Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaszejro    0

u mnie był dziś przedstawiciel i proponował mi ES AIRNESS Fao 210-220 165zł za 50 tyś nasion. Podobno promocyjna cena , nie zmam ogólnie tej firmy co o niej sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Koledzy jakie firmy wybrac nasiona Pioneer czy KWS? Do tej pory sialem pioneera ale wczoraj byl u mnie przedstawiciel KWS i mysle obsiac kilka ha nasionami KWS i reszte pioneerem jak zawsze. Czy moze nawet nie probowac siac KWS? Jakie wasze zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym nawet nie próbował siąć Pionera :) hehe najlepiej zapytaj kolegę @Marekgizio :) fachowa i obiektywna radę otrzymasz

Żart oczywiście....

 

Jak posiejesz Pionera czy to KWSa to różnicy nie bedziesz widział. Kłucić się o kilkaset kg to bzdura... Podium i Silas to niższa liga KWSa reszta odmian jest warta ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

Własnie dlaczego nie smolice, ja miałem w zeszłym roku san i blask i plonowały niezle myśle że gdzieś około 60t/ha gleby raczej lekkie, woj. podlaskie.

Też chętnie poznałbym ceny ze smolic. A może siał ktoś ziarno z Centrala Nasienna sp. z O.o. w Środzie Śląskiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Zna ktoś ceny Smolickich odmian?

 

Eduardo 198zł,

Bosman, Ułan, Vitras po 150zł,

Reduta, San , Blask, Claudia, Fabel po 139zł

Prosna, Wiarus, Glejt, Buran, Nimba, Lober 125zł

 

Ceny brutto, za opakowania po 50 tyś +Mesurol 40zł netto

 

Blask dość ładnie plonował na piachu, w okolicy chwalą Bosmana, ale nie wiem jak sobie radzi na VIz

 

Zapytam jak z dostępnością Subito, można to jeszcze kupić gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja zamówiłem odmianę glejt, zależało mi żeby się nadawała na lżejsze gleby. Siał z was ktoś ta odmianę?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

sąsiad siał na jednym polu glejta,silwestre z kws-a i jakąś z pioniera to glejt był o metr niższy od silwestre i pioniera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Silwestre zasiana obok San i były równe IV kl. Subito zamówione podobno ma być na 100%. 32.58 ~280 zł brutto/jednostka.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja zamówiłem odmianę glejt, zależało mi żeby się nadawała na lżejsze gleby. Siał z was ktoś ta odmianę?

Ja kiedyś miałem glejta. Nic ciekawego jak popadywało na 6 klasie to był a potem usechł. Nie wiem jakie u ciebie są słabe ziemie. Na tej samej działce co kiedyś glejta w zeszłym roku miałem celuxa i H32 były niezła ale rok inny. Więc nie ma co porównywać.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Mam zamówione na ziarno Pionieera P8000, a na kiszonkę to z KWS Bellevue i Touran oraz Polskie: Cyrkon, San, Kosmo i Bacę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja będę miał posianą na ziarno odmianę Veritis z firmy Euralis FAO 230-240. W zeszłym sezonie plon ziarna był bardzo wysoki. A na kiszonkę będą posiane Subito z firmy Saaten Union FAO 250-260 (mieliśmy w zeszłym sezonie, plon zielonej masy bardzo duży), oraz Ułan z HR Smolice (nowa odmiana na wypróbowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Krzynio@ FAO 240 to max na nasze rejony. Przed majem musisz posaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Hubert@ my tylko na kiszonkę dla krów bierzemy o wyższym FAO normalnie siejemy do 5maja. Na ziarno będzie Veritis na FAO 230-240 więc pasuje. A Subito w zeszłym sezonie naprawdę super nam wyszła, dlatego biorę takie duże FAO, bo moim zdaniem zieleńsza kukurydza w kiszonce jest lepsza i lepiej się kisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobuciak    4

zadbaj o odpowiedni odczyn na tych piaskach i zeby jej składników nie brakowało to i nietylko glejt urośnie :)

osobiscie siałem ta odmiane chyba ze 4lata temu i nie moge powiedzieć zeby była taka chu...., tylko zadbaj dobrze i bedzie git ;)

 

Ja zamówiłem odmianę glejt, zależało mi żeby się nadawała na lżejsze gleby. Siał z was ktoś ta odmianę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26
Napisano (edytowany)

Witam Panowie Nie wiem co wy macie z tym subito? Choć dobra nie komenuję - każdy ma swój gust...

Jeżeli chodzi o ,, Centrala Nasienna sp. z O.o. w Środzie Śląskiej" to jest to nazwa polska właścicielem tak naprawdę jest SatbauLinz czy jakiś tam podobno inny twór zagraniczny który wykupił tą polską firmę . Odmiany mają dobre ale niestetey dość drogie..

A wracając do Subito to zwróćcie uwagę zamiast Subito na taką odmianę jak Sumaris - ten sam producent a osiągnięcia dla maniaków monumentalnych roślin bezcenne..

Osobiście wolę siać odmiany Euralisa i osevy..

Pozdro

Edytowano przez endzit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

@Krzynio rok temu widziałem na jednym polu Subito i polskiego Cyrkona, różnicy w wysokości nie było żadnej, a jesli chodzi o kolbę to tu i tu była bardzo skromna w stosunku do masy, taka kiszonka to tylko dla opasów się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Jeżeli chodzi o Subito to ja nie narzekam, w zeszłym sezonie sieczkarni John Deere z subito nie było widać, a co do kolb, to liczba wcale nie byla mala, średnio 3kolby na roślinie, znalazłem tez sztuki na których były 4normalnie rozwinięte kolby i jedna rozwijająca się, czyli razem 5. A co do odmian z Osevy to nie będę dyskutował, nie byłem z nich zadowolony, miałem też Glejta, to same liście były, kukurydza wysoka i zaledwie 2kolby na łodydze. A co do wartości pokarmowej kiszonki z Subito to badałem ją i wcale nie jest zła, jest powyżej średniej, miała powyżej 6%białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Mieliśmy oseve na kiszonkę, była to odmiana Torrena. Plon był nie zadowalający i wartość paszowa też raczej średnia. W ulotce pisali że ma powyżej 7%białka, a po przebadaniu okazało się że ma 5%białka. A co do Veritis to nie miała 5kolb, taką ilość kolb widziałem na niektórych roślinach Subito.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

@Krzynio ja u Subito tylko jedno kolbę widziałem, pierwszy raz słyszę żeby było 4 w pełni rozwinięte kolby na jednej łodydze, widziałem po 2 to jedna była w pełni rozwinięta a druga wogle nie była uziarniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8
Napisano (edytowany)

adam85235@ w tym sezonie specjalnie dla ciebie znajdę roślinę na której będzie 4kolby i wstawię fotkę z dedykacją.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Kukurydza wytwarza więcej niż 1-2 kolby wtedy, gdy doświadczyła podczas początkowych faz wzrostu 'stanów stresowych', np. porażenia roślin przez opryski (sulfonylomoczniki itp.), długiej suszy po wschodach itd. Roślina kuku z 4 w pełni wykształconymi, nabitymi kolbami to sci-fi - w dobrych warunkach z 1ha wg. takich założeń można by otrzymać 30-35t mokrego ziarna, co jest nonsensem. Oczywiście kukurydza z większą niż normalnie ilością kolb gorzej planuje na ziarno, a kiszonka z niej jest mniej energetyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Spokojnie - różne odmiany kukurydzy inaczej plonują na danych polach i w danych warunkach. Może właśnie w tym roku te odmiany ładnie zaplonują, a inne gorzej. Ewentualnie możesz anulować zamówienie/odsprzedać kilka jednostek i wziąć na próbę po jednej jednostce innych odmian z różnych firm.

 

W tym roku wg. COBORU z odmian wczesnych (do FAO 240) na ziarno ładnie wypadły: Ricardinio, Ambrosini, SY Multitop, Prollix, Lokata, Smolitop, ES Zizou, ES Kongres (kilka pewnie pominąłem - wyniki doświadczeń w Top Agrar 02/2012, str. 96). Najładniej z nich wypadło Ricardinio i Ambrosini, także na północy kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj