jakub16

Spalanie w C-330

Polecane posty

Ferdek07    75

Ciapek w idealnym stanie technicznym chodzi na powietrze dosłownie i w przenośni wiem to po tym jak zrobiłem głowicę i pompe paliwową i zmieniłem wtryski, niewiele z baku ubywa, a jak mi zaniemógł mf 255 robiłem poorywki 3x30 (zajechałem rozdzielacz) ale w tym pługu super sobie radziła (orka na 5 - 7 cm) ale nigdy nie mierzyłem spalania c330 pali nic i nic nie zrobi od tyle a czasu zahai że szok, wole mf latać w podorywce 13km/ha na 2ce niż wlec się ciaperem 7km/ha na 4ce, ale podejżewam że na hektar to moze i ciapek mniej by spalił bo po 4 godz podorywki naprawde niewieel z baku ubyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0

Panowie według producenta:

Jednostkowe zużycie paliwa przy mocy znamionowej - 190 G/KMh

Zużycie paliwa na 1 ha orki średniej 10-12 kG oleju napedowego

Zużycie paliwa w transporcie - ładunek 3 t 20-24 kG/100km

Tak podają w książce na kG a nie na litry, ale to nie wielka różnica.Przy wysłużonej pompie wtryskowej i wtryskach to wszystko sie zwiększa i to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

190g/KMh to 256 g/kWh. to raczej dużo. Mtz ma 224 g a Fendt czy nowoczesny Perkins zajdzie poniżej 200. Ciapek mało pali bo ma mało koni, ale czy w orce spali na godzinę połowę tego co c 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
190g/KMh to 256 g/kWh. to raczej dużo. Mtz ma 224 g a Fendt czy nowoczesny Perkins zajdzie poniżej 200. Ciapek mało pali bo ma mało koni, ale czy w orce spali na godzinę połowę tego co c 360?

To 256g/kmh ma każda proxima to co będzie paliła dokłądnie 2 razy tyle co ciaper?> a tak wogule to ciaper ma chyba 279 zużycie paliwa, no ale jest wolnoobrotowy i może stać na wolnych obr i kałatać wałem 350- 400 obr na min a każdy inny musi mieć te 800obr, a mierzył ktoś jakie spalanie na chektar orki wychodzi ciapkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja mojemu ciapkowi wleje pół baku to na 1.5 dnia roboty wytrzyma przy np: bronowaniu wożeniu słomy, wożeniu zboża, pryskaniu to troche więcej


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

mieliście kiedyś taki problem przed regeneracją jak zalałem pełny zbiornik to w orce około 5,6 godzin pojeżdziłem nawet jak było dosyć cięszko teraz jak była ta ładna pogoda to pojechałem orać to nalałem prawie pełno i porałem może 3 godziny fakt że nieszło za lekko ale wydaje mi się że sporo za dużo pali dodam że pompa jest po generalnym remoncie . nawet widać rużnice w spalaniu jak praktycznie pyrka na wolnych obrotach przy sprzątaniu drzewa kiedyś zalałem 5 litrów i pyrkał cały dzien i mało co z tego spalił a teraz trzeba pilnować żeby nie brakło. co może być tego przyczyną pompiasz mugł coś spaprać ,wtryski były też wożone do ustawiania .nie wiem czy ją wykręcac i dać mu ją niech ją jeszcze raz sprawdzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pompiarz ustawił większą dawkę,samemu możesz ją zmniejszyć,masz śrubę na zewnątrz z otworkiem pod plombę lecz nie te dwie do ustawiania obrotów(już nie pamiętam czy ją wkręcić czy wykręcić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Skoro przed naprawą pompy mniej palił, a po naprawie pali dużo to napewno coś jest nie tak z ta pompą, mógł się pomylić w ustawienu dawek.

U mnie pali 3,5 - 4 litry na motogodzine jak mam taki kawałek 2 ha i zajmuje mi to prawie 7 godzin zegarowych i gdzieś 8,5 mth to spali gdzieś z 30 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja jak orze pokładanke lub średnią orke pługami 3 skibowymi Grudziąckimi to czuć że z baku ubywa ale i czuć że w polu ubywa :lol: :D Całego baku jeszcze nigdy za dzień nie spaliłem , a orałem od rana do wieczora,oczywiście z przerwami na obiad itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostro17    6

Wykrec pompe i oddaj jeszcze raz temu gosciowi niech ja sprawdzi dobrze ja mialem taki przypadek ale to pompa byla padnieta juz, oddalem ja do regeneracji i bylo dobrze juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

ja zaorałem ok 2 2,5 h wywiozłem na 0,25 h gnoju i go przyorałem i może nie cały dzień porobił przy sprzątaniu drzewa za domem i z 60 litrów mało co zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
....co może być tego przyczyną pompiasz mugł coś spaprać ,wtryski były też wożone do ustawiania .nie wiem czy ją wykręcac i dać mu ją niech ją jeszcze raz sprawdzi .

zapytaj tego co robił pompę i wtryski jakie końcówki wtrysków wstawił.

Od deta są identyczne jak od ciapka i pasują idealnie a spalanie na nich jest ponad dwukrotnie większe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

jeżeli się ni mylę to dawkę paliwa ustawia się na tych ząbkach przy pompie mi na jesieni spalił prawie 7 litrów na mh około 1godz zegarowej ale mam ziemie ciężkie i pod górę szedł z dwoma skibami na dwóch kołach w ciężkiej robocie 30-ki palą jak smok i roboty za bardzo nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

ja też mam gline orze dosyć głęboko ale w końcu załapałem jak pług dobrze ustawić i nie idzie bardzo ciężko ale pali jak smok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

według katalogu c-330 ma palic przy 1860 obrotów 2.6 l na godzine u mnie pali ok 3-4 bo mam dawke zwiększona teraz po remoncie to widać musze zmiejszyć


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej207    0

nie patrz tak dokładnie co piszą w katalogu tam spalanie jest liczone na hamowni na równych obrotach a w polu jest całkiem co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1971    0

ale większa dawka zwiększa moc silnika więc powinno być czuć zwiększenie mocy i troszkę czarnego dymku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Sama dawka nigdy nie zwiększy mocy silnika. Żeby był mocniejszy musiałoby dostawać się więcej powietrza do komór spalania i masę innych czynników. Przy zwiększeniu dawki co najwyżej będzie miał trochę lepszego buta i kopcił na czarno. Miałem rozkręconą dawkę i różnicy w mocy nie było oprócz czarnego dymu i oczywiście większego spalania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dokładnie popieram kolegę wyżej, wyższa dawka paliwa tylko zwiększa spalanie, a moc może nawet spaść gdy dawka jest znacznie przekroczona.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkk9    0

Jak dam raptownie gazu to kopci bardziej niż przed remontem a podczas pracy nie zwróciłem na to uwagi ,muszę jeszcze założyć linke od obrotomierza bo wydaje mi sie że ma za wysokie obroty na pełnym gazie ale może mi się to tylko wydawać, powinien dochodzić do 2400 ja się myle to mnie poprawcie

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja mam 2 C-330 obie są praktycznie po remoncie jedna c-330 ma orginalne wtryski WZM Warszawskie a druga BOSHA DNOSD 299 podchodzą idealnie jak orginały tylko mają idny wtrysk paliwa podaja też mgiełke tylko taka inna i przez to ciągnmik bardzo mało kopci praktycznie chodzi jak perkins , noi jest troche silniejszy , lepiej się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

jak 30 może pracować jak perkins ??/ przecież ma tłok mniej


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj