Zaloguj się, aby obserwować  
sylwek111

Proxima vs Pol mot h

Polecane posty

sylwek111    0

Witam Co sądzicie o tych ciągnikach..? myśle o zakupie takiego w granicach 90-100km, czytałem troszkę na paru forach, rozmawiałem z dilerami i ciężko się zdecydować... może ktoś ma któryś z nich i doradzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Polmot H - chyba się 1 taki felerny trafił, ale mojego kolegi teściu ma. Kupił z wystawowego z Kielc z turem. no wymienili mu już przedni most, tur przestał działać, coś tam z bakiem. no powiedział, że 2 raz by go nie kupił. Zresztą serwis jak był to sami powiedzieli, że sami po turkach u nas też muszą przejrzec go jeszcze raz i podokręcać śrubki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Zdecydowanie Zetor. Pracuję w Polsce już dużo takich maszyn i poza drobnymi wadami nikt na nie narzeka zbytnio. Nie jest to to samo co John Deere lub Fendt ale za tą cenę nie ma co się oszukiwać. Mam Proximę 85 i nie narzekam. Ma 1000mth przez 2 lata i pracuję z turem. Przez te dwa lata musiałem tylko wymienić siłowniczek przy drzwiach (sam urwałem) oraz wymienili mi na gwarancji zawór powietrza. Po za tym mit że dużo pali to przesada. Z pługiem Unia TUR 4x40 pali na hektar do 12litrów (gleba klasy 4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Zdecydowanie Zetor. Pracuję w Polsce już dużo takich maszyn i poza drobnymi wadami nikt na nie narzeka zbytnio....
Wiesz jak ktoś najpierw przez pół roku chwali się że nie wziął MTZta czy fotona bo stać go na zetora to się nie przyzna że się psuje a się psują niestety - w sąsiedniej miejscowości jest jeden zetorek - jakiś problem z głowicą i to parę razy robili. Poza tym właściciel nie daje mu w palnik i używa też starych ciągników. Ja tam praktycznie cały czas robiłem MTZtem jak go kupiłem a teraz wyjątkowo robią zetorem bo muszę silnik dotrzeć.

Poza tym u mnie mimo że mieszkam w Polsce nr II to też zaczynają się pojawiać nowe maszyny i zetorów to tutaj wiele nie zobaczych (mówimy o nowych).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Nie oszukujmy się nie ma takiej marki która wypuszczała by idealne maszyny zawsze trafi się jakiś feler.

W sąsiedniej wsi jeden rolnik skarżył się na valtrę a przecież to już jest górna półka. Serwis na gwarancji był już u niego nie raz. Tak więc bubel może trafić się wszędzie. Tylko że jak lepsza marka to już jakoś tego nie widzimy a po tych słabszych każdy "jeździ" jak coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

no u mnie valtry nie ma w okolicy. Natomiast jak przeglądam forum to właściciele zetorów rzadko piszę prawdę o problemach (tzn ZETOR jest THE BEST) ale już w przypadku MTZta można sporo się dowiedzieć o jego wadach bo jakoś właściciele tego nie kryją.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

wiesz jak nie piszą to może rzeczewiście nie są to złe ciągniki a awarie zdarzają się w kazdej marce. Poza tym jak mówisz że zetor taki zły to czego kupiłeś nowego >????


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Nowego to kupiłem MTZta a Zetorka kupiłem używanego i to nie na podstawie opinii z neta ale dlatego że mieliśmy C-385 (brakowało czasem przedniego napędu i ciutkę mocy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

myślałem ze nowego zetora bo pisałeś coś że go docierasz


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

kapitalkę silnika zaliczył i na spokojnie chcę go dotrzeć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek111    0

a co sądzicie o ciągnikach marki Claas? widzę że tu wygrywa Zetor zdecydowanie.. ja sam osobiście jeździłem zetorem i polmotem to ten drugi jest taki bardziej zwinny ma lepszą skrętność niż zetor nie wiem jak one wytrzymałe i jaką mają awaryjność... na razie żadko się słyszy że mają awarie ale może dlatego że od nie dawna na rynku są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

ja bym wybrał Zetka bedzie zdecydowanie lepszy i wykonanie tez ma lepsze hydraulika podnosnik i materiały też malepsze z reszta bedzie bardziej przystsowany do cięrzszych prac bo gabarytowo wiekszy jest natomias jesli chodzi o minusy to zwrotność zdecydowanie do ładowacza za słaby skręt. U mnie w okolicy jest bardzo duzo nowych zetoró i zaden z właścicieli nie miał wiekszych awarii tylko jeden wforterze po roku musiał rewers zrobic ale sam tryby wywlił to nie był wina ciągnika, sam posiadam zetora to wiem na co go stać i ze jest bardzo dobrym ciągnikiem tylko u nas w polse sie przyjelo za kazdy o nim mówi ze jest zły i duzo pali a to tylko bajki.

co do claasa sam go posiadam jest fajnym i ciekawym ciagnikiem nadajacy sie do ładowacza znakomicie dzieki swoim gabarytom nisi szeroki i zwrotny jest wygodny i duzo cichszy w środku od ztora na dodatek materiały sa wyzszj jakości jego minus to zdecydowanie silnik perkins ale to moze tylko moje zdanie bo nie lubie tych silników ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic290    1

Ale ja nie ukrywałem wad Zetora i wcale się nie chwalę tym, że go kupiłem bo było mnie stać na więcej niż MTZ. Przepraszam bardzo ale jak zobaczyłem Belarusa na Bednarach z pogiętymi felgami i odwrotnie przykręconym kominem to jakoś nie zdobyłem przekonania do tej marki. Belarusy może mają dobry uciąg, niską cenę i prostotę ale to wszystko moim zdaniem i nie chcę to obrażać użytkowników tych traktorów bo tak jak wyżej ktoś wspominał każdy traktor może mieć wady. Dla mnie akurat Zetor ma np. słaby skręt a dla innego może mu kolor nie odpowiadać albo coś. A Claas to zależy jaki model bo jak wsiadłem do 72 konnego Elisoa bodajże to nie byłem powalony nim. Wciskając sprzęgło kopałem w szybę. Inne ciągniki z tej marki na pewno są dobre. Każdy ciągnik ma jakiś mankament który komuś nie będzie odpowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

A Claas to zależy jaki model bo jak wsiadłem do 72 konnego Elisoa bodajże to nie byłem powalony nim. Wciskając sprzęgło kopałem w szybę.

a ja kopałem w podłogę szukając gazu. strasznie to rozwiązali w eliosie, jak ktos ma szerokie kulosy to tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki24    2

Krótko i na temat. Nic co chińskie/koreańskie itp bym nie kupował. Zupełnie inne wykonanie niż Europejskie (co by nie brać pod uwagę - samochody, ciagniki, inny sprzęt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

nic290

chodzi o szerokośc stopy a nie o długość :) dziś mi kolega powiedział, że zrobi przedłużkę na gazie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

no to prawda, ze troche nie pomysleli, tyle ze tym ręcznym można sobie wszystko pykać. i w sumie to jest tez super sprawa - ręka na dzwigni gazu i heja :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

wysoki24@ a ja wiem czy wszystko gorsze japonskie samochody i elektronika nie sa wcale takie zle tylko bardzo dobre ;) ten claas to taka troche porazka ale proxeime jak w temacie pisze to trzeba do Axosa porównywac jedna waga :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek111    0

Claas Axos 340 po pokazach 2011r.. ile można dać za taki ciągniczek? czemu akurat go z proximą można równać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Poniewaz sa to ciągniki zbliżone mocą, gabarytowo podobne do siebie i mniej wiecej jednej klasy bo Forterra bedzie już większa i bedzie ja można porównać z Arionem bo to juz inna klasa ciągników.

ok 170 netto moze trochę ponad 170 jaka wersje i jakie wyposażenie?


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj