Zaloguj się, aby obserwować  
ilidan

jak najlepiej to rozplanowac

Polecane posty

ilidan    0

Witam mam budynek 36x13m polowa jest uzywana reszta stoi bo stoi. Chcialbym zeby mi ktos doradzil jak zrobic ta 2ga str zeby to mialo rece i nogi(chodzi mi o cielaki chodowane na opas do 600kg),czy na przebudowe sa potrzebne plany, dodam ze klepisko jest niezalane ; ruszta wchodzily by w gre? czy lepiej na gleboka sciulke?

http://imageshack.us/photo/my-images/820/stodolag.jpg/

oczywiscie wrota sa do zamurowania.

chodzi mi o to zeby bylo jak najmniej pracy zwiazanej z karmieniem, odchodami

Edytowano przez ilidan

Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

"Karmieniem odchodami"??????? :blink: :lol:

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

"Karmieniem odchodami"??????? :blink: :lol:

 

Tak to jest jak się nie stawia przecinków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

widzę dziwne zainteresowanie się hodowlą bydła czyżby chwilowa wysoka cena zachęcała do zwiększania obsady. a jeśli za dwa lata, bo tyle trwa cykl chowu opasa cena spadnie do 5zł za kg jak miało to dwa lata wstecz. dziś zapłacisz 1000-1500zł za cielaka a sprzedasz go za 3tys a on przez dwa lata swoje zje a i nachodzisz się przy nim zastanowi się dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

widzę dziwne zainteresowanie się hodowlą bydła czyżby chwilowa wysoka cena zachęcała do zwiększania obsady. a jeśli za dwa lata, bo tyle trwa cykl chowu opasa cena spadnie do 5zł za kg jak miało to dwa lata wstecz. dziś zapłacisz 1000-1500zł za cielaka a sprzedasz go za 3tys a on przez dwa lata swoje zje a i nachodzisz się przy nim zastanowi się dobrze

 

u mnie ojciec od `94 roku bydlo opasowe chodowal srenio po 40-50 sztuk odstawialisy, tylko ze bylo trzymane od malego tak do 300kg i szlo na chorwacje i wlochy. ojciec przezucil sie na swinie i cielakow trzymamy po 10 tylko ale chcialbym przerobic klepska w oborze, tak zeby weszlo jak najwiecej a przy tym ma byc jak najmniej roboty. Bo pamietam stare czasy jak po poltora metra gnoju bylo i sie to wywalalo po trzy dni turem i z czego 2/3 widlami musielismy nadrzucic bo tur nie dochodzil po bokach, byla masakra ale pieniadze byly dobre.


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

masz sprawę idealną, przez środek robisz stół paszowy, po 2 stronach masz kojce grupowe,

 

ja polecam ruszta przynajmniej z jednej strony choć to koszt lub przynajmniej od stołu paszowego korytarz gnojowy który można gość szybko wypchnąć

 

kolejnym rozwiązaniem jest poszerzenie budynku o wiatę na korytarz gnojowy i korytarz paszowy, wtedy całość budynku wykorzystasz, a zwierzęta wyjdą na tzw ganek paszowy do jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

na uwięzi trzy albo cztery rzędy by się zmieściły 1m ser. na stanowisko w trzech rzędach daje ci 39szt. no i na rusztach najmniej pracy ale to koszt nie mały. ja tak zrobiłem ale ruszta używane maty to z taśmociągu ze żwirowni, kanały z bloczka sam wymurowałem i dziś koszt mi się zwrócił za sama słomę bo ceny rekordowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

1m wystarczy na byka 600kg? nie za malo?


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj