Polecane posty

Gość   
Gość

Czy Pioneer będzie lepiej plonował na ziemi V klasy w niekorzystnych warunkach (okresowa susza) niż Reduta, czy Prosna, które wg opisów są mało wrażliwe na niekorzystne warunki klimatyczno-glebowe? Czy sianie Pioneera byłoby bardziej opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w tym roku miałem posiane wiarusa, lobera, kosmo i austryjacka odmianę gizmo. Wszystko siane pasami na jednym polu. Gizmo była o metr wyższa grubsza i miała szersze liście nie było wcale głowni. Obok był lober co druga kolba z głownia nie polecam tej odmiany. Kosmo i wiarus były przyzwoite ale do gizmo nie ma porównania. W następnym roku chce porównać pioniera i ta austryjacka.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

subito cvzy bradero jak sa sprzyjajace warunki to jest oki ale jak słaby rok to kolby nie ma i trzeba rzadko siac bo wielka to rosnie ale kolby małe. mi paszy nie brakuje wiec subito raczej wiecej nie bede siał a sieje głownie blask od kilku lat i przy nim zostane. głowni nie ma wyrasta srednio ale kolba jest oki zawsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja miałem opokę (3 rok chyba) coxximo belevue i prosil większość kukurydza po kukurydzy gleba 4-6z na kiosznkę na oborniku i co mogę powiedzieć to belevue był na cieżkiej ziemii inny kawałek podkwaszony no i braki fosforu się pokazały ale dostała na liścia i był olepiej ogólnie całkiem ładnie, coxximo minimalnie lepiej rosło od opkoi ale w końcowej wyrónały się, prosil mi słąbo powschodził bardzo najwcześniej doszedł do zbioru i na słabszej glebie pierwszy zaczzął podsychać plon jak na ten rok średni. wszytsko odchwaszczone lumaxem.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

@Thomas2135 każdy sieje to co mu pasuje i cena także jest ważnym czynnikiem przy wyborze, ja sieje na glebie III klasy i jest ok. Jak jest bardzo suchy rok to żadna odmiana nie urośnie tym bardziej na V klasie.


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czy Pioneer będzie lepiej plonował na ziemi V klasy w niekorzystnych warunkach (okresowa susza) niż Reduta, czy Prosna, które wg opisów są mało wrażliwe na niekorzystne warunki klimatyczno-glebowe? Czy sianie Pioneera byłoby bardziej opłacalne?

To zależy jakie odmiany, na takie ziemie H32, T13, A79.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

ja mam zamiar kupic kukurydze z pioneera na ziarno jaka byscie mi polecili moze ktos ma doswiadczenie z ta firma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Jeśli Pioneer to polecił bym ci PR38N86 jak dla mnie nie ma obecnie lepszej odmiany, chyba że GMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody60    3

Siemka:)W tym roku dobrze też sypała qq odmiana KWS;)W moim rgionie małopolski byli zadowoleni zbierali 15t z 1ha no ale mokrej tak od 30%-36% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko19    0

Witam mam pytanie co do takich odmian jak SUMARIS AMBROSINI RONALDINIO CASSILAS CANNAVARO ATLETICO jak z plonami i wymaganiami???Sieje kukurydzę na kiszonkę i w tym roku najbardziej byłem zadowolony z SUBITO TAXI .SUBITO siałem na IIIA-IIIB nieziemsko gęsto gdzieś koło 115tysi/ha i pomimo tego wyrosła na jakieś 3m-3,5m a taxi to to na 105tysi/ha wysokość max 3m ale kolby naprawdę zacne były zdarzało się że miała nawet po 3 dorodne kolby.Na słabszych IV był siany GRANEROS na 105tysi/ha plony przyzwoite co ciekawe na przepłonach lepszej ziemi nie było znaczniejszych różnic w wielkosci i przy kolbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Im gęstsza tym wyższa (oczywiście jak nie przypali), posiej tak jak zalecają 90 tyś ziaren i ciesz się energetyczna kiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko19    0

Im gęstsza tym więcej masy a energii mniej oczywiscie 90 to troszkę za mało jak na dobre stanowiska i nawożenie 100-105 to optimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia :)

pozdrawiam

 

polskich admian nie radzę siać słabo kiełkują i słaby polon ja sieję tylko zachodnie np codisem inagua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja od kilku lat tylko pioneer, A79, A98, T13, H20 i H32 w tym roku zamówiłem, według mnie warto trochę więcej zapłacić niż za krajowe, chociaż próbowałem 2 lata temu Króla i Blask, nie powiem plon nie był zły, kolba dobrze wykształcona i dość pokaźnych rozmiarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Ma ktoś może cennik kukurydz Limagrainu (LG)? Najbardziej interesuje mnie cena za jednostkę odmian 30.223, 30.224, 30.238 ("strawny piegus"). Orientuje się też ktoś w cenie GMO od Pioneera, tj. P8000Y?

Edytowano przez eMWu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Może zna ktoś z was dobre odmiany na kiszonkę z KWS-u ,ziemia klasy 4 i 5.W tym roku miałem FABEL ,GLEJT,WIARUS.Wszystkie były dobre ale najlepszy był FABEL fakt to był wyjątkowy rok na kukurydze .Teraz chciałbym coś z KWS CO POLECACIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

my siejemy 78-80 tys na slabszych ziemiach i 85 na 2-3klasie nie liczy sie masa ogolna tylko kolba a im wiecej swiatła tym ladniejsza bedzie kolba.Sasiedzi sieja po 100-120 i nigdy jeszcze wiecej nie zebrali a jak jest gesta to jest wysoka pod warunkiem takiego roku jak ten czyli opadow gdzie praktycznie siejac 130 tys wyzywiłaby sie ,kolba co prawda licha ale jak ktos idzie na masa to idealne rozwiazanie Natomiat jak jest suchy rok to im gesciej tym gorzej ani masy ani kolby najlepiej mozna to zaobserwowac jesli gdzies na granicy nałoza sie na siebie redliny z poczatku te podwojne tak rosną ze szok ale w miare upływu czasu zaczyna brakowac pokarmu wody i przewaznie szybciej usycha a kolby to są wymiarów tej 3 kolby na normalnej kukurydzy sianej co 75cm i 80tys na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

nie chcę zakładać nowego tematu, ale z racji że mamy już nowy rok to chciałbym poruszyć temat odmian kukurydzy ziarnowej na 2012, ziemie klasy 4 i 5 , proszę o opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś zna cenę na ten rok kukurydzy z Pioneer'a konkretnie odmianę A79 i N86 ? i jak u was się udawały ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie chcę zakładać nowego tematu, ale z racji że mamy już nowy rok to chciałbym poruszyć temat odmian kukurydzy ziarnowej na 2012, ziemie klasy 4 i 5 , proszę o opinie

 

Z Polskich bardzo tania i przezemnie od bardzo dawna na AgroFoto zachwalana KB 1903! Co roku plon praktycznie taki sam, w tym roku dała jedynie wiecej ze wzgledu na dostatek wody.

Nie widzę lepszej odmiany na słabe ziemie.

Region Północno-Wschodni.

 

Polecić również mogę Maisadoura MAS 32, oraz KWS Amadeo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

czy ktoś zna cenę na ten rok kukurydzy z Pioneer'a konkretnie odmianę A79 i N86 ? i jak u was się udawały ?

to zalezy od terminu płatnosci ja juz zamawiałem jesli zrobisz to do 15 stycznia to

A79-465zl netto

N86-465 netto nie wiem jakie przeznaczenie ale N86 wyłącznie ziarnowy mieszaniec i A79 tez głownie na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za ile nasion ? i co jeszcze sprawdzonego z Pioneera na słabsze piaszczyste stanowiska ?

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

80tys jednostka.Sprawdzone no ja moge tylko kiszonkowe a ty chyba na ziarno skoro wybierasz te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

waham się, a kiszonkowe na słabe co polecisz ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj