jakub16

Spalanie w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zonk28    1

Dokładnie , jak porównałem wtrysk orginalny a ten z Bosha to jest duża różnica.Orginalny jest gęściejszy i taki strzyk , a na BOSH-a jest mgiełka , jeżdze już 3 rok i bez zazutu , końcówki są od Poloneza 1.9 GLD , podchodzą idealnie.A różnica w pracy silnika i mocy duża.Nawet sąsiad się pytał co zrobiłem że moja c-330 wogóle praktycznie nie dymi w polu nawet przy gazowaniu.Jest dymek ale to minimalny a szybciej wchodzi na obroty tak jakbym 2 obroty wykręcił śrubke od regulacji dawki , Kolega mi o tym powiedział więc jak zobaczylem to u niego to nabrałem chęci i zastosowałem .A mocy jest więcej moim zdaniem o około 5-8 KM.Pod górke u nas we wsi z rozrzutnikiem gnoju swoją drugą c-330 nie wyjade 6 . A tym bez problemu , jeszcze gazu mu można dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozpylacz 30-ki ma jeden otworek. Jeśli się nie mylę ten typ końcówki nazywa się czopikowy. Rozpyla paliwo w mgiełkę w kształcie stożka. Zdaje się że w 28 były końcówki z chyba trzema otworkami.

 

Końcówki BOSCH miałem w 4011. Faktycznie jakość rozpylania paliwa jest lepsza i o wiele większa żywotność. Według mnie inwestycja w porządne wtryski się opłaca. Dłuższy okres utrzymywania odpowiedniego ciśnienia wpływa na mniejsze spalanie, rzadsze regulacje i zdrowsza psychika.

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1971    0

mam właśnie wtryski wyjęte i nabieram chęci na eksperymenty a jak z ustawieniem ciśnienia wtrysku przy BOSCH-u czy takie jak jest w zwykłych końcówkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja jak orze pokładanke lub średnią orke pługami 3 skibowymi Grudziąckimi to czuć że z baku ubywa ale i czuć że w polu ubywa :lol: :D Całego baku jeszcze nigdy za dzień nie spaliłem , a orałem od rana do wieczora,oczywiście z przerwami na obiad itd

średnią orkę 3 skibami grudziądzkimi heh mało z krzesła nie spadłem, kolego na 6tej zet moim ciapkiem z 3jakimi grudziądzkimi głebiej jak na 5-7cm nie da się uprawić, fakt faktem że ciapek mało pali, ale jak dać mu w pi*zde lub mierzyć spalanie na wykonaną robotę tzn np. na napompowanie i wylanie jednej beczki, lub roztrzęsienie rozrzutnika, czy zaornie jednego ha to wyjdzie i tak zawsze najwyższe spalanie, nie ma startu do mf 255 czy do smoka jakim jest siwy sdf 80km z tymi samymi maszynami,

heh nie wiem kto orbił pompę dla autora tematu ale mój ciapek po regeneracji pompy i wymianie rozpylaczy w ogóle nie pali ropy normalnie perpetym mobile może pyrkać cały dzień bo nawet go nie gasimy i nie spali nic, co innego jak ma coś zrobić wykonać jakąś prace owszem wykona zejdzie nad tym cały dzień spali wiadro ropy i co z tego jak inny ciagnik spali pół wiadra i zrobi to w 20 min hahahahaha z tymi samymi maszynami

wiem wiem ciapek jest ponad czasowy ale to nie jest ciągnik ;) tylko zabawka dla działkowicza

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dla dwóch kolegów wyżej macie racje z żywotnością jakością rozpylania dla końcówek bosch ale za te pieniądze to wole sprawdzać wzm co 100mth i wymieniać co 300mth a jakością rozpylania dla ursusa z technologią z lat 60-tych to wystarczy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to jest miarka poziomu oleju.

na regulatorze masz od dawki-śruba wygląda identycznie jak od regulacji zakresu cięgna(przeciw-nakrętka na śrubie,regulacja wkrętakiem,otworek na plombę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

szóstka z przeciwnakrętką,z otworkiem,pod kątem,na obudowie regulatora-ileż tam jest takich śrub?

nic do niej nie jest przykręcone ani nić o nią się nie opiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

widzisz jak wiesz :) to jest właśnie ta.

tylko że to jest tak na wierzchu w mieleckich pompach,np. już w zetorowskich trzeba pokrywę zdjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mendieta    0

Była tam tam na niej przykrywka , gdy zdjołem jest ta śrubka ( której nie ma jak za bardzo dokręcić) i jeszcze na śrubokręt wejśćie. Chciałbym lekko zwiększyć tą dawkę. które mam przekręcić śrubę czy wejście na wkrętak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

właśnie to na wkrętak,nakrętka jest tylko kontrą(jak na dźwigienkach zaworowych)-ile chcesz regulować-proponuję pół obrotu-już nie pamiętam w którą stronę(chyba wykręcić-nie jestem pewny,ursusów długo już nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

tą śrube trzeba wykręcićy żeby zwiększyć dawkę ale najpierw nie więcej niż 1 obrót i musisz pojeżdzić i zobaczyć jak spalanie . ja swoją od 30 dałem do regeneracji to po założeniu pompy był mocniejszy ale palił jak smok i zmniejszałem sam przyrost mocy nie był wart spalonego paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

mój c328 spalił w tym roku w orce pod rzepak 1.8 ha 32 litry :) i nie mówicie że to oszczedny traktor przy obrotach 2000-2200 bo abrdzo cieżko szło w tym roku a w podorywce niecale 16 l 5 skibowym podorywkowym

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek89    0

U mnie żeby hektar C-330 zaorać to trzeba prawie 4 godziny, z tym że ziemie bardzo cięzkie. Czasami na jednym polu 3 trzeba było wrzucać, włączać blokade i jeszcze był problem. Na godzinę liczyłem to spalił ( w tych ciężkich warunkach) ok 3,5 litrów paliwa, co daje ok 15 litrów na każdy hektar, Jak dla mnie to bardzo dobry wynik jest. W podorywce 5 skibowym pługiem wychodzi ok 2,5l/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Kolego "Ursus328" sporo Ci spalił w podorywce. Może sprawdź wtryski.

 

Mi w podorywce na 1,7 ha spalił około 9-10litrów BIO100. Pług 5 skibowy podorywkowy.

 

Dopiero rozpoczyna pomiary spalania. Jak porobię orki to napiszę ile mi pali w głębokiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Pompa robiona z dwa miesiące temu w mieszanej pracy na 12mth spalił 32 litry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

To koledzy jak jest z tym spalaniem na godz a jak na 1 ha kolega ma 120 km fergusona mówi że robi w godz 1ha i spala 16-18 lit na ha ,ja miałem 60 3p w dobrych warunkach robiłem 1 ha w ok 2,5 godz i ok 13- 14 lit na ha teraz mam Farmtraka 670 sprawdzałem kilka dni temu ok 1,5 godz robię ha mieściłem się w 10 litra na ha ,a 30 tką ktos dokładnie sprawdził ile godz robi 1 ha i ile spalił dokładne pomiary bo wujek czy sąsiad mi mówił to nie miarodajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mój dziadek kiedyś w SKR-że jeździł to ojciec mi mówił że mieli normę mniej więcej jakieś 3,3 litra na motogodzinę. Mój akurat zalany na ok 30 litrów wybił jakieś 10 mtg więc nie jest tak źle chodź większość to jazda ok 1900obr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

zbiornik w c 330 powinien wystarczyć na jakieś 12 godzin pracy tak jest u mnie , 32 - 35 litrów


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Pompę podkręcić trochę i w wtryskach ciśnienie zmniejszyć bo pompa ci nie da rady ;) .

 

A głównie to ci twojej 30 dolega ? .

Edytowano przez Dinek94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Nie odpalać :lol:


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj