Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xion    86

Poczytaj na ten temat, wiem że MCPA nie zaszkodzi. W wielu uprawach skrzyp kasuje w kuku nigdy nie stosowałem bo nie mam z nim problemów. Test zrób na małym obszarze się przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

w mojej oklolicy obiło mi sie coś o uszy że przesiewali nasiona pioniera...

Po oprysku odbiła mi komosa qq 9 liści, doglebówka chyba nie zadziałała przez te susze..nikosulfuron niby ubił chwasty ale poszło chyba zachwaszczenie wtórne, albo poodbijały,  QQ da rade zagłuszyć komose czy nie bardzo?

Edytowano przez rocco0987
błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
47 minut temu, rocco0987 napisał:

w mojej oklolicy obiło mi sie coś o uszy że przesiewali nasiona pioniera...

Po oprysku odbiła mi komosa qq 9 liści, doglebówka chyba nie zadziałała przez te susze..nikosulfuron niby ubił chwasty ale poszło chyba zachwaszczenie wtórne, albo poodbijały,  QQ da rade zagłuszyć komose czy nie bardzo?

Ja raz tak miałem jak komosa odbiła na małym kawałku to równo z kukurydzą rosła :D próbuj dobić nikosiem jeszcze raz albo rimsulfuronem

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Może być, choć i nikosulfuron by załatwił 

W pyrach rimsulfuron daje i załatwia sprawę 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
1 godzinę temu, rocco0987 napisał:

w mojej oklolicy obiło mi sie coś o uszy że przesiewali nasiona pioniera...

Po oprysku odbiła mi komosa qq 9 liści, doglebówka chyba nie zadziałała przez te susze..nikosulfuron niby ubił chwasty ale poszło chyba zachwaszczenie wtórne, albo poodbijały,  QQ da rade zagłuszyć komose czy nie bardzo?

U mnie coś odmiana 9363 szwankuje, nierowna i sporo mniejszych przebarwionych  😏 

Wykopałem parę roślinek i się okazało że te z fioletem mają w korzeniu ziarno wewnątrz podgnite, natomiast te ładne wszystko z ziarna 'pociągły' i zostało suche puste w środku 😏  9241 wygląda normalnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

U mnie 9363 jest ok. Na jednej działce mam też troche 9610 i rosną podobnie.  Po czym rosnie kuku? U mnie po burakach tylko srednio rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam, pryskalem kukurydzę w czwartek tydzień temu środkami Ikanos (nikosulfuron) i Sulkotrek (sulkotrion i terbutylazyna) i zostało miejscami trochę perzu, był dosyć duży. Czym to można poprawić , kukurydza ma 7 liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
22 minuty temu, panRys87 napisał:

Witam, pryskalem kukurydzę w czwartek tydzień temu środkami Ikanos (nikosulfuron) i Sulkotrek (sulkotrion i terbutylazyna) i zostało miejscami trochę perzu, był dosyć duży. Czym to można poprawić , kukurydza ma 7 liści 

Jeszcze raz niko tylko w dawce 45g hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
Dnia 1.06.2022 o 22:20, pala92 napisał:

Czym przypalić nadziemne części  skrzypu polnego?

u mnie skrzyp został pokonany tezosarem extra box 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Dzisiaj dałem starane ma rejestracje na kuku więc powinno dać radę. Stawiam że skrzyp odbije dobrze go troche ograniczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106
14 minut temu, nie napisał:

u mnie skrzyp został pokonany tezosarem extra box 

Haha jesteś pewien? 🤭 To że zbladł itroche podpaliło  nie znaczy że pokonany.  Fluroksypyr i mcpa biją go lepiej i są przenoszone do kłączy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86
20 godzin temu, panRys87 napisał:

Witam, pryskalem kukurydzę w czwartek tydzień temu środkami Ikanos (nikosulfuron) i Sulkotrek (sulkotrion i terbutylazyna) i zostało miejscami trochę perzu, był dosyć duży. Czym to można poprawić , kukurydza ma 7 liści 

Za mała dawka nikosulfuronu jak perz wytrzymał. 1,2-1,3l trzeba dać i nie patrzeć na etykiety bo dawki zaniżyli. Teraz max każą stosować 1litr kiedyś  było 1,2l  lepiej wlać więcej i nie poprawiać taniej wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

U mnie Elumis w dawce 1,5l/ha przepuścił redest powojowy i chaber, pryskałem w fazie 3-4 liści kukurydzy (1 raz przygoda z kukurydzą), było sucho a że ziemi to piach 5-6 kl to chyba dlatego słabo zadziałał. Trochę zwlekałem bo coś brało chwasty ale odbiły teraz ewidentnie. Dziś  kukurydza ma max 7 liść chciałem kupić mustang ale wycofany teraz czytam że staranne można stosować w rejestracji do 6 liścia. Pytanie kupować i pryskać w poniedziałek czy może coś innego kupić i zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Norman napisał:

U mnie Elumis w dawce 1,5l/ha przepuścił redest powojowy i chaber, pryskałem w fazie 3-4 liści kukurydzy (1 raz przygoda z kukurydzą), było sucho a że ziemi to piach 5-6 kl to chyba dlatego słabo zadziałał. Trochę zwlekałem bo coś brało chwasty ale odbiły teraz ewidentnie. Dziś  kukurydza ma max 7 liść chciałem kupić mustang ale wycofany teraz czytam że staranne można stosować w rejestracji do 6 liścia. Pytanie kupować i pryskać w poniedziałek czy może coś innego kupić i zastosować ?

u mnie tez elumis 1,2 l przepościł rdesta powojowtego mam mocarza ale rejestracja do 5 liścia a kuku ma juz 7,8 lisci dac mocarza w poniedziałek czy kupic cos innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Z powodu braku opadów i zróżnicowana gleby bardzo nierówne wschody miejscami 6 lisci a miejscami wychodzi dopiero planowany zabieg Niko+mocarz przypali ta która wychodzi? muszę wjechać bo chwasty uciekają a i tak długo czekałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Moja też wchodziła w cały świat. Nic jej  nie jest. Większość ma 6 liść, część 2-3, a część dopiero wzeszła. Oprysk nie zaszkodził. Pakiet tezosar box

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62
Dnia 3.06.2022 o 17:24, nie napisał:

u mnie skrzyp został pokonany tezosarem extra box 

a u mnie w ogóle skrzypu nie ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj