Skocz do zawartości
xabi32

Maciora ile razy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Foster    2

Osobiście stosuję od wielu lat wszystkim lochom PG 600 i jestem do niego najbardziej przekonany. Stosowałem także Gestavet w poprzednich latach.

Krzynio257    7

Synchronizację porodów stosowałem tylko na fermie w Polsce, dlatego że mieliśmy cykl jedno tygodniowy, tak po prostu było wygodniej moim pracownikom, podawaliśmy lochom Oestrophan w 113dniu ciąży. W Austrii i w Niemczech nie stosujemy synchronizacji porodów, poród wywołujemy tylko gdy jest to konieczne, jeżeli maciora przechodzi termin. W Niemczech podajemy właśnie Dinolytic.

Na fermie w Polsce po oproszeniu podawaliśmy lochom Veteglan, dla łatwiejszego oczyszczenia dróg rodnych, dostawały wszystkie lochy. Na zachodzie podajemy, tylko jeżeli maciora miała jakieś komplikacje przy porodzie.

Ruje synchronizujemy za pomocą PG600, jeżeli zestawiamy nową grupę, lub do stawiamy loszki do już istniejącej grupy, to synchronizujemy je za pomocą Regumate, lub Virba Gest przez 17dni, na 18dzień podajemy PG600, a zazwyczaj po 3dniach inseminujemy.

Co do skuteczności krycia, to jest różnie.

Marsen    58

nie wiem czy się rozumiemy

napisałeś że podajecie dzień po odsadzeniu lochom PGF

a PGF to właśnie prostaglandyna czyli Dinolytic

zaciekawiło mnie to czy podajecie to wszystkim lochom po odsadzeniu

Wiadomość z agroFakt.pl

Krzynio257    7

Tak rozumiemy się przez podanie prostaglandyny PGF2alfa, powodujesz dłuższe otwarci szyjki macicy, co sprzyja szybszemu oczyszczeniu dróg rodnych maciory. Zapobiega to komplikacjom po porodzie, miedzy innymi MMA, które może być spowodowane między innymi zapaleniem macicy, w Polsce również stosowaliśmy dla każdej maciory zapobiegawczo amoksycylinę. Po odsadzeniu podajemy tylko pierworódkom PGF, żeby weszły normalnie w ruję. A co do PGF, to każda firma ma swoją nazwę handlową dla swojego produktu.

Marsen    58

zdziwiło mnie ,że na taka skalę podajecie PGF, jeśli tylko pierwiastki to wszystko jasne

tą skuteczność macie taką słabą że nie chcesz podać ?

macie pewnie jakiegoś agrosoft'a czy coś takiego to widać jak na dłoni

Krzynio257    7

lukaczmarek przeczytaj moje posty jeszcze raz. Napisałem że w Polsce po porodzie wszystkie maciory bez wyjątku dostawały PGFa, a po odsadzeniu tylko pierworódki. Mam nadzieję że teraz już OK.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.