Polecane posty

Leszy    5005
7 godzin temu, yacenty napisał:

ja wiem że mam pryskać, pytanie było inne

 

nie pryskam po siewie jak jest sucho

 

To chyba nie ma takiego znaczenia. Różnymi środami odchwaszczałem kukurydzę i zawsze działały, niezależnie od pory dnia.  Co do tej suszy, to dopóki nie zwiewa pyłu z pola to bym dawał przedwschodowo. Sialiśmy kukurydzę 26 kwietnia. Dwa dni przed siewem mały deszczyk popadał. Od tego momentu nawet mżawki, ale po adengo chwastów nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wczoraj już wiaterek robił zamiecie na polu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

U mnie dzisiaj już ostre zamiecie piaskowe, ciekawe ile liści zostanie. Do którego liścia kuku odpuści ponownie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja czekam na jęczmień i facelie aż dobrze wzejdzie, do tego troszkę perzu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja myślę nad dawkami dzielonymi majstra żeby nie przyhamować qq a perz jest dookoła, tylko dawki dzielone to mniejsza lista chwastów wrażliwych... Myślę kiedy uderzyć pierwszy raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

W jakiej fazie najlepiej jechać elumisem? Chwasty pięknie rosną, zwłaszcza komosa i chwastnica, a kukurydza w fazie 3 liści 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak jest dużo chwastów, a nie zapowiadają deszczy to bym już pryskał, bo takie małe chwasty potrafią zassać całą wilgoć i za tydzień, albo dwa będzie już po ptakach.  

Z braku wilgoci kukurydza będzie się zwijać w rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

O jakiej porze dnia wykonujecie odchwaszczanie? Chce zastosować maister w dawkach dzielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian24424    62

Ja to pracuje więc nie patrzę wracam z pracy o 16:30 zjem przebiorę się naszykuje to pewnie koło 18 zaczynam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
13 godzin temu, Mecha napisał:

O jakiej porze dnia wykonujecie odchwaszczanie? Chce zastosować maister w dawkach dzielonych

W tym roku pryskam wtedy kiedy nie wieje.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5005

Dużo tego nie ma, ale jednak kilka sztuk nieźle mróz skosił. 

IMG_20220519_195546.jpg

IMG_20220519_195619.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@Leszy U mnie to sam, na lepszej ziemi u sąsiadów dużo mniejsze szkody miejscami wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
Napisano (edytowany)

Pytanie odnośnie herbicydu Elumis:

1. Opad deszczu po jakim czasie nie wywoła negatywnego wpływu na działanie środka? 

2. Czy nie będzie problemu jeśli na drugi dzień po oprysku spadnie około 10 litrów deszczu na metr? 

Edytowano przez Romanzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Bez wpływu a nawet dobrze jak następnego dnia popada bo mezotrion odglebowo podziała lepeij. Nikosulfuron do 6h się wchłania. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
2 minuty temu, Broody napisał:

Bez wpływu a nawet dobrze jak następnego dnia popada bo mezotrion odglebowo podziała lepeij. Nikosulfuron do 6h się wchłania. 

Dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
satanislaw    0

Mam problem ze wschodami kukurydzy Pioneer 9363 (wszystko wskazuje na złą jakość nasion). Czy ktoś jeszcze ma problem? Kontakt: stabyk@o2.pl


podstawa to mieć większy traktor niż sąsiad i szerszą łopatę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Miałem w zeszłym roku 9363 i ze wschodami nie było problemu. Mimo, że dent i wcześniej siany rodził sobie dobrze.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie dobrze wzeszła, ale na liście przewozowym było napisane, że miała siłe kiełkowania 92% a inne odmiany z pioniera miały 97%... W tamtym roku nie dostałęm p9363 bo podobno była za mała siła kiełkowania. Coś na rzeczy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Planuje jechać z zabiegiem dokarmianie dolistnego, ale nie gotowym środkiem tylko mieszanką cynku manganu miedzi molibdenu i boru. Jakie maksymalne dawki można zastosować z fazie 4-5 liści żeby nie przypalić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Czym przypalić nadziemne części  skrzypu polnego? Kiedyś zeagran galancie działał a teraz jest jeszcze jakiś srodek co go zniszczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

MCPA go załatwi. Chwastoxem możesz go zrobić jak chce Ci się z nim bawić ale ja bym odpuścił.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Jest go sporo więc chciałbym go ograniczyć. Którym chwastoxem i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj