Zaloguj się, aby obserwować  
milosz997

jak przygotować rozsade selery i pory

Polecane posty

milosz997    0

koledzy zwracam sie do was z pytaniem jak przygotować rozsade selery i pory posze was o pomoc z góry dziękuje za odpowiedż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekursus    0

Selery

My to robimy tak. Siejemy w drewniane skrzyneczki ręką tak "na oko" i czekamy jak wzejdą. Gdy rośliny są już dosyć duże pikujemy je w paletki. Podlewamy, selery rosną. Trzeba o tym pamiętać se seler jest wrażliwy na niskie temperatury więc trzeba palić w tunelu foliowym lub w szklarni.

Pory

Również siejemy w drewniane skrzyneczki i czekamy jak rosną. Gdy są już duże trzeba je przyciąć nożyczkami aby były równe. No i wiadomo wszystko to lubi wodę, ciepło i światło. Jak chcesz wiedzieć coś więcej to pytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milosz997    0

no więc mam jeszcze kilka pyań. ja nie mam szklarni ani tunelu to jest pierwszy rok w którym chce sie zając takimi żeczami na początek chciałem zrobić po trzysta sztuk tego i tego ale myślalem raczej w domowch warumkach na oknie to w końcu dopiero moje poczatki czy w domu mi to wyjdzie jaki nawóz stosujsz po pszesadzeniu do gleby kiedy wysiewaz rozsade gdzie kupujesz siew z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekursus    0

Moim zdaniem powinno się ci udać. Siejemy w kupnej ziemi. Nasiona jak i ziemie kupisz w sklepie ogrodniczym (tylko nie wiem czy są małe paczki z nasionami). Z terminami to się musiałbym się taty spytać ale w II poł. stycznia jest już wszystko posiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stalpin8145    1

selera sieje sie trochę wcześniej niż pora bo dłużej wschodzi

ja zaczynam siać tak początek lutego

Edytowano przez stalpin8145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Witam.Panowie potrzebuje paru wskazówek jak przygotować rozsadę pora rwaną (zimującego),jak wy to wykonujecie ok 20tyś.szt.W jakim terminie to zrobić,na jakiej powierzchni,i morze jakieś sprawdzone odmiany.Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

koledzy i nie dziwcie sie producentom że nie dawaja wam wskazówek tylko jakies dzieci sie widze wypowiadają. Nikt wam nie poda gotowej "receptury" na super sadzonke uczcie sie na swoich błedach my tez tak mieliśmy a po drugie to z konkurencja trzeba walczyc a nie pomagać pozdrawiam i mimo wszystko życze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinskiba    0

ja mysle zrobic 50 000 por i chce 1 raz wysiac w skszynki bo w paletach nie wychodzi mi zbytnio bo jest jedna wiekrza a inna mniejsza bo sie nie dileje wszedzie rowno i w ogole podpowiedzcie mi czym ja podlewacie chodzi mi o nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

my selera wysiewamy w skrzynki a pozniej pikujemy w paletki 160 wczesniej zamawialem ale drogo wychodzilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indian    0

To jakie to są relacje cenowe? skoro drogo wychodzi?

ja właśnie się zastanawiam czy kupić czy siać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj