atech

Opinia użytkownika o ciągniku claas AXOS 320

Polecane posty

atech    2

Proszę użytkowników AXOSA 320 aby wyrazili swój pogląd na temat tego ciągnika (zalety, wady, spalanie, obsługa, cena serwisu itp.) Mam zamiar kupić taki model i potrzebuję wiarygodnych informacji. Traktor pracował będzie jako główny na ok 18 ha. Uprawa warzyw, transport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

W gospodarstwie od czerwca pracuje Axos 320CX, nabił do tej pory jedynie 230mtg, ale co nieco mogę już o nim napisać.

 

Wbrew oczekiwaniom silnik nie pali mało, chociaż w średnich i lekkich pracach jest oszczędny w porównaniu do Zetora 10540. Raz wzięliśmy go do orki siewnej pługiem obracalnym z przedpłużkami 4x 36cm, no i spalił porównywalnie do Zetora, jednak to raczej wina niższej mocy maksymalnej niż w 10540. Za to w presie zwijającej Krone 1,2m bez noży i przy lżejszych pracach (bronowanie, kultywator zębowy z maxipackerem) pali znacznie mniej (chociaż jest to odczucie subiektywne - ile się leje do baku po robocie). Obciążony w transporcie potrafi zamulić na 1 z niższym półbiegiem bez wchodzenia na obroty, w Zetorze nie do pomyślenia. Ale już na wejdzie to jest dobrze, do tego silnik pracuje cicho, w kabina jest do tego dobrze wytłumiona. Odnośnie jeszcze spalania, to pali znacznie mniej niż Celtis 90KM, na którego spalanie narzeka znajomy. Mam w gospodarstwie jeszcze jednego Perkinsa (110KM, ładowarka JCB), który jest w stosunku do mocy BARDZO oszczędny (ale rzadko wchodzi na wysokie obroty, może to w tym zasługa).

 

Głównym mankamentem ciągnika jest skrzynia. 5 biegów głównych i 2 półbiegi to zdecydowanie niewygodne połączenie. 3 pierwsze zakresy są krótkie, przez co przy ruszaniu trzeba się dźwignią namachać, ale można się do tego przyzwyczaić. Na polu skrzynia wystarcza, jednak w transporcie brakuje trzeciego półbiegu zmienianego pod obciążeniem.

 

Odnośnie jeszcze wad: otwierany do przodu szyberdach, LAMPY POSTOJOWE I KIERUNKOWSKAZY NA ŚRODKU KABINY (nawalają światłem do kabiny i odbijają światło od bocznych szyb, przez co w nocy na boki NIC nie widać), kiepsko rozwiązana blokada drzwi, duży promień zawracania (przynajmniej w moim odczuciu), źle działający przełącznik kierunkowskazów (daremnie wykonany).

Zalety: drzwi otwierane do przodu, nie wystające poza obrys ciągnika, bardzo dobry rewers, łatwy dostęp do bezpieczników, nabijanie powietrza do 8bar, to że się jeszcze nie popsuł... :)

 

Traktor w wyposażeniu CX, elektroniczny podnośnik (bardzo wygodna rzecz), skrzynia 20P/20T, dach standardowy ze zwykłym szyberdachem, 2 pary hydrualiki, 2 wspomagacze tylnego podnośnika, 400 kg obciążenia z przodu, brak TUR-a. Wyszedł 150 netto. Pierwszy przegląd (100mtg) wyszedł około 1,5 brutto.

 

Foto ciągnika dodałem do mojej galerii. Mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer98550    0

Wiem że post był napisany dawno ale dla przyszłych kupujących moja opinia może się przydać

 

 

Zalety ciągnika Claas AXOS 320:

 

bardzo dobre wspomaganie kierownicy, dobry rewers , drzwi otwierane do końca i możliwość blokady

 

wady:

 

ciągnik jest powiem tak mułowaty , jak na 86 km bardzo słaby i w porównaniu do innych marek nie najtańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arcasemx135    0

Witam, Ja również planuje zakup Claasa axos 330 lecz używanego, jego zadaniami bedzie głównie transport, praca z masztem tzw. wieżą i rozwożenie skrzyniopalet, sadzarka od ziemniaków, formownica. Proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj