zetorek7211

jak uprawić zetorem 7211

Polecane posty

zetorek7211    0

Witam mam pewien dylemat. Dotychcasz posiadałem ursusa 330 i zespł upraw pod ozimy wyglądał następująco orka-nawóz-bronoiwanie-siew-jak trza było to bronoiwanie jeszcze po siewie. Teraz zakupiłem zetora 7211 i kompletuje do niego maszyny, tej jesieni siałem tak że orałem Zetorem pługiem 3 skibowym z kolczatką, siałem nawóz , bronowałem 330 i siałem poznaniakiem bo takie maszyny posiadam. Ziemia na jakiej robie to przeważnie V -VI klasa i zastanawiam się czy dobrym pomysłem będzie zakup do zetora takiego agregatu uprawowo-siewnego 2,70 pod poznaniaka z dwoma rzędami zębów (17) i wałem strunowym? I czy dobrze by było jak bym wtedy uprawiał tak ; orka+kolczatka-nawóz-agregat z siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze by to było też tak jak piszesz, tylko czy ten ZETOR da sobie z tym radę? mimo że nie najlepsza klasa ziemi ale jak ziemia piaskowa to też lekko nie będzie to nie jest aż tak silny ciągnik, no i udźwig a może sam agregat uprawowy i siewnik osobno? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Tylko że to już będzie trochę przeciw wagi i przód już ci może podrywać. :)

Pola masz górzyste czy równe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ja bym dokupił do zetora jakiś agregat uprawowy i doczepił jeszcze jedną skibe do pługa.i tak, orzesz na m4 skiby, potem uprawa zetorem z agregatem i 30 siejesz siewnikiem


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Ja tym zetorem ciągałem agregat 2,8 i szedł jak burza :)

daruj sobie agregat uprawowo-siewny do tego zetora bo będziesz tylko niebo widział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu to jak masz takie lekkie ziemie to bym pomyślał o czymś do zagęszczenia gleby a nie nad tym aby bardziej ją rozpylać. Bo agregat z wałkiem strunowym ma za zadanie rozbić drobne bryłki. najlepszy byłby jakiś wał do zagęszczenia gleby, a komplet uprawowo siewny (agregat z zawieszonym na nim siewnikiem) to tak jak koledzy wyżej wspomnieli to najwyżej możesz niebo oglądać. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

No pola mam jedne równe a 2 pola pod górke. A widziałem na You Tube filmiki i nawet 360 dawał rade z takim agregatem tylko że maił obciążników dużo na przodku ;) a co będzie ekonomiczniejsze w paliwie sam agregat a potem siew czy agregat z siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Agregat uprawowy to weś 3m jak masz takie ziemie smile.gif Agregatu siewnego to nie czepiaj bo to za dużo jak na 7211.

Zdjęcie mojego agregatu jest w galerii. Bierz 3m podnosnik podnosi, przód aż tak nie lata, ale sterowność bez obciążnika traci..

Jak chcesz więcej info co do parku maszynowego 7211 zapraszam na PW. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZCBooster    3

Ja to przez lata robiłem tak: orka pługiem 4-skibowym, uprawa talerzówką 2,4m z podwójnymi wałkami strunowymi, siew poznaniakiem i ewentualnie bronowanie. Wszystko Zetorem 7211. Naprawdę polecam talerzówkę bo oprócz uprawy przedsiewnej zrobisz nią podorywkę. Jedna maszyna, wiele zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

do 7211 agregat 3 lub 4 rzędy gęsiostopek + podwójny wał strunowy, szer 2,5-2,8m.

od razu zobaczysz różnice we wschodach po agregacie w porównaniu do bron.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

też tak myśle dobra uprawa to podstawa do dobrych wschodów, kidyś uprawiałem 360 od kolegi agregatem i fajnie było uprawione bo równo ;) ale jak myślicie za jednym przejazdem agregat+siewnik jest taniej czy lepiej osobno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

jak uprawiasz tylko zboże to agregat uprawowo-siewny jest konieczny. Aktywny, bierny, nieważne. Ty jednak masz 'tylko' 7211, do ktorego bedzie ciezko podpiąć taki zestaw, nawet najlżejszy. Moim zdaniem lepiej kupic osobny pełny agregat. Wtedy jedna osoba uprawia, druga sieje i robota idzie!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

do 7211 agregat 3 lub 4 rzędy gęsiostopek + podwójny wał strunowy, szer 2,5-2,8m.

od razu zobaczysz różnice we wschodach po agregacie w porównaniu do bron.

3 lub 4 rzędy gęsiostópek ? Może chodzi ci o zwykłe redlice ? Bo gęsiostópki są w agregatach ścierniskowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

powiem ci tak bałbym sie na tym zawiesić siewnik który jakby nie patrzył najmniej 400 kg załadowany zbożem waży. a jakby do tego jeszcze siłownik dał to większy dołek i wszystko się pognie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Te agregaty są nie dużo krótsze od tych z wydźwigiem, zaczepisz siewnik który zasypany ful waży 500kg i Ty to chcesz dobrze podnosić? do tego trzeba ciągnik 80-cio konny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

ja widziałe jak za 360 ciągnoł agregar Agro-masz i za tym poznaniaka a potem podnosił siewnik tylko że miał 2 siłowniki no i go troche bujało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

to kolega @URSUS16 takim sieje swoja 3p

sa jeszcze takie jak z linku tylko z wydzwigiem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Witam też miałem troszkę myślenia zamieniłem 60 tke na ciągnik 66km waży 3,5 tony udzwig mam 2,4 tony i kupiłem do mego poznaniaka 2,7m taki agregat dwa rzędy plus wałek firmy Tad-Len i moje spostrzeżenia udzwig spokojnie nic na przodek nie musiałem dawać ,uciąg lekko tak ogranicza mnie wałek z szybszą jazdą bo zarzuca siewnik ,ja po nawozie polatałem pole tym agregatem aby przeschło potem siew,tak robią sąsiedzi też co mają agregaty siewne konkretne bo jednak siew w błoto nie bardzo tak mówią,w moim przypadku jedynie powiększyłbym zasyp siewnika wtedy byłoby lepiej i jakby było idealnie zaorane pole i sucho to jednym przejazdem bym zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj