Teddy

1.8T vs 2.3 VR5

Polecane posty

JurekS    5

hmmm

musisz ze zdjęc ciezko cos wywnioskowac - czy bity - napewno, ale wazne jak zrobiony. Ja zawsze kupuje rozbity i sam zaworze do blacharza - wiem co mam a i tak zazwyczaj wychodzi taniej niż "nówka fufka" z giełdy czy komisu. Ale zrobiony jest jak Bozia przykazała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

akurat o tym paliwie to kompletna bzdura, jakosc a liczba oktanowa nie ma ze soba zadnego powiazania.

 

robta co chceta i kupujta co wam sie podoba :D .

dokładnie!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielarka    0

W mojej wsi chłopaki jak już kupują wieśniackie auto, to zamiast tych popierdułek ze stajni "Wieśwagen", czy też "Wieśwagen Wypas" (AUDI) gdzie silniki benzynowe o udanych konstrukcjach to tylko 2,0 2,6 i 2,8 cała inna reszta to wynalazki kończące budżet właściciela w błyskawicznym tempie :lol: Jedyny słuszny wybór wg nich to "Bryka Młodego Wieśniaka" gdzie każdy motor powyżej 2,3 l wymiata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

KOlego/koleżanko "zielarka", podaj mi model samochodu BMW (bo typu silnika i tak nie podasz) gdzie jest silnik 2,3? ja o takim nie słyszałem. Owszem jeden model BMW ma taki silnik, ale sądzac po kreatywności twojego posta napewno nie ten masz na myśli, tak więc śmialo - miażdż mnie wiedzą.....

Edytowano przez JurekS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Chyba wiem co Jurku masz na myśli ale poczekam czy zielarka poda typoszereg modelu i silnika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

"Bryka Młodego Wieśniaka" gdzie każdy motor powyżej 2,3 l wymiata :)

POWYŻEJ 2,3 l.

czytajcie wolniej.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Powyżej 2,3 l. a dlaczego nie powyżej 2,0? Jeżeli kolega pisze, tak jak pisze, sugeruje, że jest silnik o takiej a nie innej pojemności w gamie tego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

W mojej wsi chłopaki jak już kupują wieśniackie auto, to zamiast tych popierdułek ze stajni "Wieśwagen", czy też "Wieśwagen Wypas" (AUDI) gdzie silniki benzynowe o udanych konstrukcjach to tylko 2,0 2,6 i 2,8 cała inna reszta to wynalazki kończące budżet właściciela w błyskawicznym tempie :lol: Jedyny słuszny wybór wg nich to "Bryka Młodego Wieśniaka" gdzie każdy motor powyżej 2,3 l wymiata :)

 

 

chętnie posłucham jakie Twoim zdaniem auto nie jest wieśniackie. Nie kupuje auta po to żeby nim szpanować pod remizą tylko po to żeby czerpać przyjemność z jazdy taką na ile pozwala mi budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Wieśwagena można zrobić z każdego auta, nawet z Maybaha :lol:

Kupić auto trzeba takie jakie się podoba, a nie jakie podoba się kolegom.

A wracając do tematu to ja wybrałbym jednak 1,8T. Niższe ubezpieczenie, niższe spalanie. 2,3 ze względu na wyżsżą pojemność będzie potrzebowało więcej paliwa, a w turbo jak nie będziesz "butował" to spali może nawet mniej niż jednostka wolnossąca. Nie będziesz musiał czasem redukować żeby wyprzedzić czy przyspieszyć ;) Ja teraz do swojej Astry teraz też wybrałbym 2,0T.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielarka    0

KOlego/koleżanko "zielarka", podaj mi model samochodu BMW (bo typu silnika i tak nie podasz) gdzie jest silnik 2,3? ja o takim nie słyszałem. Owszem jeden model BMW ma taki silnik, ale sądzac po kreatywności twojego posta napewno nie ten masz na myśli, tak więc śmialo - miażdż mnie wiedzą.....

Zapytałam kolegi i mówił że w 5 jest silnik 2,3 ale podobno jest trochę za słaby do tak ciężkiego auta :)

@ Teddy skoro 90% aut na wsi to 80, a4, passat lub golf silnikiem tdi to chyba tak wygląda synonim wieśniackiego auta :) Nazwa Wieśwagen zobowiązuje :lol:

Edytowano przez zielarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A6 w dużej benzynie też ?:D -Bogu dzięki mam też Volvo-nie jestem taki w końcu wieśniak-nie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ależ Jarku, produkt skandynawskiej myśli technicznej rekompensuje pochodzenie auta z Saksońskiej stajni :D Osobiście nie łapię się na ten status, bo nigdy nie miałem produktu znad Odry, sorry - zza , a jedyny, który wchodziłby w rachubę to mercedes G - a to już Austriak :) mam ważniejsze wydatki i nie stać mnie ;[ na taki "snobizm"

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

KOlego/koleżanko "zielarka", podaj mi model samochodu BMW (bo typu silnika i tak nie podasz) gdzie jest silnik 2,3?

Proszę:

M52 z modelu E39

S14 z modelu E30 (tu dla uściślenia z M3)

 

Na pewno by poszukała w googlach ;). Nie znam się na oznaczeniach silnikowych bmw, ale kto szuka ten znajdzie :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie wiem dla mnie dziek vr5 powala i to wystarczy :D :D

 

Potwierdzam. ;) Znajomy miał Broę VR5. smile.gif Jak ktoś kocha turbo zawsze można zrobić VRT. cool.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JurekS    5

m52 z e39 ma pojemnosć 2,5 mimo oznaczenia 523 co mogloby wskazywac na pojemnosć 2,3. Oczywiście ten jedyny maiłem na myśli s14 z e30 M3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Tak, to jest silnik 2,5l. Ten M52 występował w 3 wersjach- M52 B20- 2,0l, M52 B25- 2,5l (właśnie o tym piszemy co jest mylony z poj. 2,3l) i M52 B28- 2,8l. Potem wystąpiły jeszcze te same modele z dopiskiem TU- chyba jakaś modyfikacja (występowały w mod. Z3).

OK KONIEC OFF TOP BO BĘDZIE KARA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Na AgroFoto nie ma kar niestety. Można zakładać bezsensowne tematy do woli i nie w tych działach co potrzeba :(


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Potwierdzam. ;) Znajomy miał Broę VR5. smile.gif Jak ktoś kocha turbo zawsze można zrobić VRT.

stara dobra zasada brzmi, ze ma byc nisko i szeroko, a pod maska duza wolnossaca benzyna - nie zmieniajmy tego co dobre ;) .

ani ten silnik (jak i auta w ktorych byl montowany) jakos specjalnie do zastosowan sportowych sie nie nadaje, wiec cieszmy sie tym co w nim najpiekniejsze :D :D .

 

pomijam kwestie stylistyczna, ale ten filmik najlepiej (wg mnie) oddaje wrazenia akustyczne w rzeczywistosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

stara dobra zasada brzmi, ze ma być tak by nie walić podwoziem o glebę. Jak widzę taki zarwany samochód to mam mieszane uczucia, zdarza się nawet czasami, że słychać delikwenta jak uderzy, jak kto woli...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie @Michufarmer i tarcie hokejem to tez nie to samo, jak sanki, progi, albo tlumik przytrze, to jestem spelniony :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zapraszam do mnie-na okolicznych drogach miałbyś zapewniony multiorgazm-wielokrotny :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Jaro ale czasami taka gleba to super sprawa. Kiedyś w zimę jechałem za kumplem (golf zglebowany na tyle, że w najniższym punkcie zapalniczkę ciężko było postawić) to tak ładnie mi drogę przetarł jakby miał pług z przodu :P i o dziwo nigdzie nie musiałem go wypychać a kurhany całkiem pokaźne były usypane. Ogólnie jednak jestem za prześwitem :P .

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bo ten golf nawet troche obnizony nie byl, a co dopiero o glebie ty mowisz. normalnie nie ma opcji w sniegu na glebie jechac, bo zaraz wisisz na wozku.

 

jak mogles zapalniczke postawic to prawie, ze seria. u mnie pod wachacz pudelko zapalek ledwo co weszlo - na plasko.

wozek 25 mm od gleby.

no chyba, ze tak: http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/179249_123024264437740_120951997978300_159840_3095876_n.jpg ta zapalniczke wkladales to szacun i to mega :) .

 

 

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/296748_199523946787771_120951997978300_473683_1104723608_n.jpg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj