audi80b4

brona do pługa obracanego

Polecane posty

audi80b4    1

mam pług akpila km 80 bierze on 1.60 m chciał bym orać z broną kiedyś tak orałem jak miałem zagonowy jest możliwość dorobienia brony do pługa obracanego napewno musi być siłownik zeby podnosić np. jak się jedzie od miedzy no i brona musi być na ramieniu obrotwym zeby obruciła się razem z pługiem jak to jest przy wałach doczepianych do pluga robił ktoś coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

podnoszenia chyba włanie takie wały nie mają-jedynie składanie wzdłuż osi pługa do transportu. reguluje sie jedynie siłę docisku u jedynie tammozesz pokombinowac zeby zrobic duzy zakres regulacji i wtedy bedziesz mógł czesciowo unosic.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Wyjścia są trzy:

-dorabiasz do pluga ramie jak do wału, a na bronie mocujesz przerzucane haki jak przy wałach campbella

-dorabiasz do pluga ramie jak pacomat, tylko zamiast wału Ty montujesz bronę

-wykonujesz ramię na wzór terra I unii, tylko zamiast wału montujesz bronę i mocujesz to na przednim TUZ (a TUz dorabiasz jak nie masz) - np. podobnie do tego: http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/277422-kolczatka-na-przedni-tuz/

 

Głównym problemem jest esencja pługa obrotowego - fakt że jest obrotowy ;)

 

No i osobna kwestia - wytrzymałość pługa. Rozwiązania 1 i 2 mogą być dla niego bolesne na dłuższą metę.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

dlatego chce zamontować dwie brony ze względu na wage ramie i dwie brony ważą tyle co nic a wał troche waży

 

myśle ze podnoszenie bron by się przydało bo np. jak się zaczyna od mieczy czy poprzeczki to trzba podnieść zeby u sąsiada nie bronować:) a składanie do transportu to chyba jakoś ręcznie np. to ramie może być łamane ale jest jeszcze jeden problem na końcu ramienia musi być jakaś obrotnica czy coś takigo zeby brona z lewej na prawą się obracała zeby zębami w dół była przy jeździe w obu stronach no i żeby nie zaczepiała o korpusy podczas obrotu

 

 

robił ktoś coś takiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

proponuje wzorowac sie na oryginalnych packomatach przy pługach, zrobić na końcu obrotnicę i ne niej obcadzić regulację wysokości-trapez z jakąś śrubą po przekątnej-najprościej i najskuteczniej-i tam zrobisz to podnoszenie bronki. pomyśl troche to jest naprawdę proste. i nie bedziesz musiał podnosić całego ramienia bo nie dasz rady dxwignąć dwóch bron z długim ramieniem tylko sładać je wzdłuż pługado transportu-czyli jak licze na prędcemusisz zrobić co najmniej dwie obrotnice(przy ramie pługa pionowa oś obrotu,na końcu ramienia pozioma) a kompleksowo 3(też pionowa) zeby pług podczas transportu był względnie wąski.

 

robiłem takie cus ale przy zagonówce i tam całe ramię do transportu czy odorywania miedz jest składane pionowo na pług i blokowane przed samoopadnięciem. zagłębienie brony reguluję pochyleniem ramienia.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks    84

Przy obrotówce to jest trochę rzeźba w g..nie. W zagonówce jeszcze np. zwykłej sztywnej unii to mozesz sie przyspawac/przykrecic gdziekolwiek. A ten akpil ma zmienna szerokosc pracy i jest przede wszystkim obrotowka.

Ramie ktore zrobisz musi byc stosunkowo mocne, raczej odpada rzeźbienie z kiepskich materiałów, bo będziesz rzeźbił za każdym razem po wyjeździe w pole.

 

Na transport najlepszy sposob, to plug zatrzymac w polowie obrotu i tak z nim jechac - wtedy paco czy brona sa go gory i calosc jest stosunkowo wąska.

 

Poza tym ramię musisz mieć na tyle długie, żeby dobrze ponad 1,5m brony (2 pola?) mogło swobodnie obok pługa być ciągnięte i przy obrocie swobodnie ponad pługiem sobie "fajtało". No i obrotnica na końcu ramienia, żeby brona wogóle się "fajtała".

Poza tym można by zastosować siłowniki jak w paco - jeden do przesuwu ramienia blizej-dalej (wtedy na czas transportu moznaby brone opuscic) i drugi do regulacji glebokosci pracy brony, czyli w praktyce regulacja wysokosci zawieszenia brony nad polem.

 

Ogólnie: wykonalne, ale trzeba to dobrze przemyśleć i najlepiej najpierw zrobic jakiś prototyp, choćby z drewnianych beleczek.

Edytowano przez maks

Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja mam pytanie może troche nie na temat ale czy orałeś tym akpilem po kukurydzy na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

nie orałem po kukurydzy ale pług bardzo ładnie kryje nie wiem jak to przy kukurydzy ale duży rzepak bardzo ładnie przykrywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj