Polecane posty

adamson330    48

Siejac najpierw dookoła zasiejesz szybciej bo musisz ciagnik obrócić tylko o 90 stopni nie o 180 gdy siejesz cały poprzeczniak na raz. 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
8 minut temu, pala92 napisał:

Pierwsze poprzecze pozniej od jednej miedzy pod opryskiwacz u mnie 16 rzedow bo lance 21m a pozniej od drugiej strony do końca pola. A i opuszczac pare cm za  poprzeczem bo na zdublowanym słabe kolby...

16 czyli 4 razy 4 rzędowym to mało żeby nie poprzesiewać,ja sieje 20 rządków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja zrobię 6 przejazdów bo nie wiem jaki kombajn będzie kosił 6 czy 8 rzędowy


poza tym dużo prościej będzie najeżdżać na kolejny przejazd. szersza poprzeczka to więcej miejsca na prosty wjazd dla nawigacji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Koszone 8 rzedowym i jest ok ale można więcej. A te przesiewane to nawet wakazane po tratować przy pryskaniu, ich tam nie powinno byc...

54 minuty temu, adamson330 napisał:

Siejac najpierw dookoła zasiejesz szybciej bo musisz ciagnik obrócić tylko o 90 stopni nie o 180 gdy siejesz cały poprzeczniak na raz. 

Jak kto lubi. Dobrze jak siewnik ma tyle sekcji co przystawka a u mnie inaczej...

 

A tak z innej beczki jakie nawozenie w tym roku w kuku? U mnie 250kg ultry 8, 130kg korn kali, 400kg saletrzaku. Wszystko przed siewem. Ultra wysiana reszta przed uprawą.

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie 400kg polifoski, 130kg kizerytu i 300l rsm32 wszystko pójdzie dzień przed siewem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie na bogato:

400kg Polifoski 6,

200kg Saletrzaku,

150kg Mocznika

I w podsiewacz:

150kg Polidapu

100kg Kieserytu

Potasu trochę za mało, ale przy tej cenie to już nie ma zamiaru dokupować. Każdy ma trochę inne ziemie/zasobności, u mnie fosfor jest na bardzo niskim poziomie więc daję go więcej niż potrzeba.

Edytowano przez sylwek23111
edycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
sylwek23111 napisał:

U mnie na bogato:

400kg Polifoski 6,

200kg Saletrzaku,

150kg Mocznika

I w podsiewacz:

150kg Polidapu

100kg Kieserytu

Potasu trochę za mało, ale przy tej cenie to już nie ma zamiaru dokupować. Każdy ma trochę inne ziemie/zasobności, u mnie fosfor jest na bardzo niskim poziomie więc daję go więcej niż potrzeba.

jak wymieszasz polidap i kizeryt aby to był jednorodny nawóz w podsiewacz? nie lepiej przejechać jeszcze raz i kizeryt dać posypowo? ja będę dawał polifoske i kizeryt i jednak najpierw przelece rozsiewaczem kizeryt a do podsiewacza pójdzie polifosksa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
11 godzin temu, yacenty napisał:

Jak siejecie kukurydzę? Tak jak zboże, że najpierw od jednej strony a później drugą stronę i na koniec poprzeczniaki czy jednak dookoła?

W zbożu to nie ma wielkiego znaczenia że na poprzeczniaku będą duble, ale przy kukurydzy to raczej problem.

Myślę czy najpierw nie obsiać poprzeczniakow żeby widzieć kiedy opuszczać i podnosić siewnik. Trochę jednak się obawiam, że mocno zajeżdże posiane nasiona na poprzeczniaku

Małe kawałki tak jak kosze kombajnem łącznie z kierunkiem koszenia  dookoła  duże kawałki gdzie poprzeczniaki to kilka ha wyznaczam poprzeczniaki uprawą albo GPS i sieję od miedzy do miedzy następnie poprzeczniaki uprawa (spulchnianie tego co przy nawrotach ubite ) i siew poprzeczników  jest to trochę więcej zabawy ale plon na poprzeczniaku 30% większy niż siejąc i zawracając na na ubitym .Na oko różnic nie widać ale mapując plon różnice istotne jeżeli to kilka ha poprzeczniaków warto się bawić QQ nie znosi ubitej ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
42 minuty temu, RU68 napisał:

w sumie kilkanaście ha na większych kawałkach

A na jakich glebach gospodarujesz? Domyślam się że ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

u mnie w 2019 roku robiłem badania gleby na jednej działce gdzie kukurydza od lat fosfor wyszedł bardzo wysoki 21 . więc mowie co roku będę dawał tylko 150 polidapu w tym roku badanie gleby wykazało poziom fosforu 24,5 . więc ładnie wzrasta może po części to odkwaszenie pola udostępnia też fosfor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Miesiąc temu wysiane 350kg NPK 6-18-34. Później mocznik 350kg/ha. I polidap 120kg do podsiewacza.

Z siewem to normalnie w koło. Potem widze przynajmiej gdzie jest poprzeczny rządek i wiem kiedy opuścić siewnik by sie nie nakładały rządki poprzeczne z właściwymi.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
4 godziny temu, yacenty napisał:

jak wymieszasz polidap i kizeryt aby to był jednorodny nawóz w podsiewacz? nie lepiej przejechać jeszcze raz i kizeryt dać posypowo? ja będę dawał polifoske i kizeryt i jednak najpierw przelece rozsiewaczem kizeryt a do podsiewacza pójdzie polifosksa

Może nie bęzie to jednrodna mieszanina, ale chcę uzyskać efekt struwitu, czyli reakcję fosforanu amonu z siarczanem magnezu. Pierwszy raz tak będę robił, zawsze dawałem polidap, trochę czeka mnie roboty bo jest do wymieszania prawie 7 ton nawozu, ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898
15 godzin temu, pala92 napisał:

A tak z innej beczki jakie nawozenie w tym roku w kuku? U mnie 250kg ultry 8, 130kg korn kali, 400kg saletrzaku. Wszystko przed siewem. Ultra wysiana reszta przed uprawą.

Poplon z grochu, 40m3 gnojowicy świńskiej, wiosną 40t obornika + 20m3 gnojowicy świńskiej

W siewnik 100kg Polidapu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12372

To chyba na skałach wapiennych. Gnojowica świńska bardzo zakwasza glebę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
sylwek23111 napisał:

4 godziny temu, yacenty napisał:

jak wymieszasz polidap i kizeryt aby to był jednorodny nawóz w podsiewacz? nie lepiej przejechać jeszcze raz i kizeryt dać posypowo? ja będę dawał polifoske i kizeryt i jednak najpierw przelece rozsiewaczem kizeryt a do podsiewacza pójdzie polifosksa

Może nie bęzie to jednrodna mieszanina, ale chcę uzyskać efekt struwitu, czyli reakcję fosforanu amonu z siarczanem magnezu. Pierwszy raz tak będę robił, zawsze dawałem polidap, trochę czeka mnie roboty bo jest do wymieszania prawie 7 ton nawozu, ale cóż.

mimo wszystko wolę kizeryt rozsiać klasycznie dzień wcześniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Ja mam taki plan: posiać polifoske, posiać kizeryt, rozlać rsm, uprawić.

Następnego dnia od rana siać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

To ile masz tej QQ że sam ogarniasz?

Mam siewnik z podsiewaczem ale wszystko rozsiewam rozsiewaczem bo pola kilka kilometrów od domu i za dużo pierdzielenia z tymi wiaderkami a po drugie nie ma kogo wziąć do pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

7.3ha, pole mam ok 1km od domu, poza tym sprzęt dość duzy. Polifoske wezme na raz, kizeryt na raz, przepne opryskiwacz, tez jedna beczka pójdzie, zapne agregat 6m to moment i te 7ha się uprawi - byle tylko awarii nie było


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj