Skocz do zawartości
gajor24

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajor24    1

to jak jelonek sztywno?? troszkę głupio bo małe załamanie w asfalcie przy 40km/h to możesz głowa dach przebić.

Edytowano przez gajor24

slawny    6

amortyzacja przedniej osi w kazdej marce jest jako opcja za doplata o ile w danym ciagniku jest taka mozliwosc.

Co do zmiany predkosci walka to prz walku odkreca sie 3 sruby trzymajace dekielek trzymajacy walek,

odkrecamy i wyjmujemy walek i mamy koncowke z 6 wypustami z jednej a 21 z drugiej strony 6 zgodnie z przepisami jest do 540 a 21 do 1000 strona z 21 wpustami ma w srodku walka wytoczony otwor a to po to zeby nie wciskac guzika zalaczajacego obr 540, zajrzysz do dzury w ciagniku na walek to zobaczysz ze cos wystaje po srodku, ja zeby miec obroty 1000 i 6 wpustow dotoczylem sobie bolczyk ktory wsadzilem w otwor w koncowce walka tak zeby koncowka wciskala ten guzik i zalaczala 540 w tym bolczyku mam zrobiony jeszcze maly otwor z gwintem m4 tak zeby mozna bylo w razie potrzeby wkrecic srubke i miec za co ten bolczyk wyciagnac:) troche pogmatwane ale chyba zrozumiale.

Wiadomość z agroFakt.pl

gajor24    1

a to nie wiedziałęm ze amorki w przedniej osi to dodatek. a wiadomo ile takie cos kosztuje. i jakie sa jeszcze dodatki poza klimom radiem siedzeniem tablica i obciaznikami i wom przednim.

slawny    6

w zaleznosci od marki i modelu rozpietosc cenowa jest duza minium to troche ponad 10tys netto w cnh do mysle ze grubo ponad 20 w duzych modelach innych marek a dodatkow od groma ze zliczysz i kazda marka i model ma swoje odrebne opcje, chocby dodatkowe predkosci walka rozne rodzaje skrzyn biegow, roznego rodzaju automatyka rozne wersje komputerow, hydrauliki i jej sterowania, swiatelka i jeszcze mase innych najwazniejsze chyba podalem.

gajor24    1

tak czytam wasze wypowiedzi ze to sie psuje ze tamto ze teraz To sie boje kupic nowa forterre. a tylko na to mnie jak narazie stac. serio az tak zle

qazi    58

boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

gajor24    1

a widziałęm na allegro forterre 135 z klimom radiem i na 3.5 roku gwarancja za 185 tys to chyba okazja co??

Krystian86    5

Sam osobiście też posiadam Forterre. Ma przepracowane niecałe 100 mtg i jak narazie złego słowa nie powiem. Ciągnik pracował praktycznie w każdej pracy, łącznie z brona wirową 3m. do minusów mogę zaliczyć to, że jest mało zwrotny, podskakuje w transporcie oraz zablokowany 4 bieg wsteczny. Do plusów to na pewno jest jego masa a co za tym idzie świetna siła uciągu, spalanie tez nie jest takie przerażające (w pługu 4x35 spalił poniżej 10l/mtg). Co do tej przedłużonej gwarancji to taki chwyt marketingowy bo musisz za nią zapłacić parę tys, a potem musisz wykładać kasę za każda wizytę serwu choćby przy głupich przeglądach. Tak więc ta kwestę trzeba sobie dobrze przemyśleć czy warto inwestować w tą gwarancję. Pozdrawiam

Zetor Team

gajor24    1

dzieki za miła i rozumna wypowiedz. a jaka masz forterre i z ktorego roku. i jakie masz opcje w niej.

Krystian86    5

Prace zaczęła 1 sierpnia 2011 a jest z 2010, dosyć długo na mnie czekała;). Co do wyposażenia to obciążenia przód 500 kg tył 350 kg. klimatyzacja, grzałka w bloku, piton fix, siedzenie gramera, radio (cd ale to akurat wytargowałem od dilera).

Zetor Team

lawa3p    6

u mnie we wiosce ci co maja nowe ciągniki to zetor forterra innych nie kupują i zadowoleni są zero awarii jak narazie jeden koleś to tylko coś tam z klimą i kogut nie chciał działać ale to szczegół sam na wiosnę kupuję forterre 105 i teraz mam pytanie czy brać regulowaną kierownicę i lepsze siedzenie czy samą klimatyzację bo więcej się w cenie nie zmieszcze

gajor24    1

ja widze ze a allegro promocje na forterry 135 za 180tys masz 135 gdzie 115 kosztuje 170 to lepiej dopłacic i czemu 135 pali mniej od reszty?? wiem ze wieksza moc i ma wtedy lżej ale to az taka roznica

Krystian86    5

Sam tez miałem problem z klimą ale okazało się, że trzeba było udrożnić wężyk odprowadzający wodę. 20 min roboty

Zetor Team

MgrLukash    115

boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

A jaki jest limit mth przy tej dłuższej gwarancji i ile wynosi dopłata?

z tego co patrzylem w katalogach to 540e mozna wziac zamiast 540, dla mnie troche glupio bo lepiej by bylo zamiast 1000.

Fakt głupie rozwiązanie <_<

A jak myślisz taka Forterra 125 lub 115 poradziła by sobie z walcową prasą rolującą wyposażoną w 14 noży na przędkości WOM 540E?

Słyszałem iż w tych ciągnikach dośc często pękaja szyby :unsure: Tylko gdzie leży tego przyczyna?

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

slawny    6

bez nozy i rotora mysle ze by smigala na 540e. moja 115 chodzila z kuhnem pasownym z rotorem bez wlaczonych nozy, na 540e by poszla ale to by sie mijalo z celem bo mysle ze by sie nie przekreoczylo 10km/h a silnik by sie caly czas dusil. wszystko tez zalezy od prasowanego materialu i ilosci w pokosie. mf 120km czasami bez problemu jechal 20km/h a czasami jak dowalilo slomy w pokosie po hederze 5m tak ze sie ledwo pod ciagnikiem miescilo to jakies 10km jak nie mniej bylo max bo ciagnik nie wyrabial.

Edytowano przez slawny

lawa3p    6

tak do 20 grudnia zetory forterra można zamawiać ze starym wyposarzeniem od nowego roku ma być ten rewers lepszy i pływający podnośnik cena forterry ma podnieść sie o ok. 20000- 30000 zł ja już zaklepałem sobie zetora forterrę 105 i nieweim czy to dobry wybór

gajor24    1

a dlaczego sadzisz ze to zły wybór?? bo ja tez chce kupic forterre ale tak w lutym to bedzie cos nowego w niej??

qazi    58

gwarancja ma być 3.5 roku albo 2400mth, a dopłata co jeszcze do końca nie wiem ale ok 2500-3000zł pewnie,

co do nowych modeli to pewnie coś ok połowy roku będzie forterra power, a co do cennika to od 19 wchodzi w życie nowy cennik i tak ok 3-4 tys na modelu więcej

gajor24    1

jak w połowie 2012 będzie pawerka z tym rewersem co ma Proxima power i tylko 5tyś więcej niz zwykła?? a można później do obecnej forterki dokupić taki rewers

Edytowano przez gajor24

qazi    58

cen forterry power jeszcze nie znam, te podwyżki co podałem to są na obecne modele

gajor24    1

a gdzie znalesc nowinki zetora. to nie ma sznas ze w lutym bedzie powerka?? fajna sprawa ten rewers bez sprzegła przód tył małą dźwigienka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/

• Przez wojtas
      Tak jak w tytule -kierunkowskazy  w proksie a właściwie ich brak. włącznik działa kontrolka działa a nic nie miga . prawdopodobnie przerywacz. może ktoś go wymieniał i wie gdzie się on znajduje bo nie mogę go namierzyć pomimo zdjęcia osłon pod tablicą zegarów. 
    • Przez Quercus78
      Chcę kupić ładowacz czołowy do zetora 9540 i nie mam pojęcia jaki. Producentów jest wielu , ale jaki wybrać.Będzie służył głównie do załadunku obornika,wapna i podnoszenia big bagów z nawozem. Pomoże ktoś ze swojego doświadczenia.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Zapowiada się, że rok 2012 to początek dużych zmian w ofercie ciągników Zetor. W połowie roku mapojawić się nowy model ciągników Forterra z oznaczeniem HSX. Ciągnik będzie wyróżniał się przede wszystkim nową przekładnią z elektrohydraulicznym rewersem. Przekładnia 30/30 będzie miała 5 biegów, dwustopniowy wzmacniacz momentu oraz 2 zakresy. Poza tym dostępna będzie preselekcja wzacniacza momentu, co oznacza, że ciągnik będzie automatycznie zmianiał przełożenia w zależności od obciążenia. Sterowany elektrohydraulicznie WOM będzie można obsługiwać z zewnątrz ciągnika. Poza tym w Forterrach HSX zwiększony zostanie o 100 mm rozstaw osi w porównaniu z dotychczas oferowanymi ciągnikami tej serii. Nowa seria ciągników składać się będzie z 5 modeli o mocy od 90 do 137 KM.
      W 2013 roku Forterra HSX ma być dostępna z czterema prędkościami WOM, amortyzowaną kabiną i zachodzącą na dach szybą przednią, co zwiększy komfort pracy z ładowaczem czołowym. Kolejną nowością, jaką Zetor przygotowuje na rok 2013 jest Forterra HSX HD. W ciągnikach tych rozstaw osi zostanie zwiększony o kolejne 100 mm. Poza tym w ciągniku montowana będzie wydajniejsza hydraulika 80l/min. Forterra HSX HD oferowana będzie z nową, amortyzowaną przednią osią i wielofunkcyjną dźwignią w kabinie, którą zmianiać będzie można m.in. przełożenia. Poza tym konstrukcja najlepiej wyposażonej Forterry będzie przygotowana do zamontowania większego, sześciocylindrowego silnika. Producent nie zdradza więcej szczegółów.
      Wszystkie modele ciągników Zetor Forterra od 2012 r. wyposażone będą w dwa siłowniki wspomagające podnośnik. Zwiększy to udźwig do 6000 kg. Poza tym w podnośniku Bosch z EHR oferowana będzie standardowo funkcja HitchTronic. Po wybraniu tego trybu pracy podnośnik będzie zbierał informację o TUZ i automatycznie regulował parametrami pracy tak, aby głębokość pracy narzędzia nie uległa zmianie [...]

Tekst zaczerpnięty z wydania 02.2012 magazynu TopAgrarPolska (str. 180).

Hmm.. I co wy na to koledzy?? :rolleyes:
    • Przez Belaruss820
      Witam, mam problem z obrotomierzem w zetorze, wskazówka stoi w miejscu na 700 obrotach i nie kręci mth. Co może być przyczyną? Dodam że przed włączeniem zapłonu wskazówka również stoi w miejscu. Jak kupiłem ciągnik to już tak było. I jeszcze takie pytanie przy okazji, mam zamiar zmienić stare "chlapacze" z tyłu błotników, widziałem że można założyć plastikowe przedłużki tylko pytanie czy od proximy czy forterry? Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku i udanego Sylwestra.