DanielFarmer

Ciągnik do tura i lekkich prac pomocniczych

Polecane posty

DanielFarmer    1377

Witam

Został mi przyznany ciągnik pomocniczy z prow i mam teraz dylemat co wybrać,ma to byc ciągnik w granicach 80km który przede wszystkim bedzie codziennie prawie pracował z turem przy zadawniu paszy (wycinak szczekowy 1,6m z kukurydza,bele sianokiszonki cieżkie po prasoowijarce) i lekkich pracach pomocniczych,kosiarka,przyczepa 4,5T ,agregat uprawowy 3,0m itp. Byłem zdecydowany już wczesniej na JD5080M ale z racji ze cena ropy szaleje myslę nad jakąś alternatywą typu Deutz Fahr Agroplus,Claas Axos, Ciągnik ma mieć max 2,5m co powyższe spełniają na niskich oponach,John ma ramę pod tura wydajną hydraulikę i jest cięzki, do tego w wersji mechanicznej tani ale spalanie zapewne bedzie spore w pracach lekkich ladowaczem,Axos cięzki rowniez masywny ale sąsiad kupił i narzeka na spalanie tez i troszkę sie psuje,Spodobal mi się Agroplus 3cylindry 82KM powinien palic duzo mniej lecz to ciągnik gabarytowo mniejszy ok 800kg lżejszy od powyższych i tu pytanie czy poradzi sobie z turem z ciężkim wycinakiem i na nim z belą mocno zbitą. Do prac na zielonkach ,lekkich itd byłby idealny bo mniej by palił lzejszy, do tura dałbym mu balast z 800-1000kg i może by mu tyłu nie podrywało tylko czy jego przodek wytrzyma obciązenie tura?a może jeszcze inny ciągnik??? fundusze nie za duże w granicach 150tys brutto ciągnik ma być w pełni mechaniczny bo bedzie pracował w oborze w trudnych warunkach więc elektronice mówię zdecydowane NIE. czekam na waszą pomoc bo mam mętlik i ból głowy nie mały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

John Deery dużo palą :blink: ale i robią naprawdę dobrą robotę. W moje wsi jest 7830 w pługu 6x40 Lemken ora na godzinę 2ha i spala 41 litrów, w sąsiedniej wiosce jest 6630 ora ibisem 3+1 4x40 1ha na godzinę pali 19 litrów ale ten ciągnik kołami miesza cały czas (mokry teren) a na suchej ziemi ora 1,5 ha i 20 litrów. Jak ma lekko to mało ale jak ma bardzo ciężko to dziwicię się że dużo pali. Lekka praca mało pali ciężka praca dużo pali

PS. bierz JD :P

Edytowano przez rolnikursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Kolego mam JD 6330PREMIUM i wiem co te sprzęty potrafią ale do lekkich prac z turem i kosiarką to nie wiem czy nie będzie lepsze coś z innej stajni gdy cena ON dochodzi do 6 zł bo w tej M-ce taki sam silnik jak w mym 6330 4,5L 4 cyl tylko bez CR i elektroniki więc boje się o duże spalanko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem właścicielem M-ki 80km za tura prywatnej firmy daliśmy 21tys z osprzętem apropo spalania. podczas ładowania pszenicy na 2 godz zegarowe JD wypalił 11literków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mam JD 5080R z ładowaczem i jestem bardzo zadowolony.

 

chociaż w spalaniu do najoszczedniejszych nie nalezy zdecydował bym się na ponowne jego kupno. bo odstepstwa w porównaniu do innych marek nie są aż takie wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Kolego a może jakiegoś McCormicka np. CL80. Zastanawiłeś się nad ciągnikami z tej stajni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

dzwoniłem dzis po dealerach i doszła opcja nh t5040 z skrzynia dual command 24/24 rewers hydrauliczny ,czyli dosc bogaty za 146tys brutto cena wyjsciowa do negocjacji gdzie john deere 5080m compact golas 28tys euro czyli 155 tys...a comfort 170tys.Claas axos dzisiaj przedstawiciel bedzie u mnie to tez sie dowiem.narazie nh wygrywa, dobre to ciagniczki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Jakoś mało chcą za tego nh od Ciebie, ja mam zamówionego dokładnie tego i zapłacę 139 tyś netto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

tez cena troche zaskoczyła mnie i może dealer sie machnął więc jutro jeszcze sie upewnię i poproszę o wysłanie mi pełnej specyfikacji, a może chcą się pozbyc tych ciągniczkow bo nadchodzi nowa seria T5?? kto wie, oby ta cena sie potwierdziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Myślę że oni sie ich raczej wyzbywać nie muszą bo popyt na nie cały czas jest. A nie wiem jak wy ale ja sie ciesze że będę miał tego starego bo te nowe jakoś mi nie podchodzą. Wygląd i umiejscowienie dźwigni z hydrauliki super, ale odchudzony o litr silnik i reszta jakoś mi nie bardzo sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

A Kubuś M7040 (15x15) wys. 2545mm, lub M8540 (36x36) wys. 2650mm?

Lekki on jest, ale ze spalaniem będzi jak najbardziej na plus..

Ciągnik na rzędowej pompie bez CR, elektroniki skomlikowanej brak, nie zgaśnie Ci w ciepłej oborze, gdy wjedziesz wychłodzonym ciągnikiem.. :rolleyes: Ale decyzje pozostawiam Tobie.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

WITAM

 

rozmawiałem w październiku z dilerem kubota i od nowego roku te ciągniki już mają mieć CR

również 'Legat997' też go bym ci polecił zgrabny ciągnik oszczędny i do tura jak najbardziej.

gdybym miał możliwość zakupienia nowego ciągnika to byłby on wśród faworytów lecz z silnikiem 100km

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj