Adi16l

zbior malej kostki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adi16l    2

Witam, zakladam ten temat poniewaaz nigdzie nie znalazlem podobnego, poniewaz chodzi mi o wasze opinie o taka przystawke do ladowarki na zbior malej kostki, znalazlem na Youtubie filmik z takim zbiorem, co o tym myslicie zeby zrobic taki chwytak do ladowarki zeby usprawnic zbior slomy, zalezy mi na tym poniewaz bardziej sa wygodniejsze male kostki niz okragle. Oto link:

Czekam na wasze komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

widziałem takie coś do dużej kostki, było na ładowarce JCB, łapało dwie belki i na przyczepę. Bardzo przydatna sprawa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Po pierwsze- pole musi być gładkie, bez ewentualnych kolein i bruzd.

Po drugie- najlepiej by było jak by kostki leżały równo i poziomo a każde wie że po sipmie różnie to wygląda :rolleyes:

Po trzecie- układać można tylko na przyczepach bezburtowych i byłby problem ze sprawnym układaniem na wysokościach bo jak wiemy nie każda kostka jest idealnie równa i każdą trzeba osobno układać i dopasować. Stóg powinien mieć kształt trapezu przestrzennego a nie graniastosłupa żeby się nie rozsypał podczas przejazdu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

w życiu bym czegoś takiego nie zastosował sto razy lepiej mieć podajnik wystarczą wtedy dwie osoby i jeden ciągnik. a ty trzy sprzęty trzeba ganiać w każdym kierowca. bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

O ile dobrze pamiętam to do dużej kostki jak ojciec szefa jeździł teleskopem JCB to ciągał za nim przyczepę. Łapał po dwie kostki i na przyczepę, jak całą załadował to JCB łapał przyczepę i drogami pod stóg. Przyczepa faktycznie bezburtowa bo służyła nie tylko do zbioru słomy ale i przewozu domków (burty były zbędne).

Jeden teleskop, jedna przyczepa (spora była) i jedna osoba do obsługi.

Na zachodzie koszt zatrudnienia jednej osoby jest spory a nie to co u nas - wszystko na czarno albo za winiawkę.

Co do ułożenia kostek - wprawny operator ładnie złapie kostkę i ustawi ją w trakcie jazdy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomysł ciekawy tylko koszt pracy zbyt duży.Wystarczy 1 pracownika więcej do ręcznego załadunku a sumarycznie wyjdzie taniej :) Reszta to tak jak kolega kris14 pisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Albo linku nie ma albo ja go nie widzę. Wygląda to tak : Oto link: (i tu pustka).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

fajnie to wyglad ana filmiku ale kostki po sipmie nie są równe i pole trzeba mieć równe i jak szoruje tymi belkami po zmiemi to ile piachu w tych belkach jest? moim zdaniem lepiej do prasy podajnik założyć i będzie lepiej niż na filmie :]


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz kostki nie równe to albo masz źle ustawioną prasę, albo nie zapełniasz komory. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Niech ktoś ponownie wstawi link bo ja go normalnie nie widzę.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Niedawno bylem w szwecji i widzialem tam prase kostkujaca na mala kostke z zmocowanym z tylu podajnikiem tasmowym. Gosciu prasowal siano SAM z przyczepa niskopodwoziowa a kostki po wyjsciu z prasy odrazu wyrzucane byly na ta przyczepe. Bardzo sprawnie mo tu szlo i szybko. Dodam ze ten wyzutnik tasmowy byl sterowany hydraulicznie tzn wysokosc wyzutu.Bardzo mi sie to spodobalo ale w polsce takich to nie widzialem jeszcze. A tamten zestaw tez juz nowy nie byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stryju    0

Ja mam przy swojej prasie wyrzutnik do snopków chyba o takim pisze kolega naprawde to super sprawa (fotki w mojej galeri) polecam. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironiusz    0

Witam. Ja bym chętnie do zbioru kostki nabył taka przyczepę, która jadąc zbiera kostkę i sama układa w rzędy potem stawia pionowo a następnie ustawia stóg. Być może u Was nie ma problemu z ludźmi do pomocy przy zbiorze ale u mnie jest. Taka maszyna jak oglądam YT to mnie irytacja bierze że na zachodzie kupę lat temu już były a u nas ... jak 100 lat za murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Witam. A po ile płacicie pracownikom przy zbiorze małej kostki na godz. U mię pracownicy chcą od 15 do 20 zł na godz. Muszę pomyśleć też nad taka przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak masz tego dużo np. kilka dni roboty to ja chętnie za 12-13 za godzinę :D a tak serio zdziwił mnie Twój post , bo u nas tzn.lubelskie , dają po 7-10 zł i ta dycha to z przymróżeniem oka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

W mojej okolicy to jak już znajdę pracownika to minimum 10zł/h


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj