gajor24

Forterra pytanie (wyjaśnienie schematu biegów)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gajor24    1

to jak jelonek sztywno?? troszkę głupio bo małe załamanie w asfalcie przy 40km/h to możesz głowa dach przebić.

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

amortyzacja przedniej osi w kazdej marce jest jako opcja za doplata o ile w danym ciagniku jest taka mozliwosc.

Co do zmiany predkosci walka to prz walku odkreca sie 3 sruby trzymajace dekielek trzymajacy walek,

odkrecamy i wyjmujemy walek i mamy koncowke z 6 wypustami z jednej a 21 z drugiej strony 6 zgodnie z przepisami jest do 540 a 21 do 1000 strona z 21 wpustami ma w srodku walka wytoczony otwor a to po to zeby nie wciskac guzika zalaczajacego obr 540, zajrzysz do dzury w ciagniku na walek to zobaczysz ze cos wystaje po srodku, ja zeby miec obroty 1000 i 6 wpustow dotoczylem sobie bolczyk ktory wsadzilem w otwor w koncowce walka tak zeby koncowka wciskala ten guzik i zalaczala 540 w tym bolczyku mam zrobiony jeszcze maly otwor z gwintem m4 tak zeby mozna bylo w razie potrzeby wkrecic srubke i miec za co ten bolczyk wyciagnac:) troche pogmatwane ale chyba zrozumiale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a to nie wiedziałęm ze amorki w przedniej osi to dodatek. a wiadomo ile takie cos kosztuje. i jakie sa jeszcze dodatki poza klimom radiem siedzeniem tablica i obciaznikami i wom przednim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

w zaleznosci od marki i modelu rozpietosc cenowa jest duza minium to troche ponad 10tys netto w cnh do mysle ze grubo ponad 20 w duzych modelach innych marek a dodatkow od groma ze zliczysz i kazda marka i model ma swoje odrebne opcje, chocby dodatkowe predkosci walka rozne rodzaje skrzyn biegow, roznego rodzaju automatyka rozne wersje komputerow, hydrauliki i jej sterowania, swiatelka i jeszcze mase innych najwazniejsze chyba podalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

tak czytam wasze wypowiedzi ze to sie psuje ze tamto ze teraz To sie boje kupic nowa forterre. a tylko na to mnie jak narazie stac. serio az tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a widziałęm na allegro forterre 135 z klimom radiem i na 3.5 roku gwarancja za 185 tys to chyba okazja co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Sam osobiście też posiadam Forterre. Ma przepracowane niecałe 100 mtg i jak narazie złego słowa nie powiem. Ciągnik pracował praktycznie w każdej pracy, łącznie z brona wirową 3m. do minusów mogę zaliczyć to, że jest mało zwrotny, podskakuje w transporcie oraz zablokowany 4 bieg wsteczny. Do plusów to na pewno jest jego masa a co za tym idzie świetna siła uciągu, spalanie tez nie jest takie przerażające (w pługu 4x35 spalił poniżej 10l/mtg). Co do tej przedłużonej gwarancji to taki chwyt marketingowy bo musisz za nią zapłacić parę tys, a potem musisz wykładać kasę za każda wizytę serwu choćby przy głupich przeglądach. Tak więc ta kwestę trzeba sobie dobrze przemyśleć czy warto inwestować w tą gwarancję. Pozdrawiam


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

dzieki za miła i rozumna wypowiedz. a jaka masz forterre i z ktorego roku. i jakie masz opcje w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Prace zaczęła 1 sierpnia 2011 a jest z 2010, dosyć długo na mnie czekała;). Co do wyposażenia to obciążenia przód 500 kg tył 350 kg. klimatyzacja, grzałka w bloku, piton fix, siedzenie gramera, radio (cd ale to akurat wytargowałem od dilera).


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

u mnie we wiosce ci co maja nowe ciągniki to zetor forterra innych nie kupują i zadowoleni są zero awarii jak narazie jeden koleś to tylko coś tam z klimą i kogut nie chciał działać ale to szczegół sam na wiosnę kupuję forterre 105 i teraz mam pytanie czy brać regulowaną kierownicę i lepsze siedzenie czy samą klimatyzację bo więcej się w cenie nie zmieszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja widze ze a allegro promocje na forterry 135 za 180tys masz 135 gdzie 115 kosztuje 170 to lepiej dopłacic i czemu 135 pali mniej od reszty?? wiem ze wieksza moc i ma wtedy lżej ale to az taka roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian86    16

Sam tez miałem problem z klimą ale okazało się, że trzeba było udrożnić wężyk odprowadzający wodę. 20 min roboty


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

boicie się awaryjności zetorów to wykupcie dodatkową gwarancje na 3.5 roku

A jaki jest limit mth przy tej dłuższej gwarancji i ile wynosi dopłata?

 

z tego co patrzylem w katalogach to 540e mozna wziac zamiast 540, dla mnie troche glupio bo lepiej by bylo zamiast 1000.

Fakt głupie rozwiązanie <_<

A jak myślisz taka Forterra 125 lub 115 poradziła by sobie z walcową prasą rolującą wyposażoną w 14 noży na przędkości WOM 540E?

 

Słyszałem iż w tych ciągnikach dośc często pękaja szyby :unsure: Tylko gdzie leży tego przyczyna?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

bez nozy i rotora mysle ze by smigala na 540e. moja 115 chodzila z kuhnem pasownym z rotorem bez wlaczonych nozy, na 540e by poszla ale to by sie mijalo z celem bo mysle ze by sie nie przekreoczylo 10km/h a silnik by sie caly czas dusil. wszystko tez zalezy od prasowanego materialu i ilosci w pokosie. mf 120km czasami bez problemu jechal 20km/h a czasami jak dowalilo slomy w pokosie po hederze 5m tak ze sie ledwo pod ciagnikiem miescilo to jakies 10km jak nie mniej bylo max bo ciagnik nie wyrabial.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

tak do 20 grudnia zetory forterra można zamawiać ze starym wyposarzeniem od nowego roku ma być ten rewers lepszy i pływający podnośnik cena forterry ma podnieść sie o ok. 20000- 30000 zł ja już zaklepałem sobie zetora forterrę 105 i nieweim czy to dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a dlaczego sadzisz ze to zły wybór?? bo ja tez chce kupic forterre ale tak w lutym to bedzie cos nowego w niej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gwarancja ma być 3.5 roku albo 2400mth, a dopłata co jeszcze do końca nie wiem ale ok 2500-3000zł pewnie,

 

co do nowych modeli to pewnie coś ok połowy roku będzie forterra power, a co do cennika to od 19 wchodzi w życie nowy cennik i tak ok 3-4 tys na modelu więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

jak w połowie 2012 będzie pawerka z tym rewersem co ma Proxima power i tylko 5tyś więcej niz zwykła?? a można później do obecnej forterki dokupić taki rewers

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

cen forterry power jeszcze nie znam, te podwyżki co podałem to są na obecne modele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

a gdzie znalesc nowinki zetora. to nie ma sznas ze w lutym bedzie powerka?? fajna sprawa ten rewers bez sprzegła przód tył małą dźwigienka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj