Skocz do zawartości
kierowca

Rozrusznik szybkoobrotowy do C-330 ile KW

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kierowca    0

Witam chciał bym kupić rozrusznik szybkoobrotowy do c 330 ale nie wiem ile ma mieć KW znalazłem na allegro co ma 2,7 KW http://allegro.pl/rozrusznik-szybki-do-c-360-c-330-zetor-gwar-18-mcy-i1971029733.html I taki co ma 3,0 KW http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-c360-c-360-c-330-2l-gwarancji-i1960828900.html Który będzie lepszy proszę o pomoc.

marcin64    0

Na twoim miejscu wybrałbym agtech'a. Obydwa i tak są produkcji chińskiej, a w tym drugim masz przynajmniej teoretycznie więszą moc i gwarancję na 2 lata. Z lepszych jedynie magneton lub ew. jubana, ale cena już odpowiednio większa.

Edytowano przez marcin64

Klepk995    171

http://allegro.pl/rozrusznik-z-red-c360-c-360-c-330-2l-gwarancji-i1960828900.html ja bym ci tego nie radził brać bo go miałem to tydzień był w traktorze a miesiąc na gwarancji więc w końcu pieniądze mi za niego oddali i za pieniądze które mi oddali wyremontowałem 2 oryginalne rozruszniki które były montowane fabrycznie ogólnie bym ci odradził kupować tego 1 jak i 2 bo nie wiadomo na co można trafić tak jak mi co zmieniano mi co trochę ten rozrusznik i dali mi 3 różne i wszystkie tak samo się sypały ale też zależy na co się trafi bo sąsiad kupił i mu się nie psuję a mi się ciągle psuły

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin64    0

Rzeczywiście, w tym przedziale cenowym dużo zależy od tego na co się akurat trafi. Ale pomijając to w zimie widać olbrzymią różnicę przy odpalaniu w stosunku do starych typów rozruszników.

Klepk995    171
Junkers    42

Ten litewski Jubana mogę polecić, bo sam mam go od roku(średnio używany raz/dzień). Ale tylko ten z krótką zębatką, bo są i z długą i ten z długą to jest totalny shit! Rozrusznik zamawiałem w firmiegrand w tedy t najpierw mi przysłali ten z długą zębatką, jak się okazało że jest niedobry, musiałem wysyłać rozrusznik na SWÓJ koszt(40zł w plecy) i dopiero po miesiącu czasu przysłali mi normalny z krótką zębatką tylko, że o nim złego słowa powiedzieć nie mogę.

kierowca    0

Ja posiadam stary typ i strasznie w zimie ciężko odpalić,ale jak odradzacie kupować szybko obrotowych w tej cenie to na lato pomyśle nad droższym.Dziękuje wszystkim za odpowiedzi

seweryn20    573

Zregeneruj stary rozrusznik. Tulejki, szczotki, jak trzeba przetocz komutator i zrób przerwy, wyczyść porządnie styki w elektromagnesie i na perfekt wszystkie połaczenia aż do ekumulatorów, sprawdz świece żarowe i mysi palić. Miałem jakiś czas 30-ke i nigdy nie było problemu z paleniem. Znajomi mają takie graty że się w pale nie mieści i też im to chodzi w zimie. Koszt regeneracji starego rozrusznika jest niewielki. Jak sie nie uda to pomyślisz o nowym.

Klepk995    171

najlepiej zrób tak jak piszą inni zregeneruj stary ja zrobiłem stare rozruszniki u fachowca który się na tym dobrze zna i chodzi ten rozrusznik jak nowy i sto razy lepiej niż ten bubel który kupiłem więc najlepszym wyjściem będzie jeszcze dla ciebie próba naprawy rozrusznika

marcin64    0

Jeśli masz już wydać ponad 400 zł za zwykły rozrusznik to albo rzeczywiście lepiej porządnie zregenerować stary, albo kupić magnetona z przekładnią i mieć spokój na lata:

http://allegro.pl/rozrusznik-oryginalny-magneton-12v-c-330-360-zetor-i1937910964.html

Ten z linku który podałeś raczej nie wygląda na takiego, który miałby przekłądnie, chyba że się mylę.

roltech    11

W Bizonie taki przez 3 sezony spisywał się bardzo dobrze, zobaczymy jak będzie w 4.

Co do oceny jego konstrukcji, to nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze nie rozbierałem takiego. Nic również nie wiem na temat dostępności części zamiennych do tych rozruszników.

kierowca    0

jeszcze mam jedno pytanie z opalanie w zimie bo ja nie mam płynu tylko o zalewa wodą raz miałem problem bo zalałem go gorącą woda ale były słabe akumulatory i traktor nie odpalił anie mogłem wylać wody bo kranik od bloku mróz nie pościł i mam pytanie czy jest coś żeby kraniki nie zamarzały.

Junkers    42

Kup sobie opalarkę, ja na rynku dałem 50zł i chodziła w tamtą zimę co dzień, super sprawa nawet do odpalania, ciągniki nawet zimne palą od strzała w największe mrozy, może posłużyć nawet do rozmrażania rur :)

ukasz    58

miałem Jubane po jakimś roku zacząłem odnosić wrażenie że wolniej kręci, ale kręcił. Po dwóch latach któregoś dnia kupa dymu z niego i tyle. Później kupiłem Magnetrona i ten rzeczywiście kręci jak szalony i ciapek o niebo lepiej pali, na Jubanie jak był mróz i chwile trzeba było pomęczyć to wyraźnie zwalniał na tym teraz nie jet to zauważalne. Generalnie jak kupować nowy to tylko Magnetona z daleka omijaj inne wynalazki, jeżeli jest możliwa naprawa starego to jednak to rozwiązanie będzie pewnie najtrwalsze i najtańsze

andrzej78    13

Podzielam zdanie kolegów że jeżeli się daje to naprawiać stary rozrusznik ,r-11 są nie do zarżnięcia a jeżeli siada to szczotki ,tulejki w ostateczności wirnik, wszystkie wynalazki może z wyjątkiem magnetona wytrzymują jedynie okres gwarancji-może dłużej jeżeli nie używa się go zimą a jeżeli już to przez kilka sekund z bardzo długą przerwą,

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się