogu tak jest napisane i serwisanta sie pytałem i osiąga to:)

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj